phpMyAdmin 4.6.5-dev - en to hy translation catalogue (2134 entries)

en: "%s" requires %s extension
hy: "%s" պահանջում է %s ընդլայնումը

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
hy: "DROP DATABASE" արտահայտությունները կասեցված են։

en: % Time
hy: % ժամանակի

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
hy[0]: %1$d տվյալների բազա հաջողությամբ ջնջվեց։
hy[1]: %1$d տվյալների բազա հաջողությամբ ջնջվեցին։

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
hy[0]: ազդվել է %1$d տող։
hy[1]: ազդվել է %1$d տող։

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
hy[0]: %1$d տող ջնջվեց։
hy[1]: %1$d տող ջնջվեց։

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
hy[0]: %1$d տող զետեղվեց։
hy[1]: %1$d տող զետեղվեց։

en: %1$d total, %2$d in query
hy: Ընդամենը %1$d,%2$d հարցման մեջ

en: %1$s (near <code>%2$s</code>)
hy: %1$s (<code>%2$s</code>-ի մոտ)

en: %1$s from %2$s branch
hy: %1$s-ը %2$s ճյուղից

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
hy[0]: %1$s համընկնում <strong>%2$s-ում</strong>
hy[1]: %1$s համընկնում <strong>%2$s-ում</strong>

en: %B %d, %Y at %I:%M %p
hy: %B %d, %Yթ. ժ. %H:%M

en: %d errors were found during analysis.
hy: Վերլուծման ժամանակ գտնվել է %d սխալ։

en: %d is not valid row number.
hy: %d չի հանդիսանում վավերական տողի համարը։

en: %d minute | %d minutes
hy[0]: %d րոպե
hy[1]: %d րոպե

en: %d object(s) created.
hy: ստեղծվել է %d առարկա։

en: %d row affected by the last statement inside the procedure. | %d rows affected by the last statement inside the procedure.
hy[0]: Ընթացակարգի վերջին արտահայտությունով ընդգրկվել է %d տող։
hy[1]: Ընթացակարգի վերջին արտահայտությունով ընդգրկվել է %d տող։

en: %d second | %d seconds
hy[0]: %d վայրկյան
hy[1]: %d վայրկյան

en: %d table(s)
hy: %d աղյուսակ

en: %d total
hy: Ընդամենը %d

en: %s argument(s) passed
hy: փոխանցվեց %s փաստարկ

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
hy: %s օր, %s ժամ, %s րոպե և %s վայրկյան

en: %s has been disabled for this MySQL server.
hy: %s աղյուսակների տեսակը կասեցվել է այս MySQL սպասարկչում։

en: %s is available on this MySQL server.
hy: %s աղյուսակների տասակը աջակցվում է այս MySQL սպասարկչում։

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
hy: %s-ը հանդիսանում է տվյալ MySQL սպասարկչում աղյուսակների պահպանման լռելյայն տեսակը։

en: %s of %s
hy: %s %s-ից

en: %s queries executed %s times in %s seconds.
hy: %s հարցում կատարվեց %s անգամ %s վայրկյանում։

en: %s result found | %s results found
hy[0]: գտնվել է %s արդյունք
hy[1]: գտնվել է %s արդյունք

en: %s table | %s tables
hy[0]: %s աղյուսակ
hy[1]: %s աղյուսակ

en: %s value
hy: %sի արժեքը

en: %s/sec.
hy: %s/վրկ.

en: %sBzip2 compression and decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
hy: %sBzip2 սեղմումը և արձակումը%s պահանջում է %s գործառույթներ, որոնք ձեր համակարգի կողմից չեն աջակցվում։

en: %sGZip compression and decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
hy: %sGZip սեղմումը և արձակումը%s պահանջում է %s գործառույթներ, որոնք ձեր համակարգի կողմից չեն աջակցվում։

en: %sZip compression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
hy: %sZip սեզմումը%s պահանջում է %s գործառույթների առկայությունը, որոնք ձեր համակարգի կողմից չեն աջակցվում։

en: %sZip decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
hy: %sZip ֆայլերի արձակումը%s պահանջում է %s գործառույթների առկայությունը, որոնք ձեր համակարգի կողմից չեն աջակցվում։

en: '%1$s' depends on:
hy: '%1$s' հիմնված է՝

en: '%s' database does not exist.
hy: '%s' տվյալների բազան գոյություն չունի։

en: 'percona' found in version_comment
hy: version_comment-ում գտնվել է 'percona' բառը

en: 'source' found in version_comment
hy: version_comment-ում գտնվել է 'source' բառը

en: (continued)
hy: (շարունակական)

en: (singly)
hy: (եզակի)

en: + Add a new primary key column
hy: + Ավելացնել առաջնային բանալիի նոր սյունակը

en: + Add column
hy: + Ավելացնել սյունակ

en: + Add constraint
hy: + Ավելացնել սահմանափակում

en: , @DATABASE@ will become the database name
hy: , @DATABASE@ կփորախինվի տվյալների բազայի անունով

en: , @TABLE@ will become the table name
hy: , @TABLE@ կփորախինվի աղյուսակի անունով

en: , latest stable version:
hy: , վերջին կայուն տարբերակն է՝

en: - none -
hy: - նշված չէ -

en: -- None --
hy: -- Չկա --

en: <b>Total:</b> <i>%s</i> match | <b>Total:</b> <i>%s</i> matches
hy[0]: <b>Ընդամենը՝</b> <i>%s</i> համընկնում
hy[1]: <b>Ընդամենը՝</b> <i>%s</i> համընկնում

en: <code>INSERT DELAYED</code> statements
hy: <code>INSERT DELAYED</code> արտահայտություններ

en: <code>INSERT IGNORE</code> statements
hy: <code>INSERT IGNORE</code> արտահայտություններ

en: @SERVER@ will become the server name
hy: @SERVER@ կփոխարինվի սպասարկչի անունով

en: A 1-byte integer, signed range is -128 to 127, unsigned range is 0 to 255
hy: 1-բայթանոց ամբողջական թիվ, ընդգրկույթը ստորագրումով՝ -128-ից 127, առանց ստորագրման՝ 0-ից 255

en: A 2-byte integer, signed range is -32,768 to 32,767, unsigned range is 0 to 65,535
hy: 2-բայթանոց ամբողջական թիվ, ընդգրկույթը ստորագրումով՝ -32,768-ից 32,767, առանց ստորագրման՝ 0-ից 65,535

en: A 3-byte integer, signed range is -8,388,608 to 8,388,607, unsigned range is 0 to 16,777,215
hy: 3-բայթանոց ամբողջական թիվ, ընդգրկույթը ստորագրումով՝ -8,388,608-ից 8,388,607, առանց ստորագրման՝ 0-ից 16,777,215

en: A 4-byte integer, signed range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647, unsigned range is 0 to 4,294,967,295
hy: 4-բայթանոց ամբողջական թիվ, ընդգրկույթը ստորագրումով՝ -2,147,483,648-ից 2,147,483,647, առանց ստորագրման՝ 0-ից 4,294,967,295

en: A collection of geometry objects of any type
hy: Ցանկացած տեսակների երկրաչափական առարկաների հավաքակազմ

en: A collection of points
hy: Կետերի հավաքակազմ

en: A collection of polygons
hy: Բազմակնկյունների հավաքակազմ

en: A comma or a closing bracket was expected.
hy: Սպասվում էր ստորակետը կամ փակող փակագիծը։

en: A compressed file's name must end in <b>.[format].[compression]</b>. Example: <b>.sql.zip</b>
hy: Սեղմած ֆայլի անունը պետք է վերջանա <b>.[ձևաչափ].[սեղմում]</b> տեսքով։ Օրինակ՝ <b>.sql.zip</b>

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
hy: Ամսաթվի և ժամանակի համակցություն, աջակցվող ընդգրկույթը՝ %1$s-ից %2$s

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
hy: Ամսաթիվ, աջակցվող ընդգրկույթը՝ %1$s-ից %2$s է

en: A fatal JavaScript error has occurred. Would you like to send an error report?
hy: Տեղի է ունեցել JavaScript-ի ճակատագրական սխալը։ Ցանկանու՞մ եք ուղարկել սխալի զեկույցը։

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
hy: Առկա է phpMyAdmin-ի ավելի նոր տարբերակը, և ձեզ խորհուրդ ենք տալիս արդիացնել այն։ Ամենավերջին տարբերակն է՝ %s, թողարկված՝ %s։

en: A point in 2-dimensional space
hy: Կետ՝ երկչափ տարածության մեջ

en: A polygon
hy: Բազմանկյուն

en: A rename operation was expected.
hy: Սպասվում էր վերանվանման գործողությունը։

en: A synonym for TINYINT(1), a value of zero is considered false, nonzero values are considered true
hy: Հոմանիշ՝ TINYINT(1)-ի համար, զրոյական արժեքը ենթադրում է false, ոչ-զրոյականները ենթադրում են true

en: A time, range is %1$s to %2$s
hy: Ժամանակ, ընդգրկույթը՝ %1$s-ից %2$s է

en: A timestamp, range is 1970-01-01 00:00:01 UTC to 2038-01-09 03:14:07 UTC, stored as the number of seconds since the epoch (1970-01-01 00:00:00 UTC)
hy: Ժամադրոշմ, ընդգրկույթը՝ 1970-01-01 00:00:01-ից 2038-01-09 03:14:07 (UTC), պահպանվում է 1970-01-01 00:00:00-ից անցած վայրկյանների քանակի տեսքով

en: A type that can store a geometry of any type
hy: Այս տեսակը կարող է պահպանել ցանկացած գծագրային տվյալներ

en: A year in four-digit (4, default) or two-digit (2) format, the allowable values are 70 (1970) to 69 (2069) or 1901 to 2155 and 0000
hy: Տարին՝ չորսթվային (4, լռելիությամբ) կամ երկթվային (2) ձևաչափով, թույլատրելի արժեքներն են՝ 70-ից (1970) 69-ը (2069), կամ 1901-ից 2155-ը, և 0000

en: AUTO_INCREMENT for dumped tables
hy: AUTO_INCREMENT՝ պահպանված աղյուսակների համար

en: AUTO_INCREMENT for table
hy: AUTO_INCREMENT՝ աղյուսակի համար

en: Aborted
hy: Ընդհատված

en: About %MIN min. %SEC sec. remaining.
hy: Մնացել է մոտ %MIN րոպե %SEC վայրկյան։

en: About %SEC sec. remaining.
hy: Մնացել է մոտ %SEC վայրկյան։

en: Access denied!
hy: Մուտքն արգելված է

en: Action
hy: Գործողություն

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Activate now
hy: Գործունացնել

en: Activate tracking for %s
hy: Գործունացնել հետագումը %s-ի համար

en: Active options
hy: Գործուն կայանքներ

en: Add
hy: Ավելացնել

en: Add %d value(s)
hy: Ավելացնել %d արժեք

en: Add %s
hy: Ավելացնել %s

en: Add %s column(s)
hy: Ավելացնել %s սյունակ

en: Add %s column(s) to index
hy: Ցուցակագրին ավելացնել %s սյունակ

en: Add %s statement
hy: Ավելացնել %s արտահայտությունը

en: Add AUTO_INCREMENT value
hy: Ավելացնել AUTO_INCREMENT

en: Add DROP DATABASE
hy: Ավելացնել DROP DATABASE

en: Add DROP TABLE
hy: Ավելացնել DROP TABLE

en: Add DROP VIEW
hy: Ավելացնել DROP VIEW

en: Add ON DUPLICATE KEY UPDATE
hy: Ավելացնել ON DUPLICATE KEY UPDATE

en: Add a linestring
hy: Ավելացնել նոր հատված

en: Add a new server
hy: Ավելացնել նոր սպասարկիչ

en: Add a point
hy: Ավելացնել նոր կետ

en: Add a polygon
hy: Ավելացնել նոր բազմանկյուն

en: Add a primary key on existing column(s)
hy: Ավելացնել առաջնային բանալին առկա սյունակ(ներ)ի վրա։

en: Add an inner ring
hy: Ավելացնել ներքին ուրվագիծ

en: Add an option for column "%s".
hy: Ավելացնել հարաչափ "%s" սյունակի համար։

en: Add bookmark
hy: Ավելացնել էջանիշ

en: Add chart
hy: Ավելացնել գծապատկեր

en: Add chart to grid
hy: Ավելացնել գծապատկեր ցանցավորմանը

en: Add column
hy: Ավելացնել սյունակ

en: Add columns to central list
hy: Ավելացնել սյունակներ՝ կենտրոնական ցանկին

en: Add constraints
hy: Ավելացնել սահմանափակում

en: Add event
hy: Ավելացնել իրադարձություն

en: Add geometry
hy: Ավելացնել երկրաչափություն

en: Add index
hy: Ավելացնել ցուցակագիր

en: Add new column
hy: Ավելացնել նոր սյունակ

en: Add parameter
hy: Ավելացնել հարաչափ

en: Add prefix
hy: Ավելացնել նախածանց

en: Add prefix to table
hy: Ավելացնել նախածանց աղյուսակին

en: Add primary key
hy: Ավելացնել առաջնային բանալի

en: Add privileges on the following database(s):
hy: Ավելացնել արտոնություններ հետևյալ տվյալների բազա(ներ)ի համար՝

en: Add privileges on the following routine:
hy: Ավելացնել արտոնություններ հետևյալ գործընթացի համար՝

en: Add privileges on the following table:
hy: Ավելացնել արտոնություններ հետևյալ աղյուսակի համար՝

en: Add routine
hy: Ավելացնել գործընթացը

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
hy: Ավելացնել որոնման պայմանները ("WHERE" պայմանի պարունակությունը)՝

en: Add slave replication user
hy: Ավելացնել կրկնապատկման ենթարկվող օգտվողին

en: Add statements:
hy: Ավելացնել արտահայտությունները՝

en: Add this series
hy: Ավելացնել այս շարքերը

en: Add to Favorites
hy: Ավելացնել ընտրյալներին

en: Add to central columns
hy: Ավելացնել կենտրոնական սյունակներին

en: Add trigger
hy: Ավելացնել ձգան

en: Add user account
hy: Ավելացնել օգտվողի հաշիվ

en: Add user group
hy: Ավելացնել օգտվողների խումբ

en: Add/Delete columns
hy: Ավելացնել/ջնջել սյունակները

en: Add/Delete criteria rows
hy: Ավելացնել/ջնջել չափորոշիչների տողերը

en: Adding primary key
hy: Առաջնային բանալիի ավելացում

en: Additional search criteria
hy: Հավելյալ որոնման եղրեր

en: Adjust privileges
hy: Կարգավորել արտոնությունները

en: Administration
hy: Կառավարում

en: Advisor
hy: Խորհրդատու

en: Advisor system
hy: Համակարգային խորհրդատու

en: Affected rows:
hy: Ազդված տողեր՝

en: Aggregate
hy: Միաձուլել

en: Alias:
hy: Այլանուն՝

en: All
hy: Բոլորը

en: All status variables
hy: Կարգավիճակի բոլոր փոփոխականները

en: Allow login to any MySQL server
hy: Թույլատրել միացումները ցակնացած MySQL սպասարկչին

en: Allow logins without a password
hy: Թույլատրել միացումները առանց գաղտնաբառերի

en: Allow root login
hy: Թույլատրել root-ով մուտքը

en: Allow to display all the rows
hy: Թույլատրել բոլոր տողերի ցուցադրումը

en: Allow users to customize this value
hy: Թույլատրել օգտվողներին՝ փոփոխել այս արժեքը

en: Allows altering and dropping this routine.
hy: Թույլատրում է տվյալ գործընթացի փոփոխումը և ջնջումը։

en: Allows changing data.
hy: Թույլ է տալիս տվյալների փոփոխումը։

en: Allows creating and dropping indexes.
hy: Թույլատրում է ցուցակագրերի ստեղծումը և ջնջումը։

en: Allows creating and dropping triggers.
hy: Թույլատրում է ձգանների ստեղծումը և ջնջումը։

en: Allows creating new databases and tables.
hy: Թույլատրում է նոր տվյալների բազաների և աղյուսակների ստեղծումը։

en: Allows creating new tables.
hy: Թույլատրում է նոր աղյուսակների ստեղծումը։

en: Allows creating new views.
hy: Թույլատրում է նոր ներկայացումների ստեղծումը։

en: Allows creating stored routines.
hy: Թույլատրում է պահված գործընթացների ստեղծումը։

en: Allows creating temporary tables.
hy: Թույլատրում է ժամանակավոր աղյուսակների ստեղծումը։

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
hy: Թույլատրում է օգտվողների հաշիվների ստեղծումը, ջնջումը և անվանափոխումը։

en: Allows deleting data.
hy: Թույլատրում է տվյալների ջնջումը։

en: Allows dropping databases and tables.
hy: Թույլատրում է տվյալների բազաների և աղյուսակների ջնջումը։

en: Allows dropping tables.
hy: Թույլատրում է աղյուսակների ջնջումը։

en: Allows executing stored routines.
hy: Թույլատրում է պահված գործընթացների կատարումը։

en: Allows executing this routine.
hy: Թույլատրում է տվյալ գործընթացի կատարումը։

en: Allows inserting and replacing data.
hy: Թույլատրում է տվյալների զետեղումը և փոխարինումը։

en: Allows locking tables for the current thread.
hy: Թույլատրում է աղյուսակների կողպումը՝ տվյալ հոսքի համար։

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
hy: Թույլատրում է SHOW CREATE VIEW հարցումների կատարումը։

en: Allows reading data.
hy: Թույլատրում է տվյալների կարդալը։

en: Allows shutting down the server.
hy: Թույլատրում է սպասարկչի անջատելը։

en: Allows the user to ask where the slaves / masters are.
hy: Թուլյատրում է հարցնել հիմնական և ենթարկվող սպասարկիչների տեղակայումը։

en: Allows viewing processes of all users.
hy: Թույլատրում է բոլոր օգտվողների ընթացքների դիտումը։

en: Alter table order by
hy: Փոխել աղյուսակի դասակարգումը

en: Always expand query messages
hy: Միշտ ընդարձակել հարցումների ուղերձները

en: Always send error reports
hy: Միշտ ուղարկել սխալների զեկույցները

en: An 8-byte integer, signed range is -9,223,372,036,854,775,808 to 9,223,372,036,854,775,807, unsigned range is 0 to 18,446,744,073,709,551,615
hy: 8-բայթանոց ամբողջական թիվ, ընդգրկույթը ստորագրումով՝ -9,223,372,036,854,775,808-ից 9,223,372,036,854,775,807, առանց ստորագրման՝ 0-ից 18,446,744,073,709,551,615

en: An alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE
hy: Այլանուն՝ BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE

en: An alias was expected.
hy: Սպասվում էր այլանունը։

en: An entry with this name already exists.
hy: Այս անունով միույթը արդեն իսկ առկա է։

en: An enumeration, chosen from the list of up to 65,535 values or the special '' error value
hy: Թվարկում, որի արժեքը ընտրվում է մինչև 65,535 արժեքներ պարունակող ցանկից կամ պարունակում '' հատուկ սխալի արժեքը

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
hy: Հայտնաբերվել է սխալ։ Սխալի վերաբերյալ զեկույցը ներկայացվել է ինքնաշխատ՝ ըստ ձեր կայանքների։

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
hy: Հայտնաբերվել է սխալ։ Սխալի վերաբերյալ զեկույցը պատրաստվել է, սակայն դրա ուղարկումը ձախողվեց։

en: An error has occurred while loading the navigation display
hy: Նավարկման փեղկի բեռման ժամանակ առաջացել է սխալ

en: An expression was expected.
hy: Սպասվում էր արտահայտությունը։

en: An index has been added on %s.
hy: %s-ի համար ավելացվել է ցուցակագիր։

en: Analyse query
hy: Վերլուծել հարցումը

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
hy: Ընթանում է մատյանների վերլուծում և բեռնում։ Սա կարող է որոշակի ժամանակ պահանջել։

en: Analysing logs
hy: Մատյանների վերլուծում

en: Analyze
hy: Վերլուծել

en: Analyze table
hy: Վերլուծել աղյուսակը

en: Analyzing…
hy: Ընթանում է վերլուծում …

en: And:
hy: Եւ՝

en: Angular links
hy: Անկյունային հղումներ

en: Any
hy: Ցանկացած

en: Any host
hy: Ցանկացած խնամորդ

en: Any user
hy: Ցանկացած օգտվող

en: Appearance settings
hy: Արտաքին տեսքի կայանքներ

en: Apply
hy: Կիրառել

en: Apply a divisor
hy: Կիրառել բաժանիչը

en: Apr
hy: Ապր

en: April
hy: Ապրիլի

en: Arabic
hy: Արաբերեն

en: Are you sure you wish to change all the column collations and convert the data?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք փոխել բոլոր սյունակների համադրումները և փոխարկել տվյալները։

en: Are you sure you wish to change the collation and convert the data?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք փոխել համադրումը և փոխարկել տվյալները։

en: Are you sure?
hy: Համոզվա՞ծ եք։

en: Armenian
hy: Հայերեն

en: As defined:
hy: Ըստ սահմանվածության՝

en: As per your settings, they are being submitted currently, please be patient.
hy: Ձեր կայանքներին համապատասխան դրանք այժմ ներառվում են, խնդրում ենք սպասել։

en: Ascending
hy: Ըստ աճման

en: Ask before sending error reports
hy: Հարցնել՝ սխալների զեկույցները ուղարկելուց առաջ

en: At least one column definition was expected.
hy: Սպասվում էր առնվազն մեկ սյունակի սահմանումը։

en: Attribute
hy: Հատկանիշ

en: Attributes
hy: Հատկանիշներ

en: Aug
hy: Օգս

en: August
hy: Օգոստոսի

en: Authentication
hy: Վավերացում

en: Authentication Plugin
hy: Վավերացման խրվակ

en: Authentication method to use.
hy: Օգտագողծվող վավերացման եղանակը։

en: Authentication settings.
hy: Վավերացման կայանքներ։

en: Authentication type
hy: Վավերացման տեսակը

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Autocomplete of the table and column names in the SQL queries.
hy: SQL հարցումներում աղյուսակի և սյունակների անվանումների ինքնալրացումը։

en: Automatic recovery mode
hy: Ինքնավերականգնման եղանակ

en: Automatically create versions
hy: Տարբերակների ինքնաշխատ ստեղծում

en: Automatically send report next time
hy: Հաջորդ անգամ զեկույցը ինքնաշխատ ուղարկել

en: Available MIME types
hy: Առկա MIME-տեսակներ

en: Available browser display transformations
hy: Դիտարկչի ցուցադրման առկա ձևափոխումները

en: Available input transformations
hy: Ներածման առկա ձևափոխումները

en: Available memory on this host: %s
hy: Այս խնամորդում հասանելի հիշողությունը կազմում է՝ %s

en: Average load
hy: Միջին բեռնվածությունը

en: B
hy: Բայթ

en: Back
hy: Հետ

en: Bad parameters!
hy: Անվավեր հարաչափեր

en: Bad type!
hy: Անվավեր տեսակ

en: Baltic
hy: Բալտիկական

en: Basic settings
hy: Հիմնական կայանքներ

en: Binary
hy: Երկուական

en: Binary - do not edit
hy: Երկուական տվյալներ - չեն խմբագրվում

en: Binary log
hy: Երկուական մատյան

en: Bind parameters
hy: Կապել հարաչափերը

en: Blowfish secret
hy: Blowfish գաղտնի բանալի

en: Bookmark
hy: Էջանշել

en: Bookmark %s has been created.
hy: %s էջանիշը ստեղծվեց։

en: Bookmark not created!
hy: Էջանիշը չի ստեղծվել։

en: Bookmark table
hy: Էջանշել աղյուսակը

en: Bookmark this SQL query
hy: Էջանշել այս SQL հարցումը

en: Bookmark this SQL query:
hy: Էջանշել այս SQL հարցումը՝

en: Bookmarked SQL query
hy: Էջանշված SQL հարցում

en: Bookmarks
hy: Էջանիշեր

en: Both
hy: Երկուսն էլ

en: Browse
hy: Դիտարկում

en: Browse foreign values
hy: Արտաքին արժեքների զննում

en: Browse mode
hy: Զննման եղանակը

en: Browse your computer:
hy: Զննել համակարգիչը՝

en: Browser display transformation
hy: Դիտարկչի ցուցադրման ձևափոխումը

en: Browser display transformation options
hy: Դիտարկչի ցուցադրման ձևափոխման կայանքներ

en: Browser transformation
hy: Դիտարկչի ձևափոխումը

en: Browsing
hy: Դիտարկում

en: Buffered memory
hy: Պահնակված հիշողությունը

en: Build Query
hy: Կազմել հարցումը

en: Bulgarian
hy: Բուլղարերեն

en: Busy pages
hy: Զբաղված էջեր

en: Bytes received
hy: Ստացած բայթեր

en: Bytes sent
hy: Ուղարկված բայթեր

en: CHAR columns editing
hy: CHAR տեսակի սյունակների խմբագրում

en: CHAR textarea columns
hy: CHAR-ի գրվածքի դաշտի լայնությունը

en: CHAR textarea rows
hy: CHAR-ի գրվածքի դաշտի բարձրությունը

en: CREATE DATABASE before copying
hy: Պատճենելուց առաջ ստեղծել տվյալների բազա (CREATE DATABASE)

en: CSV for MS Excel
hy: CSV ձևաչափ՝ MS Excel-ի համար

en: CSV using LOAD DATA
hy: CSV, օգտագործելով LOAD DATA

en: Cached memory
hy: Շտեմավորված հիշողությունը

en: Cached swap
hy: Շտեմավորված փոխանակման տարածությունը

en: Calls
hy: Կանչեր

en: Can't copy table to same one!
hy: Հնարավոր չէ կրկնապատկել աղյուսակն իր մեջ։

en: Can't move table to same one!
hy: Հնարավոր չէ տեղափոխել աղյուսակն իր մեջ։

en: Can't rename index to PRIMARY!
hy: Հնարավոր չէ՝ վերանվանել ցուցակագիրը PRIMARY անունով։

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Cancel request
hy: Չեղարկել հարցումը

en: Cannot connect: invalid settings.
hy: Հնարավար չէ միանալ՝ անվավեր կայանքներ։

en: Cannot load or save configuration
hy: Հնարավոր չե բեռնել կամ պահպանել կազմաձևը

en: Cannot log in to the MySQL server
hy: Հնարավոր չէ կապ հաստատել MySQL սպասարկչի հետ

en: Cannot read uploaded file.
hy: Չհաջողվեց կարդալ վերբեռնված ֆայլը։

en: Cannot save settings, submitted configuration form contains errors!
hy: Հնարավոր չէ պահպանել կայանքները, լրացված կազմաձևի ձևը պարունակում է սխալներ։

en: Cardinality
hy: Բազմության հզորություն

en: Central European
hy: Կենտրոնեվրոպական

en: Central columns
hy: Կենտրոնական սյունակներ

en: Change
hy: Փոխել

en: Change all column collations
hy: Փոխել բոլոր սյունակների համադրումները

en: Change or reconfigure master server
hy: Փոփոխել կամ վերակազմաձևել հիմնական սպասարկիչը

en: Change password
hy: Փոխել գաղտնաբառը

en: Change report settings
hy: Փոխել զեկուցման կայանքները

en: Change settings
hy: Փոփոխել կայանքները

en: Change to %s
hy: Փոխել %s-ի

en: Changes tracking
hy: Փոփոխությունների հետագծում

en: Changing charset
hy: Կոդավորման փոփոխում

en: Character Sets and Collations
hy: Կոդավորումները և համադրումները

en: Character set of the file
hy: Ֆայլի կոդավորում

en: Character set of the file:
hy: Ֆայլի կոդավորում՝

en: Charset
hy: Կոդավորում

en: Charsets
hy: Կոդավորումներ

en: Chart
hy: Գծապատկեր

en: Chart Title
hy: Գծապատկերի վերնագիր

en: Chart arrangement
hy: Գծապատկերի դասավորությունը

en: Chart columns
hy: Գծապատկերի սյունակները

en: Chart title
hy: Գծապատկերի վերնագիր

en: Chart title:
hy: Գծապատկերի վերնագիր՝

[ctx: Chart type]
en: Bar
hy: Շարք

[ctx: Chart type]
en: Column
hy: Սյունակ

[ctx: Chart type]
en: Timeline
hy: Ժամագիծ

en: Check
hy: Ստուգում

en: Check all
hy: Նշել բոլորը

en: Check config file permissions
hy: Ստուգել config ֆայլի արտորնությունները

en: Check for latest version
hy: Ստուգել արդիացման առկայությունը

en: Check privileges
hy: Ստուգել արտոնությունները

en: Check privileges for database "%s".
hy: Ստուգել արտոնությունները "%s" տվյալների բազայի համար։

en: Check table
hy: Ստուգել աղյուսակը

en: Checksum table
hy: Ստուգել աղյուսակի ստւգագումարը

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field.
hy: "Գործառույթ" սյունակից ընտրեք "GeomFromText" և տեղադրեք տողը ներքևում՝ "Արժեքը" դաշտի մեջ։

en: Choose column to display
hy: Ընտրեք սյունակը՝ ցուցադրելու համար

en: Choose how you want tabs to work.
hy: Կազմաձևեք ներդիրների աշխատանքը։

en: Choose the default action when sending error reports.
hy: Ընտրել լռելյայն գործողությունը՝ սխալների զեկույցը ուղարկելու ժամանակ։

en: Clear
hy: Մաքրել

en: Click
hy: Կտտոց

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
hy: Կտտացրեք տվյալների կետը՝ տվյալների տողը դիտելու և հավանաբար խմբագրելու համար։

en: Click on the bar to scroll to top of page
hy: Կտտացրեք փեղկի վրա՝ դեպի էջի վերևը ոլորելու համար

en: Click reset zoom button to come back to original state.
hy: Կտտացրեք 'Վերակայել չափը' կոճակը՝ սկզբնական չափերին վերադառնալու համար։

en: Click the drop-down arrow<br />to toggle column's visibility.
hy: Կտտացրեք ելնող սլաքը՝<br />սյունակի տեսանելիությունը փոխարկելու համար։

en: Click to dismiss this notification
hy: Կտտացրեք՝ այս ծանուցումը թաքցնելու համար

en: Click to mark/unmark.
hy: Կտտացրեք՝ նշելու/ապանշելու համար։

en: Click to sort results by this column.
hy: Կտտացրեք՝ այդյունքները այս սյունակով դասակարգելու համար։

en: Click to sort.
hy: Կտտացրեք՝ դասակարգելու համար։

en: Click to toggle
hy: Կտտացրեք՝ փոխարկելու համար

en: Close
hy: Փակել

en: Closed
hy: Փակ

en: Coalesce
hy: Միավորել

en: Collapse
hy: Կոծկել

en: Collapse all
hy: Կոծկել բոլորը

en: Collation
hy: Համադրում

en: Collation:
hy: Համադրում՝

en: Column
hy: Սյունակ

en: Column %s has been dropped.
hy: %s սյունակը ջնջվեց։

en: Column information table
hy: Սյունակների վերաբերյալ տեղեկությունների աղյուսակը

en: Column maximum:
hy: Սյունակի առավելագույնը՝

en: Column minimum:
hy: Սյունակի նվազագույնը՝

en: Column names
hy: Սյունակների անուններ

en: Column names in first row
hy: Սյունակների անունները առաջին տողում

en: Column names:
hy: Սյունակների անունները՝

en: Column selector
hy: Սյունակի ընտրիչ

en: Column:
hy: Սյունակ՝

en: Columns
hy: Սյունակներ

en: Columns enclosed with
hy: Սյունակները շրջապատված են

en: Columns enclosed with:
hy: Սյունակները շրջապատված են՝

en: Command
hy: Հրահանգ

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Comment:
hy: Մեկնաբանություն՝

en: Comments
hy: Մեկնաբանություններ

en: Commonly monitored
hy: Հաճախակի վերահսկվող

en: Composite with:
hy: Համալրված՝

en: Compress connection
hy: Սեղմել միացումը

en: Compress connection to MySQL server.
hy: Սեղմել տվյալները՝ MySQL սպասարկչին փոխարինելու ժամանակ։

en: Compress on the fly
hy: Թռուցիկ սեղմում

en: Compressed export will not work due to missing function %s.
hy: Սեղմած տվյալների արտահանումը չի գործելու՝ բացակայող %s գործառույթի պատճառով։

en: Compressed import will not work due to missing function %s.
hy: Սեղմած տվյալների ներմուծումը չի գործելու՝ բացակայող %s գործառույթի պատճառով։

en: Compression
hy: Սեղմում

en: Compression:
hy: Սեղմումը՝

en: Config authentication
hy: Վավերացում config ֆայլի միջոցով

en: Configurable menus
hy: Ձևափոխվող ընտրացանկեր

en: Configuration file
hy: Կազմաձևի ֆայլ

en: Configuration has been saved.
hy: Կազմաձևը պահպանվեց։

en: Configuration saved.
hy: Կազմաձևը պահպանվեց։

en: Configuration storage
hy: Կազմաձևի պահպանումը

en: Confirm
hy: Հաստատել

en: Confirm DROP queries
hy: Հաստատել DROP հարցումները

en: Confirm partial dependencies
hy: Հաստատեք մասնակի կախվածությունները

en: Confirm transitive dependencies
hy: Հաստատել անցողական կախվածությունները

en: Connect without password
hy: Միանալ առանց գաղտնաբառի

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
hy: Չհաջողվեց միանալ որպես controluser, ինչպես այն սահմանված է կազմաձևի մեջ։

en: Connection type
hy: Միացման տեսակ

en: Connection:
hy: Միացում՝

en: Connections
hy: Կապեր

en: Connections / Processes
hy: Միացումներ / Ընթացքներ

en: Console
hy: Կառավարակետ

en: Constraint name
hy: Սահմանափակման անվանում

en: Constraint properties
hy: Սահմանափակման հատկություններ

en: Containing the word:
hy: Պարունակում է բառը՝

en: Content of table @TABLE@
hy: @TABLE@ աղյուսակի պարունակությունը

en: Continue
hy: Շարունակել

en: Contribute
hy: Աջակցել

en: Control host
hy: Հսկիչ խնամորդ

en: Control port
hy: Հսկիչ միացք

en: Control user
hy: Հսկիչ օգտվող

en: Control user password
hy: Հսկիչ օգտվողի գաղտնաբառը

en: Copy
hy: Պատճենել

en: Copy column name.
hy: Պատճենել սյունակի անունը։

en: Copy database to
hy: Կրկնապատկել տվյալների բազան

en: Copy table with prefix
hy: Կրկնապատկել աղյուսակը նախածանցով

en: Copying database
hy: Տվյալների բազայի կրկնապատկում

[ctx: Correctly working]
en: OK
hy: Լավ

en: Could not add %1$s as they already exist in central list!
hy: Չհաջողվեց ավելացնել %1$s, քանի որ դրանք արդեն իսկ գոյություն ունեն կենտրոնական ցանկում։

en: Could not add columns!
hy: Չհաջողվեց ավելացնել սյունակներ։

en: Could not connect to the database server!
hy: Չհաջողվեց կապ հաստատել տվյալների բազայի սպասարկչի հետ։

en: Could not import configuration
hy: Չհաջողվեց ներմուծել կազմաձևի կայանքները

en: Could not load class "%1$s"
hy: Չհաջողվեց բեռնել "%1$s" դասը

en: Could not load import plugins, please check your installation!
hy: Չհաջողվեց բեռնել ներմուծման հանգույցները։ Խնդրում ենք ստուգել ձեր տեղակայման ամբողջականությունը։

en: Could not load the progress of the import.
hy: Չհաջողվեց բեռնել ներմուծման առաջընթացը։

en: Could not remove columns!
hy: Չհաջողվեց հեռացնել սյունակները։

en: Could not save configuration
hy: Չհաջողվեց պահպանել կազմաձևի կայանքները

en: Could not save favorite table!
hy: Չհաջողվեց պահպանել ընտրյալ աղյուսակը։

en: Could not save recent table!
hy: Չհաջողվեց պահպանել վերջին աղյուսակը։

en: Could not save table UI preferences!
hy: Չհաջողվեց պահպանել աղյուսակի միջերեսի նախընտրանքները։

en: Couldn't remove Column(s) %1$s as they don't exist in central columns list!
hy: Չհաջողվեց ջնջել %1$s սյունակ(ներ)ը, քանի որ սյունակների կենտրոնական ցանկում դրանք գոյություն չունեն։

en: Count
hy: Քանակ

en: Count:
hy: Քանակ՝

en: Create
hy: Ստեղծել

en: Create PHP code
hy: Ստեղծել PHP կոդը

en: Create bookmark
hy: Ստեղծել էջանիշ

en: Create composite index
hy: Ստեղծել համալիր ցուցակագիր

en: Create database
hy: Ստեղծել տվյալների բազա

en: Create database with same name and grant all privileges.
hy: Ստեղծել տվյալների բազան նույն անունով և շնորհել բոլոր արտոնությունները։

[ctx: Create new column]
en: New
hy: Նոր

[ctx: Create new database]
en: New
hy: Նոր

[ctx: Create new event]
en: New
hy: Նոր

[ctx: Create new function]
en: New
hy: Նոր

[ctx: Create new index]
en: New
hy: Նոր

[ctx: Create new procedure]
en: New
hy: Նոր

[ctx: Create new table]
en: New
hy: Նոր

[ctx: Create new trigger]
en: New
hy: Նոր

[ctx: Create new user]
en: New
hy: Նոր

[ctx: Create new view]
en: New
hy: Նոր

en: Create relation
hy: Ստեղծել կապակցումը

en: Create single-column index
hy: Ստեղծել մեկ սյունակով ցուցակագիր

en: Create table
hy: Ստեղծել աղյուսակը

en: Create the following table
hy: Ստեղծել հետևյալ աղյուսակը

en: Create version
hy: Ստեղծել տարբերակը

en: Create version %1$s
hy: Ստեղծել %1$s տարբերակը

en: Create version %1$s of %2$s
hy: Ստեղծել %1$s տարբերակ %2$s-ից

en: Create view
hy: Ստեղծել ներկայացում

en: Created
hy: Ստեղծված

en: Creation
hy: Ստեղծում

en: Creation:
hy: Ստեղծում՝

en: Criteria:
hy: Չափորոշիչներ՝

en: Croatian
hy: Խորվատերեն

en: Current amount of Questions: %s
hy: Հարցումների ընթացիկ քանակը՝ %s

en: Current query cache size: %s
hy: Հարցումների շտեմի ընթացիկ չափը՝ %s

en: Current server:
hy: Ընթացիկ սպասարկիչը՝

en: Current settings
hy: Ընթացիկ կայանքներ

en: Current version: %s
hy: Ընթացիկ տարբերակը՝ %s

en: Currently running Git revision %1$s from the %2$s branch.
hy: Այս պահին մեկնարկված է Git %1$s խմբագրությունը %2$s ճյուղից։

en: Custom
hy: Ընտելական

en: Custom - display all possible options
hy: Ընտելական՝ ցուցադրել բոլոր առկա կայանքները

en: Custom - display all possible options to configure
hy: Ընտելական - ցուցադրել բոլոր առկա կազմաձևման կայանքները

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
hy: Ընտելական - նախորդի նման, սակայն առանց ագագի և ընտելականի մեջ ընտրության

en: Customize appearance of the navigation panel.
hy: Կազմաձևել նավարկման փեղկի արտաքին տեսքը։

en: Customize default common import options.
hy: Կազմաձևել լռելյայն ներմուծման կայանքները։

en: Customize default export options.
hy: Կազմաձևել արտահանման լռելյայն կայանքները։

en: Customize default options
hy: Կազմաձևել լռելյայն կայանքները

en: Customize default options.
hy: Կազմաձևել լռելյայն կայանքները։

en: Customize edit mode.
hy: Կարգավորեք խմբագրման եղանակը։

en: Customize export options
hy: Կարգավորել արհատանկան կայանքները

en: Customize import defaults
hy: Կարգավորել ներմուծման լռելյայն կայանքները

en: Customize links shown in SQL Query boxes.
hy: Կազմաձևել SQL հարցման տուփերում ցուցադրվող հղումները։

en: Customize main panel
hy: Կարգավորել հիմնական փեղկը

en: Customize navigation panel
hy: Կարգավորել նավարկման փեղկը

en: Customize startup page.
hy: Կարգավորեք սկզբնական էջի տեսքը։

en: Customize text input fields.
hy: Կարգավորել գրվածքի ներածման դաշտերը։

en: Customize the navigation tree.
hy: Կազմաձևել նավարկման ծառը։

en: Cyrillic
hy: Կիրիլիկ

en: Czech
hy: Չեխերեն

en: Czech-Slovak
hy: Չեխոսլովակերեն

en: DROP columns %s from the table %s
hy: ՋՆՋԵԼ %s սյունակները %s աղյուսակից

en: Danish
hy: Դանիերեն

en: Data
hy: Տվյալներ

en: Data dictionary
hy: Տվյալների բառարան

en: Data directory
hy: Տվյալների պանակ

en: Data files
hy: Տվյալների ֆայլեր

en: Data length
hy: Տվյալների երկարությունը

en: Data only
hy: Միայն տվյալները

en: Data point content
hy: Տվյալների կետի պարունակությունը

en: Data:
hy: Տվյալներ՝

en: Database
hy: Տվյալների բազա

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
hy: %1$s տվյալների բազան կրկնապատկվել է %2$s-ին։

en: Database %1$s has been created.
hy: %1$s տվյալների բազան ստեղծված է։

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
hy: %1$s տվյալների բազան վերանվել է %2$s-ի։

en: Database %s has been dropped.
hy: %s տվյալների բազան հեռացված է։

en: Database Log
hy: Տվյալների բազայի մատյան

en: Database client version:
hy: Տվյալների բազայի սպասառուի տարբերակը՝

en: Database comment
hy: Տվյալների բազայի մեկնաբանությունը

en: Database for user account
hy: Տվյալների բազա՝ օգտվողի հաշվի համար

en: Database level tabs
hy: Տվյալների բազայի մակարդակի ներդիրներ

en: Database name
hy: Տվյալների բազայի անունը

en: Database name template
hy: Տվյալների բազայի անվան ձևանմուշը

en: Database operations
hy: Տվյալների բազայի հետ գործողություններ

en: Database seems to be empty!
hy: Տվյալների բազան դատարկ է

en: Database server
hy: Տվյալների բազայի սպասարկիչը

en: Database structure
hy: Տվյալների բազաների կառուցվածքը

en: Database tree separator
hy: Տվյալների բազաների ծառի բաժանիչը

en: Database-level tabs
hy: Տվյալների բազայի մակարդակի ներդիրներ

en: Database:
hy: Տվյալների բազան՝

en: Databases
hy: Տվյալների բազաներ

en: Databases display options.
hy: Տվյալների բազայների ցանկի ցուցադրման կայանքները։

en: Databases statistics
hy: Տվյալների բազաների վիճակագրությունը

en: Databases:
hy: Տվյալների բազաներ՝

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Deactivate now
hy: Կասեցնել

en: Deactivate tracking for %s
hy: Անջատել հետագծումը %s-ի համար

en: Debug SQL
hy: SQL-ի վրիպազերծում

en: Dec
hy: Դկտ

en: December
hy: Դեկտեմբերի

en: Default
hy: Լռելյան

en: Default database tab
hy: Տվյալների բազայի լռելյայն ներդիրը

en: Default language
hy: Լռելյայն լեզուն

en: Default server
hy: Լռելյայն սպասարկիչը

en: Default server tab
hy: Սպասարկչի լռելյայն ներդիրը

en: Default sorting order
hy: Լռելյայն դասակարգումը

en: Default table tab
hy: Աղյուսակի լռելյայն ներդիրը

en: Default theme %s not found!
hy: %s լռելյայն ոճը չի գտնվել։

en: Default title
hy: Լռելյայն վերնագիր

en: Definer
hy: Սահմանիչ

en: Defines the maximum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
hy: Սահմանում է CHAR և VARCHAR սյունակների համար ստեղծվող ներածման դաշտերի առավելագույն չափը։

en: Defines the minimum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
hy: Սահմանում է CHAR և VARCHAR սյունակների համար ստեղծվող ներածման դաշտերի նվազագույն չափը։

en: Defines whether SQL queries generated by phpMyAdmin should be displayed.
hy: Սահմանում է, արդյո՞ք phpMyAdmin-ի կողմից ստեղծված SQL հարցումները պետք է ցուցադրվեն։

en: Definition
hy: Սահմանում

en: Defragment table
hy: Ապամասնատել աղյուսակը

en: Del
hy: Ջնջել

en: Del:
hy: Ջնջել՝

en: Delayed inserts
hy: Ուշացված զետեղումներ

en: Delete
hy: Հեռացնել

en: Delete all cookies on logout
hy: Ջնջել բոլոր թխունկերը ելք գործելու ժամանակ

en: Delete bookmark
hy: Ջնջել էջանիշը

en: Delete data or table
hy: Ջնջել տվյալները կամ աղյուսակը

en: Delete entry from tracking report?
hy: Ջնջե՞լ այս գրառումը հետագծման զեկույցից։

en: Delete page
hy: Ջնջել էջը

en: Delete pages
hy: Ջնջել էջերը

en: Delete relation
hy: Ջնջել կապակցումը

en: Delete the matches for the %s table?
hy: Ջնջե՞լ համընկնումները %s աղյուսակի համար։

en: Delete the table (DROP)
hy: Ջնջել աղյուսակը (DROP)

en: Delete the view (DROP)
hy: Ջնջել ներկայացումը (DROP)

en: Delete tracking
hy: Վերացնել հետագծումը

en: Delete tracking data for these tables?
hy: Ջնջե՞լ այս աղյուսակների հետագծման տվյալները։

en: Delete tracking data for these versions?
hy: Ջնջե՞լ այս տարբերակների հետագծման տվյալները։

en: Delete tracking data for this table?
hy: Ջնջե՞լ այս աղյուսակի հետագծման տվյալները։

en: Delete tracking data for this version?
hy: Ջնջե՞լ այս տարբերակի հետագծման տվյալները։

en: Delete version
hy: Ջնջել տարբերակը

en: Deleting
hy: Ջնջում

en: Deleting %s
hy: %s-ի ջնջում

en: Deleting tracking data
hy: Հետագծման տվյալների ջնջում

en: Delimiter
hy: Բաժանիչ

en: Descending
hy: Ըստ նվազման

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Designer
hy: Ձևավորող

en: Detailed profile
hy: Մանրակրկիտ հատկագիր

en: Details
hy: Մանրամասները

en: Details…
hy: Մանրամասները …

en: Differential
hy: Տարբերություններ

en: Direction
hy: Ուղղություն

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. It is strongly recommended to remove it once phpMyAdmin has been configured. Otherwise the security of your server may be compromised by unauthorized people downloading your configuration.
hy: Տեղակայման սցենարի կողմից օգտագործվող [code]config[/code] պանակը դեռ պահպանվում է ձեր phpMyAdmin պանակում։ Անպայման ջնջեք այն՝ phpMyAdmin-ը կարգավորելուց անմիջապես հետո, հակառակ դեպքում ձեր սպասարկիչը կարող է վտանգվել՝ կազմաձևի ֆայլը ոչ իրավազոր անձանց կողմից ներբեռնելու միջոցով։

en: Dirty pages
hy: Մրոտ էջեր

en: Disable
hy: Կասեցնել

en: Disable %s
hy: Կասեցնել %s

en: Disable foreign key checks
hy: Անջատել արտաքին բանալիների ստուգումը

en: Disable multi table maintenance
hy: Անջատել բազմակի աղյուսակների սպասարկման գործողությունները

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if Suhosin is detected.
hy: Անջատել Suhosin-ը բացահայտելու դեպքում գլխավոր էջում ցուցադրվող լռելյայն զգուշացումը։

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
hy: Անջատել INFORMATION_SCHEMA-ի օգտագործումը

en: Disabled
hy: Կասեցված

en: Disallow BLOB and BINARY columns from editing.
hy: Արգելել BLOB և BINARY տեսակների սյունակներում փոփոխումները։

en: Display
hy: Ցուցադրել

en: Display Features
hy: Ցուցադրել հնարավորությունները

en: Display MIME types
hy: Ցուցադրել MIME-տեսակները

en: Display chart
hy: Ցուցադրել գծապատկերը

en: Display column for relations
hy: Սյունակների մեկնաբանությունների ցուցադրումը

en: Display comments
hy: Ցուցադրել մեկնաբանությունները

[ctx: Display format]
en: Table
hy: Աղյուսակ

en: Display logo
hy: Ցուցադրել լոգոն

en: Display order:
hy: Ցուցադրման դասակարգումը՝

en: Display servers as a list
hy: Ցուցադրել սպասարկիչների ցանկի տեսքով

en: Displaying Column Comments
hy: Սյունակների մեկնաբանությունների ցուցադրումը

en: Distinct values
hy: Հատուկ արժեքները

en: Divided by %s
hy: Բաժանված է %s-ի

en: Do not abort on INSERT error
hy: Չընդհատել INSERT-ի ժամանակ առաջացած սխալների դեպքում

en: Do not import empty rows
hy: Չներմուծել դատարկ տողերը

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
hy: Չօգտագործել AUTO_INCREMENT-ը՝ զրոյական արժեքների դեպքում

en: Do you really want to DROP the selected partition(s)? This will also DELETE the data related to the selected partition(s)!
hy: Իսկապե՞ս եք ցանկանում ՋՆՋԵԼ նշված մասնաբաժինները։ Սա նաև ԿՋՆՋԻ դրանց վերաբերվող բոլոր տվյալները։

en: Do you really want to RESET SLAVE?
hy: Իսկապե՞ս եք ցանկանում ՎԵՐԱԿԱՅԵԼ ԵՆԹԱՐԿՎՈՂ ՍՊԱՍԱՐԿԻՉԸ։

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
hy: Իսկապե՞ս եք ցանկանում ԴԱՏԱՐԿԵԼ ընտրած մասնաբաժին(ներ)ը։

en: Do you really want to delete the search "%s"?
hy: Իսկապե՞ս եք ցանկանում ջնջել "%s" որոնումը։

en: Do you really want to delete the selected items?
hy: Իսկապե՞ս եք ցանկանում ջնջել նշված տարրերը։

en: Do you really want to delete this bookmark?
hy: Իսկապե՞ս եք ցանկանում ջնջել այս էջանիշը։

en: Do you really want to delete this central column?
hy: Իսկապե՞ս եք ցանկանում ջնջել այս կենտրոնական սյունակը։

en: Do you really want to delete user group "%s"?
hy: Իսկապե՞ս եք ցանկանում ջնջել "%s" օգտվողների խումբը։

en: Do you really want to execute "%s"?
hy: Իսկապե՞ս եք ցանկանում կատարել "%s"։

en: Do you really want to execute the following query?
hy: Իսկապե՞ս եք ցանկանում կատարել այս հարցումը։

en: Do you really want to remove partitioning?
hy: Իսկապե՞ս եք ցանկանում վերացնել մասնաբաժանումը։

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
hy: Իսկապե՞ս եք ցանկանում հետարկել նշված օգտվող(ներ)ին։

en: Do you really want to see all of the rows? For a big table this could crash the browser.
hy: Իսկապե՞ս եք ցանկանում ցուցադրել բոլոր տողերը։ Մեծ աղյուսակի դեպքում դա կարող է խանգարել դիտարկչի աշխատանքը։

en: Do you want to copy encryption key?
hy: Ցանկանու՞մ եք պատճենել ծածկագրման բանալին։

en: Do you want to save the changes to the current page?
hy: Ցանկանու՞մ եք պահպանել փոփոխությունները ընթացիկ էջում։

en: Documentation
hy: Ուղեցույցներ

en: Does not require SSL-encrypted connections.
hy: Չի պահանջում SSL ծածկագրմամբ միացում։

en: Donate
hy: Աջակցել

en: Done
hy: Պատրաստ

en: Double click
hy: Երկկտտոց

en: Double-click to copy column name.
hy: Երկկտտացրեք՝ սյունակի անունը պատճենելու համար։

en: Download
hy: Ներբեռնել

en: Drag to reorder
hy: Քաշեք՝ վերադասակարգելու համար

en: Drag to reorder.
hy: Քաշեք՝ վերադասակարգելու համար։

en: Drop
hy: Ջնջել

en: Drop files here
hy: Քաշեք ֆայլերը այստեղ

en: Drop the database (DROP)
hy: Հեռացնել տվյալների բազան (DROP)

en: Drop the databases that have the same names as the users.
hy: Ջնջել տվյալների բազաները, որոնց անունները համընկնում են օգտվողների անունների հետ։

en: Dropping Foreign key.
hy: Արտաքին բանալիի ջնջում։

en: Dropping Primary Key/Index
hy: Առաջնային բանալիի/ցուցակագրի ջնջում

en: Dropping column
hy: Սյունակի ջնջում

en: During current session
hy: Ընթացիկ ժամանակաշրջանի ընթացքում

en: ENUM/SET editor
hy: ENUM/SET խմբագիր

en: ESRI Shape File
hy: ESRI ձևի ֆայլ

en: Each point represents a data row.
hy: Ամեն կետը ներկայացնում է տվյալների տողը։

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Edit event
hy: Խմբագրել իրադարձությունը

en: Edit index
hy: Խմբագրել ցուցակագիրը

en: Edit mode
hy: Խմբագրման եղանակ

en: Edit next row
hy: Խմբագրել հաջորդ տողը

en: Edit partitioning
hy: Խմբագրել մասնաբաժանումը

en: Edit privileges
hy: Խմբագրել արտոնությունները

en: Edit privileges:
hy: Խմբագրել արտոնությունները՝

en: Edit routine
hy: Խմբագրել գործընթացը

en: Edit server
hy: Խմբագրել սպասարկիչը

en: Edit settings for %s
hy: Խմբագրել կայանքներ %s-ի համար

en: Edit trigger
hy: Խմբագրել ձգանը

en: Edit user group
hy: Խմբագրել օգտվողների խումբը

en: Edit user group: '%s'
hy: Խմբագրել '%s' օգտվողների խումբը

en: Edit view
hy: Խմբագրել ներկայացումը

en: Edit/Insert
hy: Խմբագրել/Զետեղել

en: Effective
hy: Արդյունավետություն

en: EiB
hy: էԲայթ

en: Empty
hy: Դատարկել

en: Empty signon URL while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
hy: Դատարկ URL՝ [kbd]signon[/kbd] վավերացման եղանակը օգտագործելու ժամանակ։

en: Empty signon session name while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
hy: Դատարկ ժամանակաշրջանի անուն՝ [kbd]signon[/kbd] վավերացման եղանակը օգտագործելու ժամանակ։

en: Empty the table (TRUNCATE)
hy: Դատարկել աղյուսակը (TRUNCATE)

en: Empty username while using [kbd]config[/kbd] authentication method!
hy: Դատարկ օգտանուն՝ [kbd]config[/kbd] վավերացման եղանակը օգտագործելու ժամանակ։

en: Enable
hy: Միացնել

en: Enable %s
hy: Միացնել %s

en: Enable CodeMirror
hy: Միացնել CodeMirror

en: Enable SSL for connection to MySQL server.
hy: Օգտագործել SSL՝ MySQL սպասարկչին միանալու համար։

en: Enable foreign key checks
hy: Միացնել արտաքին բանալիների ստուգումը

en: Enable highlighting
hy: Միացնել գունանշումը

en: Enable linter
hy: Միացնել linter

en: Enable navigation tree expansion
hy: Միացնել նավարկման ծառի ընդարձակումը

en: Enable statistics
hy: Միացնել վիճակագրումը

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
hy: Միացրեք {concurrent_insert}-ը, նշանակելով 1

en: Enabled
hy: Առկա

en: Encoding Conversion:
hy: Կոդավորման փոխարկումը՝

en: Encryption key
hy: Ծածկագրման բանալի

en: End of line
hy: Տողի վերջ

[ctx: End of recurring event]
en: End
hy: Վերջ

en: End of step
hy: Քայլի ավարտ

en: Ending quote %1$s was expected.
hy: Սպասվում էր %1$s փակող չակերտը։

en: Engine
hy: Պահպանման տեսակ

en: Engines
hy: Պահպանման տեսակներ

en: English
hy: Անգլերեն

en: Enter each value in a separate field.
hy: Մուտքագրեք ամեն արժեքը առանձին դաշտի մեջ։

en: Enter server connection parameters.
hy: Մուտքագրեք սպասարկչի հետ կապ հաստատելու հարաչափերը։

en: Error
hy: Սխալ

en: Error code: %s
hy: Սխալի կոդ՝ %s

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
hy: %1$s-ի արտաքին բանալիի ստեղծման սխալ (ստուգեք տվյալների տեսակները)

en: Error in ZIP archive:
hy: ZIP ֆայլի սխալ՝

en: Error in processing request
hy: Հարցումը կատարելու սխալ

en: Error in processing request:
hy: Հարցումը կատարելու սխալ՝

en: Error in processing!
hy: Մշակման ժամանակ առաջացել է սխալ։

en: Error management:
hy: Սխալների կառավարում՝

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].
hy: Վերբեռնված ֆայլի տեղափոխման սխալ, դիմեք [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc]։

en: Error reading data:
hy: Տվյալների կարդալու սխալ՝

en: Error resetting replication.
hy: Կրկնապատկումը վերակայելու սխալ։

en: Error starting replication.
hy: Կարկնապատկումը մեկնարկելու սխալ։

en: Error stopping replication.
hy: Կրկնապատկումը կանգնեցնելու սխալ։

en: Error text: %s
hy: Սխալի նկարագրություն՝ %s

en: Error while creating PDF:
hy: PDF ստեղծելու սխալ՝

en: Error while loading the search.
hy: Որոնումը բեռնելու սխալ։

en: Error while moving uploaded file.
hy: Վերբեռնված ֆայլի տեղափոխման սխալ։

en: Error.
hy: Սխալ։

en: Error: FOREIGN KEY relation could not be added!
hy: Սխալ՝ հնարավոր չէ ավելացնել արտաքին բանալիի կապակցումը։

en: Error: FOREIGN KEY relation could not be removed!
hy: Սխալ՝ հնարավոր չէ հեռացնել արտաքին բանալիի կապակցումը։

en: Error: Internal relation could not be added!
hy: Սխալ՝ հնարավոր չէ ավելացնել ներքին կապակցումը։

en: Error: Internal relation could not be removed!
hy: Սխալ՝ հնարավոր չէ ջնջել ներքին կապակցումը։

en: Error: Missing index on column(s).
hy: Սխալ՝ սյունակ(ներ)ի ցուցակագիրը բացակայում է։

en: Error: Relational features are disabled!
hy: Սխալ՝ կապակցման հատկությունները կասեցված են։

en: Error: Token mismatch
hy: Սխալ՝ հետքանշիչի անհամապատասխանություն

en: Error: relation already exists.
hy: Սխալ՝ կապակցումը արդեն իսկ առկա է։

en: Esperanto
hy: Էսպերանտո

en: Estonian
hy: Էստոներեն

en: Event
hy: Իրադարձություն

en: Event %1$s has been created.
hy: %1$s իրադարձությունը ստեղծվեց։

en: Event %1$s has been modified.
hy: %1$s Իրադարձությունը փոփոխվեց։

en: Event name
hy: Իրադարձության անուն

en: Event type
hy: Իրադարձության տեսակը

en: Events
hy: Իրադարձություններ

en: Events:
hy: Իրադարձություններ՝

en: Excel edition
hy: Excel տարբերակ

en: Excel edition:
hy: Excel-ի տարբերակը՝

en: Except
hy: Բացառությամբ

en: Execute
hy: Կատարել

en: Execute at
hy: Կատարել

en: Execute every
hy: Կատարել ամեն

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift + Enter. To make this permanent, view settings.
hy: Կատարել հարցումը՝  Enter սեղմելով, և զետեղել նոր տող՝ Shift + Enter սեղմելով։ Այս հնարավորությունը մշտական դարձնելու համար՝ դիմեք կայանքներին։

en: Execute routine
hy: Կատարել գործընթացը

en: Execute this query again?
hy: Կատարե՞լ այս հարցումը ևս մեկ անգամ։

en: Execution order
hy: Կատարման հերթականությունը

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
hy: Առկա կազմաձևի ֆայլը (%s) կարդացվող չէ։

en: Existing templates:
hy: Առկա ձևանմուշներ՝

en: Exit fullscreen
hy: Դուրս գալ լիավահան եղանակից

en: Expand
hy: Ընդարձակել

en: Expand/Collapse
hy: Ընդարձակել/Կոծկել

en: Explain
hy: Բացատրել

en: Explain SQL
hy: SQL-ի վերլուծում

en: Explain output
hy: Արդյունքների բացատրություն

en: Export
hy: Արտահանում

en: Export as %s
hy: Արտահանել որպես %s

en: Export as separate files
hy: Արտահանել առանձին ֆայլերի տեսքով

en: Export contents
hy: Արտահանել պարունակությունը

en: Export databases as separate files
hy: Արտահանել տվյալների բազաները՝ առանձին ֆայլերի տեսքով

en: Export defaults
hy: Արտահանման լռելյայն կայանքներ

en: Export metadata
hy: Արտահանել անդրտվյալները

en: Export method
hy: Արտահանման եղանակ

en: Export method:
hy: Արտահանման եղանակը՝

en: Export of event %s
hy: %s իրադարձության արտահանում

en: Export relational schema
hy: Կապակցումների ուրվագրի արտահանում

en: Export schema
hy: Ուրվագծի արտահանում

en: Export table names
hy: Աղյուսակների անունների արտահանում

en: Export templates table
hy: Արտահանել ձևանմուշների աղյուսակը

en: Export templates:
hy: Արտահանել ձևանմուշները՝

en: Export type
hy: Արտահանման տեսակ

en: Exporting databases from the current server
hy: Ընթացիկ սպասարկչից տվյալների բազաների արտահանումը

en: Exporting rows from "%s" table
hy: "%s" աղյուսակից տողերի արտահանում

en: Exporting tables from "%s" database
hy: "%s" տվյալների բազայից աղյուսակների արտահանում

en: Expression
hy: Արտահայտություն

en: Expression or column list
hy: Արտահայտություն կամ սյունակների ցանկ

en: Extra
hy: Լրացուցիչ

en: FOREIGN KEY relation has been removed.
hy: Արտաքին բանալիի կապակցումը ջնջվեց։

en: Failed
hy: Ձախողվեց

en: Failed attempts
hy: Ձախողված փորձեր

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
hy: Չհաջողվեց կառուցել գծապատկերի ցանցավորումը՝ ներմուծված կազմաձևից։ Վերակայում լռելյայն կազմաձևին …

en: Failed calculating value for rule '%s'.
hy: Չհաջողվեց հաշվառել արժեքը՝ '%s' կանոնի համար։

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'.
hy: Չհաջողվեց փորձարկել նախապայմանները '%s' կանոնի համար։

en: Failed formatting string for rule '%s'.
hy: Չհաջողվեց ձևավորել տողը՝ '%s' կանոնի համար։

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
hy: Կազմաձևի ֆայլի վերլուծումը ձախողվեց։ Այն չի հանդիսանում վավերական JSON կոդ։

en: Failed running test for rule '%s'.
hy: Չհաջողվեց մեկնարկել ստուգումը՝ '%s' կանոնի համար։

en: Failed to get real row count.
hy: Չհաջողվեց ստանալ տողերի իրական քանակը։

en: Failed to rename table %1$s to %2$s!
hy: Չհաջողվեց վերանվանել աղյուսակը %1$s-ից %2$s։

en: Failed to write file to disk.
hy: Չհաջողվեց գրել ֆայլը սկավառակի վրա։

en: Favorite tables
hy: Ընտրյալ աղյուսակներ

en: Favorites
hy: Ընտրյալները

en: Favorites table
hy: Ընտրյալների աղյուսակ

en: Features
hy: Հատկություններ

en: Feb
hy: Փտվ

en: February
hy: Փետրվարի

en: File could not be read!
hy: Չհաջողվեց կարդալ ֆայլը։

en: File may be compressed (%s) or uncompressed.
hy: Ֆայլը կարող է լինել սեղմած պահոցի տեսքով (%s), կամ առանց սեղմելու։

en: File to import:
hy: Ներմուծելու ֆայլը՝

en: File upload stopped by extension.
hy: Ֆայլի վերբեռնումը կասեցվել է ընդլայնման պատճառով։

en: File was not an uploaded file.
hy: Ֆայլը՝ վերբեռնված ֆայլ չէր։

en: Files
hy: Ֆայլեր

en: Filter
hy: Զտում

en: Filter queries by word/regexp:
hy: Զտել հարցումները ըստ բառի կամ կանոնավոր արտահայտության՝

en: Filter rows
hy: Զտել տողերը

en: Filters
hy: Զտիչներ

en: Find and replace
hy: Գտնել և փոխարինել

en: Find and replace - preview
hy: Գտնել և փոխարինել՝ նախադիտում

en: Find any errors in the query before executing it. Requires CodeMirror to be enabled.
hy: Ստուգել ամեն հարցումը առկա սխալների համար՝ այն կատարելուց առաջ։ Պահանջում է CodeMirror-ի միացրած լինելը։

en: Find:
hy: Գտնել՝

[ctx: First page]
en: Begin
hy: Սկիզբ

en: Flush (close) all tables
hy: Փակել բոլոր աղյուսակները

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
hy: Հետևյալ կայանքները կիրառվելու են ընդհանրական կերպով և կվերակայվեն սկբնական արժեքներին սպասարկչի վերամեկնակման ժամանակ՝

en: Font size
hy: Տառաչափ

en: For display Options
hy: Ցուցադրման կայանքների համար

en: Foreign key checks
hy: Արտաքին բանալիների ստուգումներ

en: Foreign key constraint %s has been dropped
hy: Արտաքին բանալիի %s սահմանափակումը ջնջվեց

en: Foreign key constraints
hy: Արտաքին բանալիի սահմանափակումները

en: Format
hy: Ձևաչափ

en: Format of imported file
hy: Ներմուծվող ֆայլի ձևաչափը

en: Format:
hy: Ձևաչափը՝

en: Formatting SQL…
hy: SQL-ի ձևավորում …

en: Fr
hy: Ու

en: Free memory
hy: Ազատ հիշողությունը

en: Free pages
hy: Մաքուր էջեր

en: Free swap
hy: Ազատ փոխանակման տարածությունը

en: Fri
hy: Ուր

en: Friday
hy: Ուրբաթ

en: From
hy: Սկիզբ

en: From general log
hy: Հիմնական մատյանից

en: From slow log
hy: Դանդաղ հարցումների մատյանից

en: Full start
hy: Ամբողջական մեկնարկում

en: Full stop
hy: Ամբողջական կանգ

en: Full texts
hy: Ամբողջական գրվածքներ

en: Fulltext
hy: Ամբողջ գրվածքով

en: Function
hy: Գործառույթ

en: Functions
hy: Գործառույթներ

en: Functions:
hy: Գործառույթներ՝

en: GLOBALS overwrite attempt
hy: GLOBALS վրագրելու փորձ

en: GZip output buffering
hy: Արտածման GZip պահնակում

en: Garbled Data
hy: Խեղաթյուրված տվյալներ

en: General
hy: Ընդհանուր

en: General settings
hy: Ընդհանուր կայանքներ

en: Generate
hy: Ստեղծել

en: Generate password
hy: Ստեղծել գաղտնաբառը

en: Generate password:
hy: Ստեղծել գաղտնաբառը՝

en: Geometry
hy: Երկրաչափություն

en: Geometry %d:
hy: %d-ի երկրաչափությունը՝

en: Georgian
hy: Վրացերեն

en: German
hy: Գերմաներեն

en: Get auto-saved query
hy: Ստանալ ինքնապահպանված հարցումը

en: Get more themes!
hy: Այլ ոճեր

en: Get support
hy: Դիմել օգնությանը

en: GiB
hy: գԲայթ

en: Git information missing!
hy: Git-ի վերաբերյալ տեղեկությունները բացակայում են։

en: Global
hy: Ընդհանրական

en: Global privileges
hy: Ընդհանրական արտոնություններ

en: Go
hy: Առաջ

en: Go back to previous page
hy: Վերադառնալ նախորդ էջին

en: Go to link:
hy: Անցնել հղմանը՝

en: Go to table: %s
hy: Անցնել աղյուսակին՝ %s

en: Go to view: %s
hy: Անցնել ներկայացնամնը (VIEW)՝ %s

en: Grant
hy: Շնորհել

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
hy: Շնորհել բոլոր արտոնությունները դերանշանին համապատասխանող օգտանուններին (օգտանուն\_%)։

en: Greek
hy: Հունարեն

en: Group items in the navigation tree (determined by the separator defined in the Databases and Tables tabs above).
hy: Խմբավորել տարրերը նավարկման ծառում (սահմանվում է վերևի տվյալների բազաների և աղյուսակների ներդիրներում նշված բաժանիչով)։

en: Group items in the tree
hy: Խմբավորել տարրերը ծառում

en: Group name:
hy: Խմբակի անունը՝

en: Group queries
hy: Խմբավորել հարցումները

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
hy: Խմբավորել հարցումները, անտեսելով WHERE պայմանում փոփոխականների տվյալները

en: HTTP authentication
hy: HTTP վավերացում

en: Handler
hy: Բռնիչ

en: Hebrew
hy: Եբրայերեն

en: Help
hy: Օգնություն

en: Hide
hy: Թաքցնել

en: Hide arguments
hy: Թաքցնել փաստարկները

en: Hide browser transformation
hy: Թաքցնել դիտարկչի ձևափոխումը

en: Hide databases
hy: Թաքցնել տվյալների բազաները

en: Hide find and replace criteria
hy: Թաքցնել գտնելու և փոխարինելու եզրերը

en: Hide panel
hy: Թաքցնել փեղկը

en: Hide partial dependencies list
hy: Թաքցնել մասնակի կախվածությունների ցանկը

en: Hide query box
hy: Թաքցնել հարցման դաշտը

en: Hide search criteria
hy: Թաքցնել որոնման եզրերը

en: Hide search results
hy: Թաքցնել որոնման արդյունքները

en: Hide trace
hy: Թաքցնել հետագիծը

en: Hide/show navigation items
hy: Ցուցադրել/թաքցնել նավարկման տարրերը

en: Highlight pointer
hy: Գունանշել նշորդը

en: Highlight row pointed by the mouse cursor.
hy: Գունանշել մկնիկի նշորդի տակ գտնվող տողը։

en: Highlight selected rows.
hy: Գունանշել ընտրած տողերը։

en: History
hy: Պատմություն

en: Home
hy: Դեպի սկիզբ

en: Host
hy: Խնամորդ

en: Host authorization order
hy: Խնամորդի նունյացման հերթականությունը

en: Host authorization rules
hy: Խնամորդի նունյացման կանոնները

en: Host name
hy: Խնամորդի անունը

en: Host name:
hy: Խնամորդի անունը՝

en: Host:
hy: Խնամորդը՝

en: Hour
hy: Ժամ

en: Hovering over a point will show its label.
hy: Մկնիկը կետի վրա պահելուց կցուցադրվի դրա պիտակը։

en: How many queries are kept in history.
hy: Պատմության մեջ պահվող հարցումների քանակը։

en: How to connect to server, keep [kbd]tcp[/kbd] if unsure.
hy: Սպասարկչի հետ միանալու տեսակը։ Թողեք [kbd]tcp[/kbd], եթե վստահ չեք։

en: How to use
hy: Ինչպե՞ս օգտագործել

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
hy: Սակայն, վերջին մեկնարկման ժամանակ որևէ տվյալներ չեն վերլուծվել, ինչը սովորաբար նշանակում է, որ phpMyAdmin-ը չի կարողանա ավարտել այս ներմուծումը մինչև դուք չավելացնեք PHP-ի ժամանակի սահմանափակումը։

en: Hungarian
hy: Հունգարերեն

en: Icelandic
hy: Իսլանդերեն

en: Icons
hy: Պատկերակներ

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
hy: Եթե ձեզ մոտ առաջանում են որևէ խնդիրներ, խնդրում ենք սխալի վերաբերյալ զեկույցը ուղարկել ձեռքով։

en: Ignore
hy: Անտեսել

en: Ignore All
hy: Անտեսել բոլորը

en: Ignore errors
hy: Անտեսել սխալները

en: Ignore multiple statement errors
hy: Անտեսել բաղկացած հարցումների սխալները

en: Import
hy: Ներմուծում

en: Import / export
hy: Ներմուծում / արտահանում

en: Import defaults
hy: Ներմուծման լռելյայն կայանքներ

en: Import from browser's storage
hy: Ներմուծում դիտարկչի պահեստից

en: Import from file
hy: Ներմուծում ֆայլից

en: Import monitor configuration
hy: Ցուցարկչի կազմաձևի ներմուծում

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
hy: Ներմուծել տոկոսները՝ ճշգրիտ տասնորդականների տեսքով (12.00%-ից դարձնելով .12)

en: Import status
hy: Ներմուծել կարգավիճակը

en: Importing into the current server
hy: Ընթացիկ սպասարկչին ներմուծումը

en: Importing into the database "%s"
hy: Ներմուծում "%s" տվյալների բազայի մեջ

en: Importing into the table "%s"
hy: Ներմուծում "%s" աղյուսակի մեջ

en: Improve table structure
hy: Բարելավել աղյուսակի կառուցվածքը

en: Improve table structure (Normalization):
hy: Բարելավել աղյուսակի կառուցվածքը (Normalization)՝

en: In the navigation panel, replaces the database tree with a selector
hy: Նավարկման փեղկում փոխարինում է ՏԲ-ների ծառը ընտրիչով

en: Includes all privileges except GRANT.
hy: Ներառում է բոլոր արտոնությունները բացառությամբ GRANT-ի։

en: Incomplete params
hy: Թերի հարաչափեր

en: Incorrect IP address: %s
hy: Անվավեր IP հասցե՝ %s

en: Incorrect value!
hy: Անվավեր արժեքը։

en: Incorrect value:
hy: Անվավեր արժեքը՝

en: Index
hy: Ցուցակագիր

en: Index %s has been dropped.
hy: %s ցուցակագիրը ջնջվեց։

en: Index cache size
hy: Ցուցակագրի շտեմի չափը

en: Index choice:
hy: Ցուցակագրի ընտրում՝

en: Index directory
hy: Ցուցակագրի պանակ

en: Index length
hy: Ցուցակագրի երկարությունը

en: Index name:
hy: Ցուցակագրի անունը՝

en: Index type:
hy: Ցուցակագրի տեսակը՝

en: Indexes
hy: Ցուցակագրեր

en: Indexes for dumped tables
hy: Պահպանված աղյուսակների ցուցակագրերը

en: Indexes for table
hy: Աղյուսակի ցուցակագրերը

en: Indicates that you have made changes to this page; you will be prompted for confirmation before abandoning changes
hy: Ցուցադրում է, որ դուք կատարել եք փոփոխություններ այս էջում։ Դրանք չեղարկելու համար ձեզանից հաստատում կպահանջվի

en: Information
hy: Տեղեկություններ

[ctx: Inline edit query]
en: Edit inline
hy: Ներտող խմբագրում

en: Inner ring
hy: Ներքին ուրվագիծ

en: Inner ring %d:
hy: %d-ի ներքին ուրվագիծը՝

en: InnoDB Status
hy: InnoDB կարգավիճակը

en: InnoDB is usually the better choice for table engines.
hy: Սովորաբար, նախընտրելի է աղյուսակների պահպանման InnoDB տեսակը։

en: InnoDB log size
hy: InnoDB մատյանի չափը

en: Input transformation
hy: Ներածման ձևափոխումը

en: Input transformation options
hy: Ներածման ձևափոխման կայանքներ

en: Ins
hy: Զետեղել

en: Ins:
hy: Զետեղել՝

en: Insert
hy: Զետեղել

en: Insert another new row
hy: Զետեղել մեկ այլ նոր տող

en: Insert as new row
hy: Զետեղել որպես նոր տող

en: Insert as new row and ignore errors
hy: Զետեղել որպես նոր տող և անտեսել սխալներ

en: Inserted row id: %1$d
hy: Զետեղված տողի id՝ %1$d

en: Inside column:
hy: Սյունակում՝

en: Inside tables:
hy: Աղյուսակներում՝

en: Instructions
hy: Հրահանգներ

en: Internal relation
hy: Ներքին կապակցում

en: Internal relation has been added.
hy: Ավելացվել է մերքին կապակցումը։

en: Internal relation has been removed.
hy: Ներքին կապակցումը ջնջվեց։

en: Internal relations
hy: Ներքին կապակցումներ

en: Internal relations were successfully updated.
hy: Ներքին կապակցումները հաջողությամբ արդիացվեցին։

en: Invalid authentication method set in configuration:
hy: Կազմաձևի ֆայլում նշված վավերացման եղանակը անվավեր է՝

en: Invalid database:
hy: Անվավեր տվյալների բազան՝

en: Invalid hostname for server %1$s. Please review your configuration.
hy: %1$s սպասարկչի համար նշված խնամորդի անունը անվավեր է։ Խնդրում ենք կատարել ուղղումներ ձեր կազմաձևի ֆայլում։

en: Invalid rule declaration on line %1$s, expected line %2$s of previous rule.
hy: Կանոնի անվավեր հայտարարություն %1$s տողում, սպասվում էր նախորդ կանոնի %2$s տողը։

en: Invalid rule declaration on line %s.
hy: Կանոնի անվավեր հայտարարություն %s տողում։

en: Invalid table name
hy: Անվավեր աղյուսակի անուն

en: Invalid table name:
hy: Անվավեր աղյուսակի անունը՝

en: Is InnoDB disabled?
hy: Արդյո՞ք InnoDB-ն անջատած է։

en: Is a foreign key.
hy: Սա՝ արտաքին բանալի է։

en: Is deterministic
hy: Կողմնորոշիչ է

en: Issue
hy: Խնդիր

en: It appears your database uses views;
hy: Ըստ երևույթի, ձեր ՏԲ-ն օգտագործում է ներկայացումներ;

en: It appears your table uses triggers;
hy: Ըստ երևույթի, ձեր ՏԲ-ն օգտագործում է ձգաններ;

en: Jan
hy: Հնվ

en: January
hy: Հունվարի

en: Japanese
hy: Ճապոներեն

en: Javascript must be enabled past this point!
hy: Javascript-ը պետք է միացրած լինի այս պահից սկսած։

en: Joins
hy: Միակցումներ

en: Jul
hy: Հյս

en: July
hy: Հուլիսի

en: Jump to Log table
hy: Անցնել մատյանների աղյուսակին

en: Jump to database
hy: Զանցել տվյալների բազային

en: Jump to database "%s".
hy: Զանցել "%s" տվյալների բազային։

en: Jun
hy: Հնս

en: June
hy: Հունիսի

en: Justification
hy: Հիմնավորում

en: Key cache
hy: Բանալիների շտեմ

en: Key should contain letters, numbers [em]and[/em] special characters.
hy: Բանալին պետք է պարունակի՝ գրանշաններ, թվանշաններ [em]և[/em] հատուկ նշաններ։

en: Keyname
hy: Բանալիի անվանումը

en: KiB
hy: կԲայթ

en: Kill
hy: Ավարտել

en: Korean
hy: Կորեերեն

en: Label
hy: Պիտակ

en: Label column
hy: Սյունակի պիտակը

en: Label key
hy: Պիտակի բանալի

en: Label key:
hy: Պիտակի բանալին՝

en: Label:
hy: Պիտակ՝

en: Landscape
hy: Բնանկար

en: Language
hy: Լեզու

en: Last check
hy: Վերջին ստուգումը

en: Last check:
hy: Վերջին ստուգումը՝

[ctx: Last page]
en: End
hy: Վերջ

en: Last update
hy: Վերջին թարմացումը

en: Last update:
hy: Վերջին թարմացումը՝

en: Last version
hy: Վերջին տարբերակը

en: Latvian
hy: Լատվիերեն

en: Leave blank for defaults.
hy: Թողեք դատարկ՝ լռելյայնը օգտագործելու համար։

en: Leave blank if not used.
hy: Թողեք դատարկ, թեթ չի օգտագործվում։

en: Left
hy: Ձախ

en: Length/Values
hy: Երկարությունը/Արժեքները

en: License
hy: Արտոնագիր

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
hy: Սահմանափակում է օգտվողից մեկ ժամվա ընթացքում ուղարկվող աղյուսակների կամ տվյալների բազաների փոփոխման հարցումների առավելագույն քանակը։

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
hy: Սահմանափակում է օգտվողից մեկ ժամվա ընթացքում նոր միացումների բացման առավելագույն քանակը։

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
hy: Սահմանափակում է օգտվողից սպասարկչին մեկ ժամվա ընթացքում ուղարկվող հարցումների առավելագույն քանակը։

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
hy: Սահմանափակում է մեկ օգտվողի մասով միաժամանակ միացումների առավելագույն քանակը։

en: Linestring
hy: Գիծ

en: Linestring %d:
hy: %d գծահատվածը՝

en: Link not found!
hy: Հղումներ չեն գտնվել։

en: Link with main panel
hy: Կապել հիմնական փեղկին

en: Link with main panel by highlighting the current database or table.
hy: Համակցել հիմնական փեղկի հետ՝ գունանշելով ընթացիկ տվյալների բազան կան աղյուսակը։

en: Links to
hy: Հղումներ դեպի

en: Linting is disabled for this query because it exceeds the maximum length.
hy: Այս հարցման համար նահանջների ավելացումը կասեցված է, քանի որ այն գերազանցում է առավելագույն թույլատրելի երկարությունը։

en: List of available transformations and their options
hy: Առկա ձևափոխումների և դրանց կայանքների ցանկը

en: List of changes
hy: Փոփոխացանկ

en: Lithuanian
hy: Լիտվերեն

en: Load
hy: Բեռնել

en: Loading logs
hy: Մատյանների բեռնում

en: Loading…
hy: Բեռնում …

en: Local
hy: Տեղային

en: Local monitor configuration incompatible!
hy: Տեղային ցուցարկչի կայանքները անհամատեղելի են։

en: Log SQL queries and their execution time, to be displayed in the console
hy: Գրանցել SQL հարցումները և դրանց կատարման ժամանակը՝ կառավարակետում ցուցադրելու համար

en: Log analysed, but no data found in this time span.
hy: Մատյանը վերլուծվեց, սակայն նշված ժամանակահատվածի համար տվյալներ չեն գտնվել։

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
hy: Մատյանների տվյալները բեռնված են։ Այս ժամանակահատվածում կատարված հարցումները՝

en: Log in
hy: Մուտք

en: Log name
hy: Մատյանի անունը

en: Log out
hy: Ելք

en: Log statistics
hy: Վիճակագրություն

en: Log table filter options
hy: Մատյանի աղյուսակի զտման կայանքներ

en: Login Information
hy: Հաշվի հավատարմագրերը

en: Login cookie store
hy: Ժամանակաշրջանի թխուկի պահպանումը

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
hy: Աշխատաշրջանի թխուկի պահպանումը ավելի ցածր է քան phpMyAdmin-ում սահմանված թխուկի վավերականությունը, այդ իսկ պատճառով, ձեր աշխատաշրջանը սպառվելու է ավելի շուտ, քան նշանակված է phpMyAdmin-ում։

en: Login cookie validity
hy: Ժամանակաշրջանի թխուկի վավերականությունը

en: Login cookie validity warning
hy: Թխուկի վավերացման վերաբերյալ զգուշացումը

en: Logo link URL
hy: Լոգոյի URL

en: Logo link target
hy: Լոգոյի հղման նպատակը

en: Logout URL
hy: Ելքի URL

en: Long query time
hy: Երկար հարցումների կատարման ժամանակը

en: MIME TYPES FOR TABLE
hy: ԱՂՅՈՒՍԱԿՆԵՐԻ MIME ՏԵՍԱԿՆԵՐԸ

en: MIME type
hy: MIME տեսակ

en: Main panel
hy: Հիմնական փեղկ

en: Make all columns atomic
hy: Դարձնել բոլոր սյունակները atomic

en: Make consistent with central list
hy: Համապատասխանեցնել կենտրոնական ցանկին

en: Manage your settings
hy: Անձնական կայանքներ

en: Mar
hy: Մրտ

en: March
hy: Մարտի

en: Master configuration
hy: Հիմնական սպասարկչի կազմաձևում

en: Master connection:
hy: Հիմնական միացում՝

en: Master replication
hy: Հիմնական սպասարկչի կրկնապատկում

en: Master server changed successfully to %s.
hy: Հիմնական սպասարկիչը հաջողությամբ փոխվեց %s-ին։

en: Master status
hy: Հիմնական սպասարկչի կարգավիճակը

en: Matched rows:
hy: Համապատասխանող տողեր՝

en: Max InnoDB log size
hy: InnoDB-ի մատյանի առավելագույն չափը

en: Max rows
hy: Առավելագույն տողեր

en: Max. concurrent connections
hy: Համատեղ միացումների առավելագույն քանակը

en: Max: %s%s
hy: Առավելագույնը՝ %s%s

en: Maximal length of created query
hy: Ստեղծվող հարցման առավելագույն երկարությունը

en: Maximum databases
hy: Տվյալների բազաների առավելագույն քանակը

en: Maximum displayed SQL length
hy: Ցուցադրվող SQL-ի առավելագույն երկարությունը

en: Maximum execution time
hy: Կատարման առավելագույն ժամանակը

en: Maximum items in branch
hy: Ճյուղում տարրերի առավելագույն քանակը

en: Maximum items on first level
hy: Առաջին աստիճանում տարրերի առավելագույն քանակը

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed.
hy: SQL հարցումը ցուցադրելու ժամանակ օգտագործվող նշանների առավելագույն քանակը։

en: Maximum number of rows to display
hy: Ցուցադրելու տողերի առավելագույն քանակը

en: Maximum number of tables displayed in table list.
hy: Աղյուսակների ցանկում ցուցադրվող աղյուսակների առավելագույն քանակը։

en: Maximum rows to plot
hy: Կառուցման ենթակա տողերի առավելագույն քանակը

en: Maximum size for input field
hy: Ներածման դաշտի առավելագույն չափը

en: Maximum tables
hy: Աղյուսակների առավելագույն քանակը

en: Maximum value:
hy: Առավելագույն արժեքը՝

en: May
hy: Մայիսի

en: May be approximate. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
hy: Կարող է մոտավոր լինել։ Դիմեք [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc]։

en: MediaWiki Table
hy: MediaWiki-ի աղյուսակը

en: Memory limit
hy: Հիշողության սահմանաչափը

en: Merge with current configuration
hy: Ձուլել ընթացիկ կազմաձևի հետ

en: Metadata
hy: Անդրտվյալներ

en: Metadata for database %s
hy: %s տվյալների բազայի անդրտվյալները

en: Metadata for table %s
hy: %s աղյուսակի անդրտվյալները

en: MiB
hy: մԲայթ

en: Min rows
hy: Նվազագույն տողեր

en: Minimum size for input field
hy: Ներածման դաշտերի նվազագույն չափը

en: Minimum value:
hy: Նվազագույն արժեքը՝

en: Minor Version
hy: Ենթատարբերակ

en: Minute
hy: Րոպե

en: Missing a temporary folder.
hy: Բացակայում է ժամանակավոր պանակը։

en: Missing data for %s
hy: %s-ի համար տվյալները բացակայում են

en: Missing information to delete the search.
hy: Բացակայում են տեղեկություններ՝ որոնումը ջնջելու համար։

en: Missing information to load the search.
hy: Բացակայում են տեղեկություններ՝ որոնումը բեռնելու համար։

en: Missing information to save the bookmarked search.
hy: Բացակայում են տեղեկություններ՝ էջանշված որոնումը պահպանելու համար։

en: Missing parameter:
hy: Բացակայող հարաչափը՝

en: Missing value in the form!
hy: Չլրացրած ձևի դաշտ

en: Mo
hy: Եկ

en: Modifications have been saved
hy: Փոփոխությունները պահպանվեցին

en: Modify:
hy: Փոփոխել՝

en: Mon
hy: Երկ

en: Monday
hy: Երկուշաբթի

en: Monitor
hy: Ցուցարկիչ

en: Monitor Instructions
hy: Ցուցարկման հրահանգներ

en: Monitor refresh failed
hy: Ցուցարկիչի թարմացումը ձախողվեց

en: More
hy: Ավելին

en: More settings
hy: Լրացուցիչ կայանքներ

en: Move Menu
hy: Տեղափոխել ընտրացանկը

en: Move column
hy: Տեղափոխել սյունակը

en: Move columns
hy: Տեղափոխել սյունակները

en: Move repeating groups
hy: Տեղափոխել կրկնվող խմբակները

en: MyISAM concurrent inserts
hy: MyISAM-ի համատեղ զետեղումները

en: MySQL Architecture
hy: MySQL-ի կառուցվածքը

en: MySQL reserved word warning
hy: MySQL-ի ամրագրված բառի վերաբերյալ զգուշացումը

en: MySQL said:
hy: MySQL-ի պատասխանը՝

en: NO
hy: ՈՉ

en: Name
hy: Անուն

en: Name (Ascending)
hy: Անուն (ըստ աճման)

en: Name (Descending)
hy: Անուն (ըստ նվազման)

en: Native MySQL Authentication
hy: MySQL-ի բնականոն վավերացումը

en: Native MySQL authentication
hy: MySQL-ի բնականոն վավերացումը

en: Natural order
hy: Բնական դասակարգում

en: Navigation panel
hy: Նավարկման փեղկ

en: Navigation panel settings
hy: Նավարկման գոտու կայանքներ

en: Navigation tree
hy: Նավարկման ծառ

en: Needed for the replication slaves.
hy: Անհրաժեշտ է ենթարկվող սպասարկիչներին՝ կրկնապատկման ժամանակ։

en: Network traffic since startup: %s
hy: Ցանցի փոխանակումը մեկնարկման պահից՝ %s

en: Never send error reports
hy: Ընդհանրապես չուղարկել սխալների զեկույցները

en: New bookmark
hy: Նոր էջանիշ

en: New column name
hy: Նոր սյունակի անունը

en: New database name
hy: Նոր տվյալների բազայի անունը

en: New name
hy: Նոր անուն

en: New page
hy: Նոր էջ

en: New page name
hy: Նոր էջի անունը

en: New server
hy: Նոր սպասարկիչ

en: New table name
hy: Նոր աղյուսակի անունը

en: New template:
hy: Նոր ձևանմուշ՝

[ctx: Next month]
en: Next
hy: Հաջորդ

[ctx: Next page]
en: Next
hy: Հաջորդ

en: No
hy: Ոչ

en: No Password
hy: Առանց գաղտնաբառի

en: No Privileges
hy: Արտոնություններ չկան

en: No SQL query was set to fetch data.
hy: Տվյալներ ստանալու համար որևէ SQL հարցում չի տրվել։

en: No auto-saved query
hy: Ինքնապահպանված հարցումներ չկան

en: No bookmarks
hy: Առանց էջանիշերի

en: No change
hy: Առանց փոփոխությունների

en: No column selected.
hy: Ընտրած սյունակներ չկան։

en: No columns in the central list. Make sure the Central columns list for database %s has columns that are not present in the current table.
hy: Կենտրոնական ցանկում սյունակներ չկան։ Համոզվեք, որ %s տվյալների բազայի համար կենտրոնական սյունակների ցանկը պարունակում է սյունակներ, որոնք ընթացիկ աղյուսակում առկա չեն։

en: No data
hy: Տվյալներ չկան

en: No data found
hy: Տվյալները չեն գտնվել

en: No data to display
hy: Ցուցադրելու տվյալներ չկան

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
hy: Ներմուծելու համար տվյալներ չկան։ Կամ ներմուծման ենթակա ֆայլը չի նշվել, կամ ֆայլի չափը գերազանցում է ձեր PHP կազմաձևում առավելագույն թույլատրելի չափը։ Դիմեք [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc]։

en: No databases
hy: Տվյալների բազաներ չկան

en: No databases selected.
hy: Տվյալների բազան ընտրած չէ։

en: No dependencies selected!
hy: Ընտրած կախվածություններ չկան։

en: No files available on server for import!
hy: Սպասարկչում ներմուծման ենթակա ֆայլեր չկան։

en: No index defined!
hy: Ցուցակագիրը սահմանված չէ։

en: No index parts defined!
hy: Ցուցակագրի մասերը սահմանված չեն։

en: No parameters found!
hy: Հարաչափերը չեն գտնվել։

en: No partial dependencies selected!
hy: Ընտրած մասնակի կախվածություններ չկան։

en: No partitioning defined!
hy: Մասնաբաժանումը սահմանված չէ։

en: No preview available.
hy: Նախադիտումը հասանելի չէ։

en: No privileges.
hy: Արտոնություններ չկան։

en: No redundant column
hy: Ավելորդ սյունակներ չկան

en: No repeating group
hy: Կրկնվող խումբ չկա

en: No row selected.
hy: Ընտրած տողեր չկան։

en: No such column
hy: Նման սյունակ չկա

en: No tables found in database.
hy: Տվյալների բազայում աղյուսակներ չեն հայտնաբերվել։

en: No tables selected.
hy: Որևէ աղյուսակ չի նշվել։

en: No user found.
hy: Օգտվողը չի գտնվել։

en: No valid image path for theme %s found!
hy: %s ոճի պատկերների վավերական ուղին չի գտնվել։

en: No versions selected.
hy: Ընտրած տարբերակներ չկան։

en: Node group
hy: Հանգույցի խումբ

en: None
hy: Չկա

[ctx: None encoding conversion]
en: None
hy: Չկա

[ctx: None for default]
en: None
hy: Չկա

[ctx: None privileges]
en: None
hy: Չկա

en: Not a non-negative number!
hy: Արժեքը ոչ բացասական թիվ չէ։

en: Not a positive number!
hy: Դրական թիվ չէ։

en: Not a valid port number!
hy: Անվավեր միացքի համար։

en: Not enough privilege to view query statistics.
hy: Հարցումների վիճակագրությունը դիտելու համար արտոնությունները բավարար չեն։

en: Not enough privilege to view server status.
hy: Սպասարկչի կարգավիճակը դիտելու համար արտոնությունները բավարար չեն։

en: Not enough privilege to view server variables and settings. %s
hy: Սպասարկչի փոփոխականները և կայանքները դիտելու համար արտոնությունները բավարար չեն։ %s

en: Not enough privilege to view status variables.
hy: Վիճակագրության փոփոխականները դիտելու համար արտոնությունները բավարար չեն։

en: Not enough privilege to view the advisor.
hy: Խորհրդատուին դիտելու համար արտոնությունները բավարար չեն։

en: Not enough privilege to view users.
hy: Օգտնողներին դիտելու համար արտոնությունները բավարար չեն։

en: Not replicated
hy: Չի կրկնապատկվել

en: Note: Enabling the auto refresh here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
hy: Նշում՝ ինքնաթարմացման գործունացումը կարող է պատճառել մեծածավալ փոխանակում՝ վեբ սպասարկչի և MySQL սպասարկչի միջև։

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
hy: Նշում՝ տվյալների բազաների վիճակագրության գործունացումը կարող է պատճառել մեծածավալ փոխանակում՝ վեբ սպասարկչի և MySQL սպասարկչի միջև։

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
hy: Նշում՝ եթե ֆայլը պարունակում է բազմակի աղյուսակներ, դրանք կհամակցվեն մեկի մեջ։

en: Note: MySQL privilege names are expressed in English.
hy: Նշում՝ MySQL-ի արտոնությունների անվանումները ցուցադրվում են Անգլերենով։

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
hy: Նշում՝ այս կայանքների համար 0 (զրոյի) նշանակումը հանում է բոլոր սահմանափակումները։

en: Note: a, b -> d,f implies values of columns a and b combined together can determine values of column d and column f.
hy: Նշում՝ a, b -> d,f ենթադրում է, որ a և b սյունակների համակցված արժեքները կարող են որոշել d և f սյունակների արժեքները։

en: Nov
hy: Նյմ

en: November
hy: Նոյեմբերի

en: Nowhere
hy: Ոչ մի տեղ

en: Number of columns
hy: Սյունակների քանակը

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas.
hy: CHAR/VARCHAR ներածման դաշտերի սյունակների քանակը։

en: Number of inserted rows
hy: Զետեղվող տողերի քանակը

en: Number of queries to skip from start.
hy: Սկզբից բաց թողնելու հարցումների քանակը։

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas.
hy: CHAR/VARCHAR ներածման դաշտերի տողերի քանակը։

en: Number of rows per page
hy: Տողերի քանակը մեկ էջում

en: Number of rows:
hy: Տողերի քանակը՝

en: Number of tables:
hy: Աղյուսակների քանակը՝

en: OFF
hy: ԱՆՋԱՏԵԼ

en: OK
hy: Լավ

en: ON
hy: ՄԻԱՑՆԵԼ

en: Oct
hy: Հկտ

en: October
hy: Հոկտեմբերի

en: Official Homepage
hy: phpMyAdmin-ի պաշտոնական կայքէջ

en: Old column name
hy: Սյունակի նախորդ անունը

en: On completion preserve
hy: Վերջացնելուց պահպանել

en: Once you restarted MySQL server, please click on Go button. Afterwards, you should see a message informing you, that this server <b>is</b> configured as master.
hy: MySQL սպասարկչի վերամեկնարկումից անմիջապես հետո խնդրում ենք կտտացնել 'Առաջ' կոճակը, ինչից հետո դուք պետք է տեսնեք տեղեկություն՝ որ տվյալ սպասարկիչը <b>կազմաձևած է</b> որպես հիմնական։

en: One or more errors have occurred while processing your request:
hy: Ձեր հարցումը կատարելու ժամանակ առաջացել են մեկ կամ ավել սխալներ՝

en: Only INSERT, UPDATE, DELETE and REPLACE SQL queries containing transactional engine tables can be rolled back.
hy: Հետարկումը հնարավոր է միայն INSERT, UPDATE, DELETE և REPLACE SQL հարցումների համար, որոնք պարունակում են շարժիչի գործարքային աղյուսակները։

en: Only retrieve SELECT,INSERT,UPDATE and DELETE Statements
hy: Կատարել միայն SELECT,INSERT,UPDATE և DELETE արտահայտությունները

en: Open
hy: Բաց

en: Open new phpMyAdmin window
hy: Բացել phpMyAdmin-ը նոր պատուհանում

en: Open page
hy: Բացել էջը

en: OpenDocument Text
hy: OpenDocument-ի ձևաչափ

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Operator
hy: Գործարկու

en: Optimize
hy: Բարելավվում

en: Optimize table
hy: Օպտիմիզացնել աղյուսակը

en: Options
hy: Կայանքներ

en: Or
hy: Կամ

en: Or alternately go to 'Operations' tab of any database to set it up there.
hy: Կամ անցեք ցանկացած տվյալների բազայի 'Գործողություններ' ներդիրը՝ այտեղից կազմաձևելու համար։

en: Or:
hy: Կամ՝

en: Order
hy: Հետթականություն

en: Order by:
hy: Դասակարգել ըստ՝

en: Order of the tables
hy: Դասակարգել աղյուսակները

en: Order:
hy: Հերթականություն՝

en: Orientation
hy: Դիրքավորում

en: Original length
hy: Սկզբնական երկարություն

en: Original position
hy: Սկզբնական դիրքը

en: Original string
hy: Սկզբնական տողը

en: Other
hy: Այլ

en: Other core settings
hy: Հենքի այլ կայանքներ

en: Other options:
hy: Այլ կայանքներ՝

en: Outer ring
hy: Արտաքին ուրվագիծ

en: Outer ring:
hy: Արտաքին ուրվագիծը՝

en: Output
hy: Արտածում

en: Output:
hy: Արտածում՝

en: Overview
hy: Ակնարկ

en: PARTITION definition:
hy: Մասնաբաժինների (PARTITION) սահմանումը՝

en: PDF export page
hy: PDF-ին արտահանման էջ

en: PHP Version:
hy: PHP-ի տարբերակը՝

en: PHP extension:
hy: PHP ընդլայնումը՝

en: PHP threw following error: %s
hy: PHP-ն վերադարցրեց հետևյալ սխալը՝ %s

en: PHP version:
hy: PHP-ի տարբերակը՝

en: Packed
hy: Փաթեթավորված

en: Page name
hy: Էջի անուն

en: Page number:
hy: էջի համարը՝

en: Page titles
hy: Էջերի վերնագրեր

en: Page to delete
hy: Ջնջվող էջը

en: Page-related settings
hy: Էջերի կայանքներ

en: Parameters
hy: Հարաչափեր

en: Parser:
hy: Վերլուծիչ՝

en: Partial import:
hy: Մասնակի ներմուծումը՝

en: Partial import: allow interrupt
hy: Մասնակի ներմուծում՝ թույլատրել խզումները

en: Partial import: skip queries
hy: Մասնակի ներմուծում՝ զանցել հարցումները

en: Partial texts
hy: Մասնակի գրվածքներ

en: Partition
hy: Մասնաբաժին

en: Partition %s
hy: Մասնաբաժին %s

en: Partition by:
hy: Մասնաբաժին ըստ՝

en: Partition maintenance
hy: Մասնաբաժինների սպասարկում

en: Partition table
hy: Մասնաբաժինների աղյուսակ

en: Partitioned by:
hy: Մասնահատված ըստ՝

en: Partitions
hy: Մասնաբաժիններ

en: Partitions:
hy: Մասնաբաժիններ՝

en: Password
hy: Գաղտնաբառ

en: Password:
hy: Գաղտնաբառ՝

en: Pause monitor
hy: Դադարեցնել ցուցարկիչը

en: Percentage of aborted clients
hy: Ընդհատված սպասառուների տոկոսային հարաբերությունը

en: Percentage of aborted connections
hy: Ընդհանտված միացումների տոկոսային հարաբերությունը

en: Percentage of slow queries
hy: Դանդաղ հարցումների տոկոսային հարաբերությունը

en: Percentage of used connections
hy: Օգտագործված միացումների տոկոսային հարաբերությունը

en: Persian
hy: Պարսկերեն

en: Persistent connections
hy: Մշտական միացումներ

en: Persistent favorite tables
hy: Մշտական ընտրյալ աղյուսակներ

en: PiB
hy: պԲայթ

en: Pick
hy: Ընտրել

en: Pick from Central Columns
hy: Ընտրել կենտրոնական սյունակներից

en: Please add at least one variable to the series!
hy: Ավելացրեք առնվազն մեկ փոփոխական այս շարքին։

en: Please check privileges of directory containing database.
hy: Խնդրում ենք ստուգել տվյալների բազան պարունակող պանակի արտոնությունները։

en: Please enter a valid HEX input
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավերական տասնվեցերորդական արժեքը

en: Please enter a valid URL
hy: Տրանադրեք վավերական URL-ը

en: Please enter a valid credit card number
hy: Տրամադրեք վավերական վարկային քարտի համարը

en: Please enter a valid date
hy: Տրամադրեք վավերական ամսաթիվը

en: Please enter a valid date ( ISO )
hy: Տրանադրեք վավերական ամսաթիվը ( ISO )

en: Please enter a valid date or time
hy: Խնդրում ենք վավերական ամսաթիվը և ժամանակը

en: Please enter a valid email address
hy: Տրամադրեք վավերական էլ-փոստի հասցեն

en: Please enter a valid hexadecimal string. Valid characters are 0-9, A-F.
hy: Տրամադրեք վավերական տասնվեցերորդական տող։ Վավերական նշաններ են հանդիսանում 0-9, A-F։

en: Please enter a valid length!
hy: Տրամադրեք վավերական երկարություն

en: Please enter a valid number
hy: Տրամադրեք վավերական թիվը

en: Please enter a valid number!
hy: Տրամադրեք վավերական թիվ։

en: Please enter a valid page name
hy: Տրամադրեք վավերական էջի անունը

en: Please enter a value between {0} and {1}
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել արժեքը {0}-ի և {1}-ի միջև

en: Please enter a value between {0} and {1} characters long
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել արժեքը՝ {0}-ի և {1}-ի միջև երկարությամբ

en: Please enter a value greater than or equal to {0}
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել արժեքը {0}-ից ավել կամ հավասար

en: Please enter a value less than or equal to {0}
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել արժեքը {0}-ից պակաս կամ հավասար

en: Please enter at least {0} characters
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել {0} նշանից ոչ պակաս

en: Please enter no more than {0} characters
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել {0} նշանից ոչ ավել

en: Please enter only digits
hy: Մուտքագրեք միայն թվանշանները

en: Please enter the same value again
hy: Մուտքագրեք նույն արժեքը ևս մեկ անգամ

en: Please fix this field
hy: Ուղղեք այս դաշտը

en: Please look at the bottom of this window.
hy: Նայեք ընթացիկ պատուհանի ներքևի մասը։

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL.
hy: Ի նկատի ունեցեք, որ phpMyAdmin-ը՝ ընդամենը օգտվողի միջերես է, և դրա կայանքները չեն սահմանափակում MySQL-ի հատկությունները։

en: Please note:
hy: Ուշադրություն՝

en: Please provide a name for this bookmarked search.
hy: Տրամադրեք անուն՝ էջանշված որոնման համար։

en: Please select a page to continue
hy: Ընտրեք հաջորդ էջը

en: Please select column(s) for the index.
hy: Ընտրեք սյունակներ՝ ցուցակագրի համար։

en: Please select the file you want to import.
hy: Ընտրեք ֆայլը՝ ներմուծելու համար։

en: Please select the primary key or a unique key!
hy: Ընտրեք առաջնային բանալիի կամ յուրահատուկ բանալիի սյունակը։

en: Plugin
hy: Խրվակ

en: Plugins
hy: Խրվակներ

en: Point
hy: Կետ

en: Point %d
hy: %d կետ

en: Point:
hy: Կետ՝

en: Polish
hy: Լեհերեն

en: Polygon
hy: Բազմանկյուն

en: Polygon %d:
hy: %d բազմանկյունը՝

en: Port:
hy: Միացք՝

en: Portrait
hy: Դիմանկար

en: Position
hy: Դիրք

en: Possible performance issues
hy: Հնարավոր արդյունավետության խնդիրներ

en: Prefix
hy: Նախածանց

en: Press Ctrl+Enter to execute query
hy: Սեղմեք Ctrl+Enter՝ հարցումը կատարելու համար

en: Press Enter to execute query
hy: Սեղմեք Enter՝ հարցումը կատարելու համար

en: Press escape to cancel editing.
hy: Սեղմեք Esc ստեղնը՝ խմբագրումը չեղարկելու համար։

en: Preview SQL
hy: SQL-ի նախադիտում

[ctx: Previous month]
en: Prev
hy: Նախորդ

[ctx: Previous page]
en: Previous
hy: Նախորդ

en: Primary
hy: Առաջնային

en: Primary key added.
hy: Առաջնային բանալին ավելացվեց։

en: Print
hy: Տպել

en: Print view
hy: Տպման տարբերակը

en: Private key for reCaptcha
hy: reCaptcha-ի գաղտնի բանալին

en: Privileges
hy: Արտոնություններ

en: Privileges for %s
hy: Արտոնություններ %s-ի համար

en: Problems with indexes of table `%s`
hy: Խնդիրներ՝ `%s` աղյուսակի ցուցակագրերի հետ

en: Procedure
hy: Ընթացակարգ

en: Procedures
hy: Ընթացակարգեր

en: Procedures:
hy: Ընթացակարգեր՝

en: Processes
hy: Ընթացքներ

en: Processing request
hy: Հարցման կատարում

en: Profiling
hy: Հարցումների հսկում

en: Profiling results
hy: Հարցումների հսկման արդյունքներ

en: Protect binary columns
hy: Պաշտպանել երկուական սյունակները

en: Protocol version:
hy: Արձանագրության տարբերակը՝

en: Queried time
hy: Հայցված ժամանակ

en: Query
hy: Հարցում

en: Query analyzer
hy: Հարցման վերլուծումը

en: Query cache
hy: Հարցումների շտեմ

en: Query cache disabled
hy: Հարցումների շտեմումը անջատված է

en: Query cache efficiency
hy: Հարցումների շտեմումի արդյունավետությունը

en: Query cache efficiency (%%)
hy: Հարցումների շտեմումի արդյունավետությունը (%%)

en: Query cache usage
hy: Հարցումների շտեմումի օգտագործումը

en: Query cache used
hy: Օգտագործված հարցման շտեմը

en: Query error
hy: Հարցման սխալ

en: Query failed
hy: Հարցումը ձախողվեց

en: Query history length
hy: Հարցումների պատմության երկարությունը

en: Query results operations
hy: Հարցման արդյունքների օգտագործումը

en: Query statistics
hy: Հարցումների վիճակագրություն

en: Query took %01.4f seconds.
hy: Հարցումը տևեց %01.4f վայրկյան։

en: Questions
hy: Հարցեր

en: Questions since startup: %s
hy: Հարցերի քանակը մեկնարկումից հետո՝ %s

en: Quick
hy: Արագ

en: Quick - display only the minimal options
hy: Արագ՝ ցուցադրել նվազագույն կայանքները

en: Quick - display only the minimal options to configure
hy: Արագ - ցուցադրել կազմաձևման նվազագույն կայանքները

en: Range search
hy: Որոնման ընդգրկույթ

en: Rate of aborted clients
hy: Ընդհատված սպասառուների հարաբերությունը

en: Re-type
hy: Հաստատել

en: Re-type:
hy: Հաստատել՝

en: Read requests
hy: Կարդալու հայցեր

en: Rebuild
hy: Վերակառուցում

en: Received
hy: Ընդունված

en: Recent
hy: Վերջինները

en: Recent tables
hy: Վերջին աղյուսակները

en: Recently used table
hy: Վերջերս օգտագործված աղյուսակը

en: Recently used tables
hy: Վերջերս օգտագործված աղյուսակները

en: Recoding engine
hy: Վերակոդավորման տեսակը

en: Recommendation
hy: Խորհուրդ

en: Refresh
hy: Թարմացնել

en: Relation table
hy: Կապակցումների աղյուսակ

en: Relation view
hy: Կապակցման դիտում

en: Relational key
hy: Կապակցող բանալի

en: Relations
hy: Կապակցումներ

en: Release Series
hy: Թողարկման շարքերը

en: Reload
hy: Թարմացնել

en: Reload navigation panel
hy: Թարմացնել նավարկման գոտին

en: Reload page
hy: Թարմացնել էջը

en: Reloading the privileges
hy: Արտոնությունների վերաբեռնում

en: Remove database
hy: Հեռացնել տվյալների բազան

en: Remove from Favorites
hy: Ջնջել ընտրյալներից

en: Remove partitioning
hy: Հեռացնել մասնաբաժանումը

en: Remove selected
hy: Ջնջել ընտրածը

en: Remove selected user accounts
hy: Ջնջել նշված օգտվողների հաշիվները

en: Removing Selected Users
hy: Նշված օգտվողների ջնջում

en: Rename database to
hy: Վերանվանել տվյալների բազան

en: Rename table to
hy: Վերանվանել աղյուսակը

en: Rename to
hy: Վերանվանել

en: Rename view to
hy: Վերանվանել ներկայացումը

en: Renaming databases
hy: Տվյալների բազաների վերանվանում

en: Repair table
hy: Վերականգնել աղյուսակը

en: Replace
hy: Փոխարինում

en: Replace with:
hy: Փոխարինել՝

en: Replaced string
hy: Փոխարինված տողը

en: Replicated
hy: Կրկնապատկվեց

en: Replication
hy: Կրկնապատկում

en: Replication resetting successfully.
hy: Կրկնապատկումը հաջողությամբ վերակայվեց։

en: Replication started successfully.
hy: Կրկնապատկումը հաջողությամբ մեկնարկվեց։

en: Replication status
hy: Կրկնապատկման կարգավիճակ

en: Replication stopped successfully.
hy: Կրկնապատկումը հաջողությամբ կանգնեցվեց։

en: Report
hy: Զեկույց

en: Report title:
hy: Զեկույցի վերնագիրը՝

en: Requery
hy: Կրկնել հարցումը

en: Request aborted!!
hy: Հայցը ընդհատվեց։

en: Request failed!!
hy: Հարցումը ձախողվեց։

en: Requires SSL-encrypted connections.
hy: Պահանջում է SSL ծածկագրմամբ միացումը։

en: Reset
hy: Վերակայել

en: Reset all
hy: Վերակայել բոլորը

en: Reset slave
hy: Վերակայել ենթարկվող սպասարկիչը

en: Reset to default
hy: Վերակայել լռելյայն արժեքներին

en: Reset zoom
hy: Վերակայել խոշորացումը

en: Resource limits
hy: Պաշարների օգտագործման սահմանափակումները

en: Restore column order
hy: Վերականգնել սյունակների հերթականությունը

en: Restore default value
hy: Վերականգնել լռելյայն արժեքը

en: Restrict login to MySQL server
hy: Սահմանափակել MySQL սպասարկչի մուտքը

en: Results are grouped by query text.
hy: Արդյունքները խմբավորվում են ըստ հարցումների գրվածքի։

en: Resume monitor
hy: Վերսկսել ցուցարկիչը

en: Retain query box
hy: Թողնել հարցման դաշտը

en: Retry to connect
hy: Կրկնել միանալու փորձը

en: Returns
hy: Վերադարձնում է

en: Revoke
hy: Հետարկել

en: Right
hy: Աջ

en: Right-click the column name to copy it to your clipboard.
hy: Աջ-կտտացրեք սյունակի անունը՝ այն պատճենելու համար։

en: Rollback when finished
hy: Հետարկել վերջացնելուց հետո

en: Romanian
hy: Ռումիներեն

en: Routine
hy: Գործընթաց

en: Routine %1$s has been created.
hy: %1$s գործընթացը ստեղծվել է։

en: Routine %1$s has been modified.
hy: %1$s գործընթացը փոփոխվել է։

en: Routine name
hy: Գործընթացի անունը

en: Routine parameters
hy: Գործընթացի հարաչափերը

en: Routine-specific privileges
hy: Գործընթացին բնորոշ արտոնություններ

en: Routines
hy: Գործընթացներ

en: Row length
hy: Տողի երկարությունը

en: Row size
hy: Տողի չափ

en: Row statistics
hy: Տողի վիճակագրությունը

en: Rows
hy: Տողեր

en: Rows:
hy: Տողեր՝

en: Rule details
hy: Կանոնի մանրամասները

en: Run SQL query/queries on database %s
hy: Կատարել SQL հարցում(ներ)ը %s տվյալների բազային

en: Run SQL query/queries on server %s
hy: Կատարել SQL հարցում(ներ)ը %s սպասարկչում

en: Run SQL query/queries on table %s
hy: Կատարել SQL հարցում(ներ)ը %s աղյուսակին

en: Russian
hy: Ռուսերեն

en: SHA256 password authentication
hy: SHA256 գաղտնաբառով վավերացումը

en: SQL Query Console
hy: SQL հարցման կառավարակետ

en: SQL Query box
hy: SQL հարցման տուփ

en: SQL compatibility mode
hy: SQL համատեղելիության եղանակ

en: SQL compatibility mode:
hy: SQL համատեղելիության եղանակը՝

en: SQL data access
hy: SQL տվյալների մատչում

en: SQL execution
hy: SQL կատարում

en: SQL history
hy: SQL պատմություն

en: SQL queries
hy: SQL հարցումներ

en: SQL queries settings.
hy: SQL հարցումների կայանքները։

en: SQL query
hy: SQL հարցում

en: SQL query history table
hy: SQL հարցումների պատմության աղյուսակը

en: SQL query on database <b>%s</b>:
hy: <b>%s</b> տվյալների բազային ուղղված SQL հարցումը՝

en: SQL query tracking table
hy: SQL հարցումների հետագծման աղյուսակը

en: SQL query:
hy: SQL հարցում՝

en: SRID:
hy: SRID՝

en: Sa
hy: Շբ

en: Sat
hy: Շբթ

en: Saturday
hy: Շաբաթ

en: Save
hy: Պահպանել

en: Save & close
hy: Պահպանել և փակել

en: Save as file
hy: Պահպանել որպես ֆայլ

en: Save directory
hy: Պահպանման պանակ

en: Save edited data
hy: Պահպանել փոփոխված տվյալները

en: Save on server
hy: Պահպանել սպասարկչում

en: Save page
hy: Պահպանել էջը

en: Save page as
hy: Պահպանել էջը որպես

en: Save to browser's storage
hy: Պահպանել դիտարկչի տեղային շտեմարանում

en: Saved bookmarked search:
hy: Պահպանված էջանիշերում որոնում՝

en: Saved on: @DATE@
hy: Պահպանված է՝ @DATE@-ում

en: Saving export templates
hy: Արտահանման ձևանմուշների պահպանում

en: Schema of the %s database
hy: %s տվյալների բազայի ուրվագիծը

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
hy: Սցենարի կատարման ժամանակի սահմանաչափը սպառվել է։ Ներմուծումը ավարտելու համար խնդրում ենք %sկրկին ուղարկեք նույն ֆայլը%s, և ներմուծումը կշարունակվի։

en: Search
hy: Որոնում

en: Search in database
hy: Որոնումը տվյալների բազայում

en: Search results for "<i>%s</i>" %s:
hy: «<i>%s</i>» %s որոնման արդյունքները՝

en: Search this list
hy: Որոնել այս ցանկում

en: Search this table
hy: Որոնել այս աղյուսակում

en: Search:
hy: Որոնում՝

en: Searching
hy: Որոնում

en: Second
hy: Վայրկյան

en: Second step of normalization (2NF)
hy: Կարգավորման երկրորդ քայլ (2NF)

en: Security
hy: Անվտանգություն

en: Security type
hy: Անվտանգության տեսակը

en: See more
hy: Տեսնել ավելին

en: See table structure
hy: Դիտել աղյուսակի կառուցվածքը

en: Select Foreign Key
hy: Ընտրեք արտաքին բանալին

en: Select a column.
hy: Ընտրեք սյունակը։

en: Select a table
hy: Ընտրել աղյուսակը

en: Select a template
hy: Ընտրեք ձևանմուշը

en: Select all
hy: Ընտրել բոլորը

en: Select at least one of the options!
hy: Ընտրեք կայանքներից առնվազն մեկը։

en: Select columns (at least one):
hy: Ընտրեք սյունակները (առնվազն մեկը)՝

en: Select database
hy: Ընտրեք տվյալների բազան

en: Select database first
hy: Սկզբից նշեք տվյալների բազան

en: Select one…
hy: Ընտրեք ցանկացած մեկը …

en: Select page
hy: Ընտրեք էջը

en: Select referenced key
hy: Ընտրեք հղման բանալին

en: Select series:
hy: Ընտրեք շարքերը՝

en: Select table
hy: Ընտրեք աղյուսակը

en: Select two columns
hy: Ընտրեք երկու սյունակ

en: Select two different columns
hy: Ընտրեք երկու տարբեր սյունակ

en: Select which functions will be used for character set conversion.
hy: Ընտրեք գործառույթներ՝ կոդավորումը փոխարկելու ժամանակ օգտագործելու համար։

en: Selected dependencies are as follows:
hy: Ընտրած կախվածությունները հետևյալ են՝

en: Selected partial dependencies are as follows:
hy: Ընտրած մասնակի կախվածությունները հետևյալ են՝

en: Selected time range:
hy: Ընտրեք ժամանակահատվածը՝

en: Send error report
hy: Ուղարկել սխալի զեկույցը

en: Send error reports
hy: Ուղարկել սխալների զակույցները

en: Sent
hy: Ուղարկված

en: Sep
hy: Սպտ

en: September
hy: Սեպտեմբերի

en: Series column:
hy: Շարքի սյունակ՝

en: Series in chart:
hy: Գծապատկերում շարքերը՝

en: Series:
hy: Շարքեր՝

en: Server
hy: Սպասարկիչ

en: Server %d
hy: Սպասարկիչ %d

en: Server Choice:
hy: Սպասարկչի ընտրությունը՝

en: Server ID
hy: Սպասարկչի ID

en: Server charset:
hy: Սպասարկչի կոդավորումը՝

en: Server configuration
hy: Սպասարկչի կազմաձևը

en: Server connection collation
hy: Սպասարկչի կապի համադրումը

en: Server default
hy: Լռելյայն սպասարկիչ

en: Server hostname
hy: Սպասարկչի խնամորդի անունը

en: Server is configured as slave in a replication process. Would you like to:
hy: Սպասարկիչը կազմաձևած է որպես ենթարկվող՝ կրկնապատկման գործընթացի համար։ Նշեք գործողությունը՝

en: Server level tabs
hy: Սպասարկչի մակարդակի ներդիրներ

en: Server name template
hy: Սպասարկչի անվան ձևանմուշ

en: Server port
hy: Սպասարկչի միացք

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
hy: Սպասարկչում օգտագործվում է Suhosin պաշտպանիչ համակարգը։ Խնդիրների առաջացման դեպում դիմեք %sպաշտոնական ուղեցույցներին%s։

en: Server socket
hy: Սպասարկչի բնակը

en: Server type:
hy: Սպասարկչի տեսակը՝

en: Server variables and settings
hy: Սպասարկչի փոփոխականները և կայանքները

en: Server version:
hy: Սպասարկչի տարբերակը՝

en: Server-level tabs
hy: Սպասարկչի մակարդակի ներդիրներ

en: Server:
hy: Սպասարկիչը՝

en: Servers
hy: Սպասարկիչներ

en: Servers display options.
hy: Սպասարկիչների ցանկի ցուցադրվման կայանքները։

en: Session timezone
hy: Աշպատաշրջանի ժամային գոտին

en: Session value
hy: Աշխատաշրջանի արժեքը

en: Set default
hy: Նշանակել լռելյայնը

en: Set import and export directories and compression options.
hy: Նշանակել ներմուծման և արտահանման պանակները և սեղման կայանքները։

en: Set log_output to %s
hy: Նշանակել log_output-ը %s

en: Set long_query_time to %d seconds.
hy: Նշանակել long_query_time-ը %d վայրկյան։

en: Set some commonly used options.
hy: Կազմաձևել հաճախակի օգտագործվող կայանքները։

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit).
hy: Նշեք վայրկյանների քանակը, որոնց ընթացքում սցենարը կարող է աշխատել ([kbd]0[/kbd] - առանց սահմանափակման)։

en: Set value: %s
hy: Սահմանել արժեքը՝ %s

en: Setting variable failed
hy: Արժեքի սահմանունը ձախողվեց

en: Settings
hy: Կայանքներ

en: Settings for phpMyAdmin developers.
hy: Կայանքներ՝ phpMyAdmin-ի մշակողների համար։

en: Settings will be imported from your browser's local storage.
hy: Կայանքները ներմուծվելու են ձեր դիտարկչի տեղային շտեմարանից։

en: Settings will be saved in your browser's local storage.
hy: Կայանքները պահպանվելու են ձեր դիտարկչի տեղային շտեմարանում։

en: Share this bookmark
hy: Տարածել այս էջանիշը

[ctx: Short month name]
en: May
hy: Մյս

[ctx: Short week day name]
en: Sun
hy: Կիր

en: Show
hy: Ցուցադրել

en: Show "Drop database" link to normal users
hy: Ցուցադրել «Ջնջել տվյալների բազան» հղումը՝ հասարակ օգտվողներին

en: Show BLOB contents
hy: Ցուցադրել BLOB տվյալները

en: Show Full Queries
hy: Ցուցադրել հարցումները ամբողջությամբ

en: Show SQL queries
hy: Ցուցադրել SQL հարցումները

en: Show all
hy: Ցուցադրել բոլորը

en: Show arguments
hy: Ցուցադրել փաստարկները

en: Show binary contents
hy: Ցուցադրել երկուական տվյալները

en: Show color
hy: Ցուցադրման գույնը

en: Show column comments
hy: Ցուցադրել սյունակի մեկնաբանությունները

en: Show connected slaves
hy: Ցուցադրել միացրալ ենթարկվող սպասարկիչները

en: Show create
hy: Ցուցադրել ստեղծման ձևը

en: Show create database form
hy: Ցուցադրել տվյալների բազայի ստեղծման ձևը

en: Show creation timestamp
hy: Ցուցադրել ստեղծման ժամանակը

en: Show current browsing query
hy: Ցուցադրել ընթացիկ դիտվող հարցումը

en: Show databases navigation as tree
hy: Ցուցադրել տվյալների բազայի նավարկումը ծառի տեսքով

en: Show events in tree
hy: Ցուցադրել իրադարձությունները ծառում

en: Show field types
hy: Ցուցադրել դաշտերի տեսակները

en: Show find and replace criteria
hy: Ցուցադրել գտնելու և փոխարինելու եզրերը

en: Show form
hy: Ցուցադրել ձևը

en: Show function fields
hy: Ցուցադրել գործառույթների դաշտերը

en: Show functions in tree
hy: Ցուցադրել գործառույթներ ծառում

en: Show grid
hy: Ցուցադրել ցանցավորումը

en: Show hidden items
hy: Ցուցադրել թաքնված տարրերը

en: Show hidden navigation tree items.
hy: Ցուցադրել թաքնված նավարկման ստորակարգման տարրերը։

en: Show hint
hy: Ցուցադրել հուշակը

en: Show insert query
hy: Ցուցադրել զետեղման հարցումը

en: Show last check timestamp
hy: Ցուցադրել վերջին ստուգման ժամանակը

en: Show last update timestamp
hy: Ցուցադրել վերջին արդիացման ժամանակը

en: Show logo in navigation panel.
hy: Ցուցադրել լոգոն նավարկման գոտում։

en: Show master status
hy: Ցուցադրել հիմնական սպասարկչի կարգավիճակը

en: Show me the possible partial dependencies based on data in the table
hy: Ցուցադրեք ինձ հնարավոր մասնակի կախվածությունները՝ աղյուսակի տվյալների հիման վրա

en: Show only active
hy: Ցուցադրել միայն գործունը

en: Show only alert values
hy: Ցուցադրել միայն զգուշացնող արժեքները

en: Show open tables
hy: Ցուցադրել բաց աղյուսակների ցանկը

en: Show panel
hy: Ցուցադրել փեղկը

en: Show password change form
hy: Ցուցադրել գաղտնաբառը փոխելու ձևը

en: Show procedures in tree
hy: Ցուցադրել ընթացակարգեր ծառում

en: Show query box
hy: Ցուցադրել հարցման դաշտը

en: Show query history at start
hy: Սկզբոից ցուցադրել հարցումների պատմությունը

en: Show report details
hy: Ցուցադրել զեկույցի մանրամասները

en: Show search criteria
hy: Ցուցադրել որոնման եզրերը

en: Show search results
hy: Ցուցադրել որոնման արդյունքները

en: Show slave hosts
hy: Ցուցադրել ենթարկվող խնամորդները

en: Show slave status
hy: Ցուցադրել ենթարկվող սպասարկչի կարգավիճակը

en: Show statistics
hy: Ցուցադրել վիճակագրությունը

en: Show table comments
hy: Ցուցադրել աղյուսակի մեկնաբանությունները

en: Show tables in tree
hy: Ցուցադրել աղյուսակները ծառում

en: Show this query here again
hy: Կրկին ցուցադրել տվյալ հարցումը

en: Show trace
hy: Ցուցադրել հետագիծը

en: Show unformatted values
hy: Ցուցադրել չկազմաձևած արժեքները

en: Show views in tree
hy: Ցուցադրել ներկայացումները ծառում

en: Show/Hide tables list
hy: Ցուցադրել/թաքցնել աղյուսակների ցանկը

en: Show/hide columns
hy: Ցուցադրել/թաքցնել սյունակները

en: Show:
hy: Ցուցադրել՝

en: Showing SQL query
hy: SQL հարցման ցուցադրում

en: Showing as PHP code
hy: PHP կոդի տեսքով ցուցադրում

en: Showing bookmark
hy: Էջանիշի ցուցադրում

en: Showing create queries
hy: Ստեղծման հարցումների ցուցադրում

en: Showing rows %1$s - %2$s.
hy: %1$s -ից %2$s տողերի ցուցադրում։

en: Showing rows %1s - %2s
hy: %1s -ից %2s տողերի ցուցադրում

en: Signon URL
hy: Signon-ի URL-ը

en: Signon authentication
hy: Signon-ով վավերացում

en: Signon session name
hy: Signon-ի աշխատաշրջանի անունը

en: Simplified Chinese
hy: Չինարեն (Չինաստան)

en: Simulate query
hy: Կատարել կեղծ հարցում

en: Since grouping of INSERTs queries has been selected, INSERT queries into the same table are also being grouped together, disregarding of the inserted data.
hy: Քանի որ ընտրվել է ԶԵՏԵՂՄԱՆ հարցումների խմբավորումը, նույն աղյուսակի ԶԵՏԵՂՄԱՆ հարցումները նույնպես կխմբավորվեն, զետեղվող տվյալներից անկախ։

en: Sit tight! It may take few seconds depending on data size and column count of the table.
hy: Խնդրում ենք սպասել։ Սա կարող է տևել մի քանի վայրկյան՝ կախված տվյալների ծավալից և աղյուսակի սյունակների քանակից։

en: Size
hy: Ծավալը

en: Skip Explain SQL
hy: Զանցել SQL-ի վերլուծումը

en: Skip current error
hy: Անտեսել ընթացիկ սխալը

en: Skip locked tables
hy: Զանցել կողպված աղյուսակները

en: Skip next %s errors.
hy: Անտեսել հաջորդ %s սխալները։

en: Skip tables larger than
hy: Զանցցել այղուսակներ, որոնց չափը ավվելի մեծ է, քան

en: Skip this number of queries (for SQL) starting from the first one:
hy: Զանցել հարցումների (SQL-ի դեպքում) նշված քանակը, սկսած հետևյալից՝

en: Slave SQL Thread not running!
hy: Ենթարկվող SQL հոսքը մեկնարկված չէ։

en: Slave replication
hy: Ենթարկվող սպասարկչի կրկնապատկում

en: Slave status
hy: Slave կարգավիճակ

en: Slovak
hy: Սլովակերեն

en: Slovenian
hy: Սլովեներեն

en: Slow query logging
hy: Դանդաղ հարումների մատենագրում

en: Slow_launch_time is above 2s.
hy: Slow_launch_time 2s-ից բարձր է։

en: Some error occurred while getting SQL debug info.
hy: SQL-ի վրիպազերծման տեղեկությունները ստանալու ընթացքում տեղի է ունեցել սխալ։

en: Some errors have been detected on the server!
hy: Սպասարկչում հայտնաբերվել են որոշակի սխալներ։

en: Sort
hy: Դասավորել

en: Sort by key
hy: Դասակարգել ըստ բանալիի

en: Sort order:
hy: Դասակարգման հերթականությունը՝

en: Sort rows
hy: Դասակարգել տողերը

en: Sort:
hy: Դասակարգել՝

en: Sorting
hy: Դասակարգում

en: Source database `%s` was not found!
hy: `%s` ելակետային տվյալների բազան չի գտնվել։

en: Space usage
hy: Տարածության օգտագործում

en: Spanish
hy: Իսպաներեն

en: Spatial
hy: Տարածական

en: Start Monitor
hy: Մեկնարկել ցուցարկիչը

en: Start auto refresh
hy: Սկսել ինքնաթարմացումը

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
hy: Սկիզբ

en: Start row:
hy: Սկզբնական տողը՝

en: Startup
hy: Գլխավոր

en: State
hy: Կարգավիճակ

en: Statements
hy: Արտահայտություններ

en: Statements to track
hy: Հետագծելու արտահայտությունները

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Status variable(s)
hy: Կարգավիճակի փոփոխական(ներ)ը

en: Step
hy: Քայլ

en: Step 1.
hy: Քայլ 1։

en: Step 2.
hy: Քայլ 2։

en: Step 3.
hy: Քայլ 3։

en: Stop IO Thread only
hy: Կանգնեցնել միայն ներածման/արտածման հոսքը

en: Stop SQL Thread only
hy: Կանգնեցնել միայն SQL հոսքը

en: Stop auto refresh
hy: Կանգնեցնել ինքնաթարմացումը

en: Storage Engine
hy: Պահպանման տեսակը

en: Storage Engine:
hy: Պահպանման տեսակը՝

en: Storage Engines
hy: Պահպանման տեսակներ

en: Structure
hy: Կառուցվածք

en: Structure and data
hy: Կառուցվածքն ու տվյալները

en: Structure of %s
hy: %s-ի կառուցվածքը

en: Structure of table @TABLE@
hy: @TABLE@ աղյուսակի կառուցվածքը

en: Structure only
hy: Միայն կառուղվածքը

en: Structure snapshot
hy: Կառուցվածքի պատկերը

en: Structure:
hy: Կառուցվածքը՝

en: Su
hy: Կի

en: Sub partitioned by:
hy: Ենթամասնահատված ըստ՝

en: Submit
hy: Կատարել

en: Submit Query
hy: Կատարել հարցումը

en: Submit error report
hy: Ուղարկել սխալի զեկույցը

en: Submit query
hy: Կատարել հարցումը

en: Submitted form contains errors
hy: Ուղարկված ձևը պարունակում է սխալներ

en: Subpartition
hy: Ենթամասնաբաժին

en: Subpartition by:
hy: Ենթամասնաբաժին ըստ՝

en: Subpartitions:
hy: Ենթամասնաբաժիններ՝

en: Succeeded
hy: Հաջողվեց

en: Success
hy: Հաջողում

en: Success!
hy: Հաջողում

en: Success.
hy: Հաջողում։

en: Successfully deleted the page
hy: Էջը հաջողությամբ ջնջվեց

en: Suhosin warning
hy: Suhosin-ի վերաբերյալ զգուշացումը

en: Sum
hy: Ընդամենը

en: Sum of grouped rows:
hy: Խմբավորված տողերի գումարը՝

en: Summary by state
hy: Ամփոփ ըստ կարգավիճակի

en: Sun
hy: Կիր

en: Sunday
hy: Կիրակի

en: Swedish
hy: Շվեդերեն

en: Switch to %svisual builder%s
hy: Փոխարկել %sհարցումների տեսական կառուցողին%s

en: Switch to copied database
hy: Անցնել պատճենված տվյալների բազային

en: Switch to copied table
hy: Փոխարկվել կրկնապատկված աղյուսակին

en: Switch to dark theme
hy: Փոխակրել մուգ ոճին

en: Synonym for DOUBLE (exception: in REAL_AS_FLOAT SQL mode it is a synonym for FLOAT)
hy: Հոմանիշ՝ DOUBLE-ի համար (բացառություն. REAL_AS_FLOAT SQL եղանակում այն հանդիսանում է FLOAT-ի հոմանիշ)

en: Syntax to use when inserting data
hy: Տվյալների զետեղման ժամանակ օգտագործել շարահյուսությունը

en: Syntax to use when inserting data:
hy: Տվյալների զետեղման ժամանակ օգտագործել շարահյուսությունը՝

en: System CPU usage
hy: Համակարգի ԿՄՄ օգտագործումը

en: System memory
hy: Համակարգի հիշողություն

en: System swap
hy: Համակարգի փոխանակման ֆայլ

en: Tab that is displayed when entering a database.
hy: Տվյալների բազան մտնելու ժամանակ ցուցադրելու ներդիրը։

en: Tab that is displayed when entering a server.
hy: Սպասարկիչը մտնելու ժամանակ ցուցադրելու ներդիրը։

en: Tab that is displayed when entering a table.
hy: Աղյուսակը մտնելու ժամանակ ցուցադրելու ներդիրը։

en: Table
hy: Աղյուսակ

en: Table %1$s has been altered successfully.
hy: %1$s աղյուսակը հաջողությամբ փոխվել է։

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
hy: %1$s աղյուսակը վերանվանվել է %2$s-ին։

en: Table %s already exists!
hy: %s աղյուսակը արդեն սիկ առկա է։

en: Table %s has been copied to %s.
hy: %s աղյուսակը կրկնապատկվել է %s։

en: Table %s has been dropped.
hy: %s աղյուսակը ջնջվեց։

en: Table %s has been emptied.
hy: %s աղյուսակը դատարկվել է։

en: Table %s has been moved to %s.
hy: %s աղյուսակը տեղափոխվել է %s։

en: Table caption
hy: Աղյուսակի վերնագիրը

en: Table caption:
hy: Աղյուսակի վերնագիրը՝

en: Table comments
hy: Աղյուսակի մեկնաբանությունը

en: Table comments:
hy: Աղյուսակների մեկնաբանությունները՝

en: Table level tabs
hy: Աղյուսակի մակարդակի ներդիրներ

en: Table maintenance
hy: Աղյուսակի սպասարկում

en: Table name
hy: Աղյուսակի անուն

en: Table name template
hy: Աղյուսակի անվան ձևանմուշը

en: Table navigation bar
hy: Աղյուսակի նավարկման գոտին

en: Table of contents
hy: Բովանդակության աղյուսակը

en: Table options
hy: Աղյուսակի կայանքները

en: Table search
hy: Աղյուսակում որոնում

en: Table space
hy: Աղյուսակի տարածություն

en: Table structure
hy: Աղյուսակի կառուցվածքը

en: Table structure for table
hy: Աղյուսակի կառուցվածքը

en: Table tree separator
hy: Աղյուսակների ծառի բաժանիչը

en: Table-level tabs
hy: Աղյուսակի մակարդակի ներդիրներ

en: Table:
hy: Աղյուսակ՝

en: Tables
hy: Աղյուսակներ

en: Tables display options.
hy: Աղյուսակների ցանկի ցուցադրման կայանքները։

en: Tables:
hy: Աղյուսակներ՝

en: Tabs
hy: Ներդիրներ

en: Taking you to next step…
hy: Անցում դեպի հաջորդ քայլ …

en: Taking you to the target site.
hy: Անցում դեպի նպատակային կայք։

en: Target database
hy: Նպատակային տվյալների բազան

en: Target database `%s` was not found!
hy: `%s` նպատակային տվյալների բազան չի գտնվել։

en: Target for quick access icon
hy: Արագ մատչման պատկերակի նպատակը

en: Target for second quick access icon
hy: Արագ մատչման երկրորդ պատկերակի նպատակը

en: Template name
hy: Ձևանմուշի անունը

en: Template was created.
hy: Ձևանմուշը ստեղծվեց։

en: Template was deleted.
hy: Ձևանմուշը ջնջվեց։

en: Template was loaded.
hy: Ձևանմուշը բեռնվեց։

en: Template was updated.
hy: Ձևանմուշը արդիացվեց։

en: Template:
hy: Ձևանմուշ՝

en: Temporary data
hy: Ժամանակավոր տվյալներ

en: Test
hy: Փորձարկում

en: Text
hy: Գրվածք

en: Text fields
hy: Գրվածքի դաշտեր

en: Textarea columns
hy: Գրվածքի դաշտի սյունակները

en: Textarea rows
hy: Գրվածքի դաշտի տողերը

en: Th
hy: Հն

en: Thai
hy: Թաի

en: Thank you for submitting this report.
hy: Շնորհակալություն՝ այս զեկույցը ներկայացնելու համար։

en: The %s file is not available on this system, please visit www.phpmyadmin.net for more information.
hy: %s ֆայլը գնտված չէ այս համակարգում, լրացուցիչ ինֆորմացիայի համար այցելե՛ք www.phpmyadmin.net։

en: The MySQL server version less than 5.1.
hy: MySQL սպասարկչի տարբերակը 5.1-ից ցածր է։

en: The arrangement of the charts is stored to the browsers local storage. You may want to export it if you have a complicated set up.
hy: Գծապատկերի դասավորությունը պահպանվում է դիտարկչի տեղային շտեմարանում։ Բարդ կազմաձևի դեպքում դուք կարող եք արտահանել այն։

en: The bookmark has been deleted.
hy: Էջանիշը ջնջվեց։

en: The central list of columns for the current database is empty.
hy: Ընթացիկ տվյալների բազայի կենտրոնական սյունակների ցանկը դատարկ է։

en: The configuration file now needs a secret passphrase (blowfish_secret).
hy: Կազմաձևի ֆայլի մեջ այժմ պետք է սահմանել գաղտնի այցեբառակապակցությունը (blowfish_secret).

en: The database name is empty!
hy: Տվյալների բազայի անունն նշված չէ

en: The database name is not known for this query in the server's logs.
hy: Սպասարկչի մատյանում այս հարցման համար այս տվյալների բազայի անունը հայտնի չէ։

en: The definer must be in the "username@hostname" format!
hy: Սահմանիչը պետք է համապատասխանի "օգտանուն@խնամորդի_անուն" ձևաչափին։

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
hy: Պահված գործառույթի սահմանումը պետք է պարունակի RETURN արտահայտությունը։

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
hy: Վերբեռնումների համար նախատեսված պանակը անհասանելի է։

en: The first step of normalization is complete for table '%s'.
hy: '%s' աղյուսակի կարգավորման առաջին քայլը ավարտված է։

en: The following actions will be performed:
hy: Կկատարվեն հետևյալ գործողությունները՝

en: The host name is empty!
hy: Խնամորդի անունը դատարկ է։

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
hy: %1$s և %2$s ցուցակարգերը նույնն են, այդպես որ դրանցից մեկը հնարավոր է հեռացնել։

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
hy: PHP-ի mbstring ընդլայնումը չի գտնվել և, դրա հետ մեկտեղ, ձեր համակարգում օգտագորժվում են բազմաբայթանի նշանները։ Առանց mbstring ընդլայնմանը phpMyAdmin-ը ի վիճակի չէ տրոհել տողերը ճիշտ կերպով, ինչը կարող է հանգեցնել անսպասելի արդյունքներին։

en: The name '%s' is a MySQL reserved keyword. | The names '%s' are MySQL reserved keywords.
hy[0]: '%s' անունը ամրագրված է MySQL-ի կողմից օգտագործման համար։
hy[1]: '%s' անունները ամրագրված են MySQL-ի կողմից օգտագործման համար։

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
hy: Առաջնային բանալիի անունը պետք է լինի "PRIMARY"։

en: The new name of the table was expected.
hy: Սպասվում էր աղյուսակի նոր անունը։

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree.
hy: Մեկ էջում նավարկման ծառում ցուցադրվող տարրերի քանակը։

en: The number of items that can be displayed on each page on the first level of the navigation tree.
hy: Մեկ էջում նավարկման ծառի առաջին աստիճանում ցուցադրվող տարրերի քանակը։

en: The number of pages read.
hy: Կարդացած էջերի քանակը։

en: The number of sorted rows.
hy: Դասակարգված տողերի քանակը։

en: The number of tables that are open.
hy: Բացված աղյուսակների քանակը։

en: The old name of the table was expected.
hy: Սպասվում էր աղյուսակի հին անունը։

en: The password for authenticating with the proxy.
hy: Պրոքսիի միջոցով վավերացման գաղնտաբառը։

en: The password is empty!
hy: Գաղտնաբառը դատարկ է։

en: The passwords aren't the same!
hy: Գաղտնաբառերը նույնը չեն։

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
hy: phpMyAdmin-ի կազմաձևի պաշարները կասեցվել են։ %sԻմացեք պատճառը այստեղ%s։

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
hy: phpMyAdmin-ի կազմաձևի պահպանումը լիովին կազմաձևած չէ, որոշ ընդլայնված հատկությունները կասեցվել են։ %sԻմացեք, թե ինչու%s։

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
hy: Գծագիրը կարող է չափափոխվել՝ այն ներքևի աջ անկյան երկայնքով քաշելու դեպքում։

en: The primary key has been dropped.
hy: Առաջնային բանալին ջնջվեց։

en: The profile has been updated.
hy: Հատկագիրը արդիացվեց։

en: The query cache is not enabled.
hy: Հարցումների շտեմը միացրած չէ։

en: The requested page was not found in the history, it may have expired.
hy: Հարցված էջը չի գտնվել պատմության մեջ, հնարավոր է որ այն սպառվել է։

en: The row has been deleted.
hy: Տողը ջնջվեց։

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
hy: Սպասարկիչի չի պատասխանում (կամ էլ սպասարկչի տեղային բնակը պատշաճ կազմաձևած չէ)։

en: The server is not responding.
hy: Սպասարկիչը չի պատասխանում։

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
hy: Ընդհանրական գործարքների մատյանի պահնակի չափը (շարժիչը հատկացնում նշված չափի 2 պահնակ)։ Լռելիությամբ՝ 1 մԲայթ։

en: The slow query log is disabled.
hy: Դանդաղ հարցումների մատյանը անջատված է։

en: The table name is empty!
hy: Աղյուսակի անունը նշված չէ։

en: The thread cache is set to 0
hy: Հոսքի շտեմը նշված է 0

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
hy: Վերբեռնված ֆայլը գերազանցում է HTML ձևի մեջ նշված MAX_FILE_SIZE հարաչափի սահմանաչափը։

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
hy: Վերբեռնված ֆայլը գերազանցում է php.ini-ում նշված upload_max_filesize հարաչափի սահմանաչափը։

en: The uploaded file was only partially uploaded.
hy: Վերբեռնված ֆայլը միայն մասնակի է վերբեռնվել։

en: The user %s already exists!
hy: %s օգտվողը արդեն իսկ առկա է։

en: The user name is empty!
hy: Օգտանունը դատարկ է։

en: Theme
hy: Ոճ

en: Theme %s not found!
hy: %s ոճը չի գտնվել։

en: Theme path not found for theme %s!
hy: %s ոճի ուղին չի գտնվել։

en: Theme:
hy: Ոճ՝

en: There are no events to display.
hy: Ցուցադրելու համար իրադարձություններ չկան։

en: There are no favorite tables.
hy: Ընտրյալ աղյուսակներ չկան։

en: There are no files to upload!
hy: Վերբեռնելու ֆայլեր չկան։

en: There are no recent tables.
hy: Վերջերս օգտագործված աղյուսակներ չկան։

en: There are no routines to display.
hy: Ցուցադրելու համար գործընթացներ չկան։

en: There are no triggers to display.
hy: Ցուցադրելու համար ձգաններ չկան։

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
hy: Աղյուսակների պահպանման այս տեսակի համար մանրակրկիտ կարգավիճակի տեղեկությունները բացակայում են։

en: There was an error importing the ESRI shape file: "%s".
hy: ESRI ձևի ֆայլը ներմուծելու ժամանակ առաջացել է սխալ՝ "%s"։

en: These are Edit, Copy and Delete links.
hy: Խմբագրման, կրկնապատկման և ջնջման հղումները։

en: Third step of normalization (3NF)
hy: Կարգավորման երրորդ քայլ (3NF)

en: This Host
hy: Յաս խնամորդը

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
hy: Այս MySQL սպասարկիչը չի աջակցում աղյուսակների պահպանման %s տեսակը։

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
hy: Այս MySQL սպասարկիչը աշխատում է %1$s։ Այն մեկնարկվել է %2$s։

en: This MySQL server works as <b>master</b> and <b>slave</b> in <b>replication</b> process.
hy: Այս MySQL սպասարկիչը <b>կրկնապատկման</b> ընթացքում աշխատում է որպես <b>հիմնական</b> և <b>ենթարկվող</b>։

en: This MySQL server works as <b>master</b> in <b>replication</b> process.
hy: Այս MySQL սպասարկիչը <b>կրկնապատկման</b> ընթացքում աշխատում է որպես <b>հիմնական</b>։

en: This MySQL server works as <b>slave</b> in <b>replication</b> process.
hy: Այս MySQL սպասարկիչը <b>կրկնապատկման</b> ընթացքում աշխատում է որպես <b>ենթարկվող</b>։

en: This action may change some of the columns definition.<br/>Are you sure you want to continue?
hy: Այս գործողությունը կարող է փոխել որոշ սյունակների սահմանումները։<br/>Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք շարունակել։

en: This column shows the amount of identical queries that are grouped together. However only the SQL query itself has been used as a grouping criteria, so the other attributes of queries, such as start time, may differ.
hy: Այս սյունակը ցուցադրում է համախմբված նույնական հարցումների քանակը։ Սակայն, խմբավորման համար օգտարգործվում է միայն SQL հարցումը, իսկ մնացած հատկանիշները (օրինակ՝ սկզբի ժամանակը) կարող են տարբերվել։

en: This field is required
hy: Այս դաշտը պարտադիր է

en: This format has no options
hy: Այս ձևաչափի համար կայանքներ չկան

en: This is ON if this server is a slave that is connected to a master.
hy: Այն հանդիսանում է ON, եթե տվյալ սպասարկիչը ենթարկվող է, որը միացրած է հիմնականին։

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
hy: Այս գործողությունը կարող է որոշակի ժամանակ պահանջել։ Շարունակե՞լ։

en: This operation will attempt to convert your data to the new collation. In rare cases, especially where a character doesn't exist in the new collation, this process could cause the data to appear incorrectly under the new collation; in this case we suggest you revert to the original collation and refer to the tips at
hy: Այս գործողությունը փորձելու է փոխարկել ձեր տվյալները նոր համադրմանը։ Հազվադեպ դեպքերում, հատկապես երբ նոր համադրման մեջ որևէ նշան գոյություն չունի, դա կարող է հանգեցնել տվյալների ոչ ճիշտ ցուցադրմանը նոր համադրման տակ; նման դեպքերում մենք առաջարկում ենք վերադառնալ սկզբնական համադրմանը և դիմել հուշակներին

en: This server is configured as master in a replication process.
hy: Այս սպասարկիչը կազմաձևած է որպես հիմնական կրկնապատկման գործընթացի համար։

en: This server is not configured as a master server in a replication process. You can choose from either replicating all databases and ignoring some of them (useful if you want to replicate a majority of the databases) or you can choose to ignore all databases by default and allow only certain databases to be replicated. Please select the mode:
hy: Այս սպասարկիչը կազմաձևած չէ որպես հիմնական՝ կրկնապատկման գործընթացի համար։ Դուք կարող եք ընտել բոլոր տվյալների բազաների կրկնապատկումը՝ անտեսելով դրանցից մի քանիսը (օգտակար է տվյալների բազաների մեծ մասը կրկնապատկելու անհրաժեշտության դեպքում), կամ լռելիությամբ անտեսել բոլոր տվյալների բազաները՝ ընտրելով կրկնապատկման համար մի քանիսը։ Խնդրում ենք նշել ձեր նախընտրելի եղանակը՝

en: This server is not configured as master in a replication process. Would you like to <a href="%s">configure</a> it?
hy: Այս սպասարկիչը կազմաձևած չէ որպես հիմնական՝ կրկնապատկման գործընթացի համար։ Ցանկանու՞մ եք <a href="%s">կազմաձևել</a> այն։

en: This server is not configured as slave in a replication process. Would you like to <a href="%s">configure</a> it?
hy: Այս սպասարկիչը կազմաձևած չէ որպես ենթարկվող՝ կրկնապատկման գործընթացի համար։ Ցանկանու՞մ եք <a href="%s">կազմաձևել</a> այն։

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
hy: Այս կայանքը կասեցված է, այն չի կիրառվելու ձեր կազմաձևի նկատմամբ։

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
hy: Այս աղյուսակը չի պարունակում որևէ յուրահատուկ սյունակ։ Այդ իսկ պատճառով պահպանելուց հետո ցանցավորման խմբագրման, նշատուփի, խմբագրման և ջնջման հղումների հետ կապված հատկությունները կարող են չաշխատել։

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
hy: Սա սովորաբար նշանակում է շարահյուսության սխալների առկայություն, խնդրում ենք ստուգել ստորև ցուցադրվող սխալները։

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
hy: Այս ներկայացումը ունի առնվազն այս տողերի քանակը։ Խնդրում ենք դիմել %sփաստաթղթերին%s։

en: Thread cache
hy: Հոսքի շտեմ

en: Threads
hy: Հոսքեր

en: Through this operation, MySQL attempts to map the data values between collations. If the character sets are incompatible, there may be data loss and this lost data may <b>NOT</b> be recoverable simply by changing back the column collation(s). <b>To convert existing data, it is suggested to use the column(s) editing feature (the "Change" Link) on the table structure page. </b>
hy: Այս գործողության միջոցով, MySQL-ը փորձում է ձևավորել տվյալների արժեքները համադրումների միջև։ Եթե գրանշանների կազմերը անհամատեղելի են, հնարավոր է տվյալների կորսուստ և տվյալները կարող են <b>ՉԼԻՆԵՆ</b> վերականգնման ենթակա՝ ուղղակի սկունակի համադրումը հետարկելու միջոցով։ <b>Առկա տվյալները փոխարկելու համար խորհուրդ է տրվում օգտագործել սյունակ(ների) խմբագրման հատկությունը ("Փոխել" հղումը)՝ աղյուսակի կառուցվածքի էջում։</b>

en: Thu
hy: Հնգ

en: Thursday
hy: Հինգշաբթի

en: TiB
hy: տԲայթ

en: Time
hy: Ժամանակ

en: Time taken
hy: Տևողություն

en: Time taken:
hy: Տևողությունը՝

en: To
hy: Վերջ

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
hy: Խոշորացնելու համար՝ մկնիկով ընտրեք գծապատկերի հատվածը։

en: Today
hy: Այսօր

en: Toggle small/big
hy: Փոխարկել փոքր/մեծ

en: Too many error messages, some are not displayed.
hy: Չափազանց մեծ սխալների քանակը, որոշները չեն ցուցադրվում։

en: Total
hy: Ընդամենը

en: Total Time
hy: Ընդհանուր տևողություն

en: Total memory
hy: Ամբողջ հիշողությունը

en: Total swap
hy: Ընդհանուր փոխանակման տարածությունը

en: Total time:
hy: Ամբողջական ժամանակ՝

en: Total:
hy: Ընդամենը՝

en: Track table
hy: Հետագծել աղյուսակը

en: Track view
hy: Հետագծել ներկայացումը

en: Tracked tables
hy: Հետագծվող աղյուսակներ

en: Tracking
hy: Հետագծում

en: Tracking data deleted successfully.
hy: Հետագծման տվյալները հաջողությամբ ջնջվեցին։

en: Tracking is active.
hy: Հետագծումը միացրած է։

en: Tracking is not active.
hy: Հետագծումը միացրած չէ։

en: Tracking of %s is activated.
hy: %s-ի հետագծումը միացրած է։

en: Tracking report
hy: Հետագծման զեկույց

en: Tracking report for table `%s`
hy: Հետագծման զեկույց `%s` աղյուսակի համար

en: Tracking statements
hy: Հետագծվող արտահայտությունները

en: Traditional Chinese
hy: Չինարեն (ավանդական)

en: Traditional Spanish
hy: Իսպաներեն (ավանդական)

en: Traffic
hy: Փոխանակում

en: Transaction coordinator
hy: Գործարքների համակարգող

en: Trigger %1$s has been created.
hy: %1$s ձգանը ստեղծվեց։

en: Trigger %1$s has been modified.
hy: %1$s ձգանը փոփոխվեց։

[ctx: Trigger action time]
en: Time
hy: Ժամանակ

en: Trigger name
hy: Ձգանի անունը

en: Triggers
hy: Ձգաններ

en: Truncate table before insert
hy: Դատարկել աղյուսակը՝ տվյալներ զետեղելուց առաջ

en: Try to connect without password.
hy: Փորձել կապ հաստատել առանց գաղտնաբառի։

en: Tu
hy: Եք

en: Tue
hy: Երք

en: Tuesday
hy: Երեքշաբթի

en: Turkish
hy: Թուրքերեն

en: Type
hy: Տեսակ

en: UI preferences table
hy: Միջերեսի նախընտրանքների պահպանման աղյուսակ

en: URL where logo in the navigation panel will point to.
hy: Նավարկման փեղկի լոգոյի հղման URL-ը։

en: Ukrainian
hy: Ուկրաիներեն

en: Unable to change master!
hy: Հնարավոր չէ փոխել հիմնական սպասարկիչը։

en: Unable to connect to master %s.
hy: Չհաջողվեց միանալ հիմնական սպասարկչին %s։

en: Unable to use timezone %1$s for server %2$d. Please check your configuration setting for [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. phpMyAdmin is currently using the default time zone of the database server.
hy: Հնարավոր չէ օգտագործել %1$s ժամային գոտին՝ %2$d սպասարկչի համար։ Խնդրում ենք ստուգել ձեր կազմաձևի կայանքները [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]-ի համար։ Տվյալ պահին phpMyAdmin-ը օգտագործում է սպասարկչի լռելյայն ժամային գոտին։

en: Unexpected character on line %1$s. Expected tab, but found "%2$s".
hy: Անսպասելի նշան %1$s տողում։ Սպասվում էր աղյուսակավորման նշանը, սակայն գտնվել է "%2$s"։

en: Unexpected character.
hy: Անսպասելի նշան։

en: Unexpected characters on line %s.
hy: Անսպասելի նշաններ %s տողում։

en: Ungroup queries
hy: Ապախմբավորել հարցումները

en: Unicode
hy: Յունիկոդ

en: Unique
hy: Յուրահատուկ

en: Unit
hy: Միավոր

en: Unknown error
hy: Անհայտ սպալ

en: Unknown error in file upload.
hy: Ֆայլի վերբեռման անհայտ սխալ։

en: Unknown table status:
hy: Աղյուսակի անհայտ կարգավիճակ՝

en: Unlink from main panel
hy: Ապակապել հիմնական փեղկից

en: Unselect all
hy: Ապանշել բոլորը

en: Untitled
hy: Առանց վերնագրի

en: Untracked tables
hy: Չհետագծվող աղյուսակներ

en: Update
hy: Արդիացում

en: Update Query
hy: Արդիացնել հարցումը

en: Update bookmark
hy: Արդիացնել էջանիշը

en: Update data when duplicate keys found on import
hy: Արդիացնել տվյալները, եթե ներմուծման ժամանակ հայտնաբերվեն կրկնվող բանալիներ

en: Updated
hy: Թարմացված

en: Upload directory
hy: Ներմուծման պանակը

en: Uploaded file cannot be moved, because the server has open_basedir enabled without access to the %s directory (for temporary files).
hy: Հնարավոր չէ տեղափոխել վերբեռնված ֆայլը, քանի որ սպասարկչում open_basedir հարաչափը միացրած է առանց %s ժամանակավոր պանակի մատչման արտոնությանը։

en: Uploading your import file…
hy: Ներմուծման ֆայլի վերբեռնում …

en: Use %s statement
hy: Օգտագործել %s արտահայտությունը

en: Use Host Table
hy: Օգտագործել խնամորդի աղյուսակը

en: Use LOCAL keyword
hy: Օգտագործել LOCAL հիմնաբառը

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
hy: Օգտագործեք OpenStreetMaps որպես հիմնական շերտ

en: Use SSL
hy: Օգտագործել SSL

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere.
hy: Օգտագործեք TAB ստեղնը՝ արժեքների դաշտերի միջև տեղափոխվելու, կամ CTRL+սլաքեր՝ ցանկացած տեղ տեղափոխվելու համար։

en: Use Tables
hy: Օգտագործել աղյուսակներ

en: Use delayed inserts
hy: Օգտագործել ուշացվող (DELAYED) զետեղումներ

en: Use hexadecimal for BINARY & BLOB
hy: Օգտագործել տասնվեցերորդական ցուցադրումը BINARY-ի և BLOB-ի համար

en: Use ignore inserts
hy: Օգտագործել անտեսող (IGNORE) զետեղումներ

en: Use only icons, only text or both.
hy: Օգտագործել միայն պատկերակները, միայն գրվածքը, կամ երկուսը միասին։

en: Use persistent connections to MySQL databases.
hy: Օգտագործել մշտական միացումները MySQL տվյալների բազաներին։

en: Use regular expression
hy: Օգտագործել կանոնավոր արտահայտությունը

en: Use text field
hy: Օգտագործել գրվածքի դաշտը

en: Use text field:
hy: Օգտագործել գրվածքի դաշտը՝

en: Use this column to label each point
hy: Օգտագործեք այս սյունակը՝ ամեն կետը պիտակելու համար

en: Use this value
hy: Օգտագործել այս արժեքը

en: Used memory
hy: Օգտագործված հիշողությունը

en: Used swap
hy: Օգտագործված փոխանակման տարածությունը

en: Used variable / formula
hy: Օգտագործված փոփոխական / բանաձև

en: User
hy: Օգտվող

en: User account
hy: Օգտվողի հաշիվ

en: User accounts
hy: Օգտվողների հաշիվներ

en: User accounts overview
hy: Օգտվողների հաշիվների ակնարկում

en: User group
hy: Օգտվողների խումբ

en: User group menu assignments
hy: Օգտվողների խմբի ընտրացանկի վերագրումները

en: User groups
hy: Օգտվողների խմբեր

en: User groups table
hy: Օգտվողների խմբերի աղյուսակ

en: User has been added.
hy: Օգտվողը ավելացվեց։

en: User name
hy: Օգտանուն

en: User name:
hy: Օգտանուն՝

en: User preferences
hy: Օգտվողների նախընտրանքները

en: User preferences storage table
hy: Օգտվողների նախընտրանքների պահպանման աղյուսակը

en: User:
hy: Օգտվող՝

en: Username
hy: Օգտանուն

en: Username:
hy: Օգտանուն՝

en: Users
hy: Օգտվողներ

en: Users having access to "%s"
hy: Օգտվողներ՝ "%s" մատչման հնարավորությումբ

en: Users of '%s' user group
hy: '%s' օգտվողների խմբի օգտվողները

en: Users table
hy: Օգտվողների աղյուսակ

en: VIEW name
hy: VIEW անունը

en: Value
hy: Արժեքը

en: Value Column:
hy: Արժեքի սյունակը՝

en: Value for the column "%s"
hy: "%s" սյունակի համար արժեքը

en: Value must be equal or lower than %s!
hy: Արժեքը պետք է լինի %s-ին հավասար կամ ավելի փոքր։

en: Values
hy: Արժեքները

en: Values for a new column
hy: Նոր սյունակների արժեքները

en: Values for column %s
hy: %s սյունակի արժեքները

en: Variable
hy: Փոփոխական

en: Variable %d:
hy: %d փոփոխական՝

en: Variable name was expected.
hy: Սպասվում էր փոփոխականի անունը։

en: Variables
hy: Փոփոխականներ

en: Version
hy: Տարբերակ

en: Version %1$s of %2$s was deleted.
hy: %1$s տարբերակը %2$s-ից ջնջվել է։

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
hy: Նշված աղյուսակների համար %1$s տարբերակը ստեղծված է, հետագծումը միացրած է։

en: Version check
hy: Տարբերակի ստուգում

en: Version information
hy: Տեղեկություններ տարբերակի վերաբերյալ

en: Version information:
hy: Տարբերակի վերաբերյալ տեղեկությունները՝

en: Versions
hy: Տարբերակներ

en: Vietnamese
hy: Վիետնամերեն

en: View
hy: Ներկայացում

en: View %s has been dropped.
hy: %s ներկայացումը ջնջվեց։

en: View dump (schema) of database
hy: Ցուցադրել տվյալների բազայի դամփը (ուրվակազմը)

en: View only
hy: Միայն դիտում

en: View output as text
hy: Ցուցադրել արտածումը գրվածքի տեսքով

en: View structure
hy: Դիտել կառուցվածքը

en: View users
hy: Դիտել օգտվողներին

en: Views
hy: Ներկայացումներ

en: Views:
hy: Ներկայացումներ՝

en: Visualize GIS data
hy: Տեսողացնել GIS տվյալները

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: Warning: a form on this page has more than %d fields. On submission, some of the fields might be ignored, due to PHP's max_input_vars configuration.
hy: Զգուշացում՝ այս էջում առկա ձևը պարունակում է %d դաշտից ավել։ Ուղարկելու ժամանակ որոշ դաշտերը կարող են անտեսվել՝ PHP-ի կազմաձևի max_input_vars արժեքի պատճառով։

en: Warnings
hy: Զգուշացումներ

en: We
hy: Չք

en: Web server
hy: Վեբ սպասարկիչ

en: Wed
hy: Չրք

en: Wednesday
hy: Չորեքշաբթի

en: Welcome
hy: Բարի գալուստ

en: Welcome to %s
hy: Բարի գալուստ %s

en: Well Known Binary
hy: Երկուական (Well Known Binary)

en: Well Known Text
hy: Գրվածք (Well Known Text)

en: West European
hy: Արևմտաեվրոպական

en: Where to show the table row links
hy: Որտե՞ղ ցուցադրել աղյուսակի տողերի հղումները

en: Whether a DROP TABLE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a table.
hy: Արդյո՞ք մատյանում առաջին տողով պետք է ավելացվի DROP TABLE IF EXISTS արտահայտությունը՝  աղյուսակը ստեղծելու ժամանակ։

en: Whether a DROP VIEW IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a view.
hy: Արդյո՞ք մատյանում առաջին տողով պետք է ավելացվի  DROP VIEW IF EXISTS արտահայտությունը՝  ներկայացումը ստեղծելու ժամանակ։

en: Whether a warning ("Are your really sure…") should be displayed when you're about to lose data.
hy: Արդյո՞ք զգուշացումները ("Իսկապե՞ս եք ցանկանում…") պետք է ցուցադրվեն՝ տվյալների կորսուստը նախատեսող դեպքերում։

en: Whether the tracking mechanism creates versions for tables and views automatically.
hy: Արդյո՞ք հետագծման սցենարը պետք է ինքնաշխատ կերպով ստեղծի աղյուսակների և ներկայացումների տարբերակները։

en: Whether to show events under database in the navigation tree
hy: Արդյո՞ք ցուցադրել իրադարձությունները նավարկման ծառում՝ տվյալների բազայի տակ

en: Whether to show hint or not.
hy: Արդյո՞ք ցուցադրել հուշումները։

en: Whether to show tables under database in the navigation tree
hy: Աչդյո՞ք ցուցադրել աղյուսակները նավարկման ծառում՝ տվյալների բազայի տակ

en: Whether to show views under database in the navigation tree
hy: Աչդյո՞ք ցուցադրել ներակայցումները նավարկման խառում՝ տվյալների բազայի տակ

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
hy: Գծապատկերի համար նոր տվյալների հայցման ժամանակ սպասարկիչը վերադարձրեց անվավեր պատասխան։ Ըստ երևույթի, սա տեղի է ունեցել ձեր ժամանակաշրջանի սպառման պատճառով։ Էջի վերբեռնումը և ձեր հավատարմագրերի կրկնակի մուտքագրումը կարող է օգնել։

en: With selected:
hy: Ներառյալ նշվածները՝

en: Without PHP code
hy: Առանց PHP կոդի

en: Wk
hy: Շաբ

en: Words are separated by a space character (" ").
hy: Բառերն առանձնացվում են բացատներով (« »)։

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
hy: Բառեր կամ արժեքներ՝ որոնելու համար (դերանշան՝ "%")՝

en: Write requests
hy: Գրելու հարցումներ

en: Wrong data
hy: Սխալ տվյալներ

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
hy: Անվավեր արտոնություններ կազմաձևի ֆայլում։ Այն չպետք է բոլորի կողմից գրվող լինի։

en: X Values
hy: X արժեքները

en: X-Axis label:
hy: X առանցքի պիտակը՝

en: X-Axis:
hy: X առանցք`

en: Y Values
hy: Y արժեքը

en: Y values
hy: Y արժեքները

en: Y-Axis label:
hy: Y առանցքի պիտակը՝

en: YES
hy: ԱՅՈ

[ctx: Year suffix]
en: none
hy: թ.

en: Yes
hy: Այո

en: You allow for connecting to the server without a password.
hy: Դուք թույլատրում եք սպասարկչին միանալը առանց գաղտնաբառի։

en: You are about to DESTROY a complete database!
hy: Դուք պատրաստում եք ՋՆՋԵԼ տվյալների բազան ամբողջությամբ։

en: You are about to DESTROY a complete table!
hy: Դուք պատրաստում եք ՋՆՋԵԼ աղյուսակը ամբողջությամբ։

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
hy: Դուք պատրաստում եք ԴԱՏԱՐԿԵԼ աղյուսակը ամբողջությամբ։

en: You are using the demo server. You can do anything here, but please do not change root, debian-sys-maint and pma users. More information is available at %s.
hy: Դուք օգտագործում եք ցուցադրական սպասարկիչը։ Դուք կարող եք անել այստեղ ինչ ցանկանաք, սակայն խնդրում ենք չփոխել՝ root, debian-sys-maint և pma օգտվողներին։ Հավելյալ տեղեկությունների համար դիմեք %s։

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
hy: Դուք փորձեցիք բեռնել չաջակցվող սեղմումով (%s) ֆայլ։ Այս եղանակի աջակցումը կամ չի կիչառվում, կամ էլ կասեցված է ձեր կազմաձևի մեջ։

en: You can also edit most values<br />by clicking directly on them.
hy: Դուք կարող եք նաև խմբագրել տվյալների մեծ մասը<br />անմիջապես դրանց վրա կտտացնելով։

en: You can also edit most values<br />by double-clicking directly on them.
hy: Դուք կարող եք խմբագրել արժեքների մեծ մասը՝<br />դրանց վրա անմիջապես երկկտտացնելով։

en: You can reset all your settings and restore them to default values.
hy: Դուք կարող եք վերակայել ձեր կայանքները՝ վերադարձնելով դրանց սկզբնական դրույթները։

en: You can set more settings by modifying config.inc.php, eg. by using %sSetup script%s.
hy: Դուք կարող եք կարգավորել հավելյալ կայանքներ՝ config.inc.php ֆայլի խմբագրման միջոցով, օրինակ, օգտագործելով %sՏեղակայման սցենարը%s։

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
hy: Դուք չեք կարող փոխել այս փոփոխականների արժեքները։ Մուտք գործեք արմատային հաշիվը կամ կապնվեք տվյալների բազայի վարիչին։

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
hy: Դուք խմբագրել եք որոշ տվյալներ, և դրանք դեռ չեն պահպանվել։ Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք լքել այս էջը՝ առանց տվյալների պահպանման։

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
hy: Ձեր PHP-ի կազմաձևի մեջ միացրած է mbstring.func_overload հարաչափը։ Այս դրույթը անհամատեղելի է phpMyAdmin-ի հետ և կարող է հանգեցնել որոշ տվյալների վնասմանը։

en: You have no saved settings!
hy: Դուք չունեք որևէ պահպանված կայանքներ։

en: You have revoked the privileges for %s.
hy: Դուք չեղարկեցիք արտոնությունները %s-ի համար։

en: You have to add at least one column.
hy: Անհրաժեշտ է ավելացնել առնվազն մեկ սյունակ։

en: You have to choose at least one column to display!
hy: Անհրաժեշտ է ընտրել առնվազն մեկ սյունակ՝ ցուցադրելու համար։

en: You have unsaved changes; are you sure you want to leave this page?
hy: Ձեզ մոտ առկա են չպահպանված փոփոխություններ։ Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք լքել այս էջը։

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
hy: Դուք չեք պահպանել դասավորության մեջ կատարած փոփոխությունները։ Առանց պահպանման դրանք չեղակրվելու են։ Շարունակե՞լ։

en: You may also drag and drop a file on any page.
hy: Դուք կարող եք նաև քաշել և գցել ֆայլը՝ ցանկացած էջում։

en: You may want to refresh the page.
hy: Ցանկալի է թարմացնել էջը։

en: You must provide a routine definition.
hy: Դուք պետք է տրամադրեք գործընթացի սահմանումը։

en: You must provide a routine name!
hy: Դուք պետք է տրամադրեք գործընթացի անունը։

en: You must provide a trigger definition.
hy: Դուք պետք է տրամադրեք ձգանի սահմանումը։

en: You must provide a trigger name!
hy: Դուք պետք է տրամադրեք ձգանի անունը։

en: You must provide a valid execution time for the event.
hy: Դուք պետք է տրամադրեք իրադարձության համար վավերական կատարելու ժամանակը։

en: You must provide a valid table name!
hy: Դուք պետք է տրամադրեք աղյուսակի վավերական անունը։

en: You must provide a valid type for the event.
hy: Դուք պետք է տրամադրեք իրադարձության վավերական տեսակը։

en: You must provide an event definition.
hy: Դուք պետք է տրամադրեք իրադարձության սահմանումը։

en: You must provide an event name!
hy: Դուք պետք է տրամադրեք իրադարձության անունը։

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
hy: Ըստ երևույթի դուք փորձեցիք վերբեռնել չափազանց մեծ ֆայլ։ Դիմեք %sուղեցույցներին%s՝ այս սահմանափակումը շրջանցելու համար։

en: You should upgrade to %s %s or later.
hy: Անհրաժեշտ է արդիացնել %s-ը %s կամ բարձր տարբերակին։

en: You should upgrade, to a stable version of MySQL 5.5.
hy: Անհրաժեշտ է արդիացնել MySQL 5.5 կայուն տարբերակին։

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
hy: Դուք պետք է օգտագործեք SSL միացումները, եթե դրանք աջակցվում են ձեր ՏԲ-ի սպասարկչի կողմից։

en: Your PHP MySQL library version %s differs from your MySQL server version %s. This may cause unpredictable behavior.
hy: Ձեր PHP-ի MySQL դարանի %s տարբերակը տարբերվում է ձեր սպասարկչում տեղակայված MySQL-ի %s տարբերակից։ Այն կարող է հանգեցնել անկանխատեսելի վարքագծին։

en: Your PHP parameter [a@https://php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login might expire sooner than configured in phpMyAdmin.
hy: Ձեր PHP-ի հարաչափի [a@https://php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] արժեքը ավելի ցածր է, քան phpMyAdmin-ում սահմանված թխուկի վավերականությունը, այդ իսկ պատճառով, ձեր աշխատաշրջանը կարող է սպառվել ավելի շուտ, քան նշանակված է phpMyAdmin-ում։

en: Your SQL query has been executed successfully.
hy: Ձեր SQL հարցումը հաջողությամբ կատարվեց։

en: Your export is incomplete, due to a low execution time limit at the PHP level!
hy: Ձեր արտահանումը թերի է՝ PHP-ի մակարդակում կատարման ժամանակի ցածր սահմանաչափի պատճառով։

en: Your preferences will be saved for current session only. Storing them permanently requires %sphpMyAdmin configuration storage%s.
hy: Ձեր կայանքները պահպանվելու են միայն ընթացիկ ժամանակաշրջանի համար։ Դրանց մշտական պահպանման համար անհրաժեշտ է %sphpMyAdmin-ի կազմաձևի պահպանման ընդլայնումը%s։

en: Zoom search
hy: Մոտեցնելով որոնում

en: [ROLLBACK occurred.]
hy: [Տեղի է ունեցել ՀԵՏԴԱՐՁ]

en: active
hy: գործուն

en: after %s
hy: %s-ից հետո

en: all words
hy: բոլոր բառերը

en: and then
hy: և հետո

en: as regular expression
hy: որպես կանոնավոր արտահայտություն

en: ascending
hy: ըստ աճման

en: at beginning of table
hy: աղյուսակի սկզբում

en: at least one of the words
hy: բառերից ցանկանցածը

en: authored on %1$s by %2$s
hy: ստեղծվել է %1$s, %2$s-ի կողմից

en: both of the above
hy: Վերևի երու տարբերակն էլ

en: calendar-month-year
hy: calendar-year-month

en: cancel
hy: չեղարկել

en: case-insensitive
hy: ոչ դուրճազգայուն

en: case-sensitive
hy: դուրճազգայուն

en: complete inserts
hy: ամբողջական զետեղումներ

en: concurrent_insert is set to 0
hy: concurrent_insert նշված է 0

en: data
hy: տվյալներ

[ctx: date and time types]
en: Date and time
hy: Ամսաթիվ և ժամանակ

en: descending
hy: ըստ նվազման

en: dictionary
hy: բառարան

en: disabled
hy: կասեցված

en: display column
hy: ցուցադրել սյունակը

en: event
hy: իրադարձություն

en: extended inserts
hy: ընդլայնված զետեղումներ

en: first
hy: առաջին

[ctx: for MIME transformation]
en: Description
hy: Նկարագրություն

[ctx: for default]
en: None
hy: Չկա

en: general_log and slow_query_log are enabled.
hy: general_log և slow_query_log փոփոխականները միացրած են։

en: general_log is enabled.
hy: general_log փոփոխականը միացրած է։

en: global
hy: ընդհանրական

en: gzipped
hy: gzip

en: have_innodb is set to 'value'
hy: have_innodb նշված է 'value'

en: in use
hy: օգտագործվում է

en: key
hy: բանալի

en: key_buffer_size is 0
hy: key_buffer_size հավասար է 0

en: log_output is not set to TABLE.
hy: log_output փոփոխականը նշանակված չէ աղյուսակի համար։

en: log_output is set to TABLE.
hy: log_output փոփոխականը նշանակված է աղյուսակի համար։

en: log_slow_queries is set to 'OFF'
hy: log_slow_queries նշված է 'OFF'

en: long_query_time is set to %d second(s).
hy: long_query_time փոփոխականը նշանակված է %d վարկյան։

en: maximum %s
hy: առավելագույն %s

en: multilingual
hy: բազմալեզու

en: neither of the above
hy: նշվածներից ոչ մեկը

en: no branch
hy: ճյուղ չկա

en: no description
hy: նկարագրություն չկա

en: not OK
hy: Պատրաստ չէ

en: not active
hy: կասեցված

en: numeric key detected
hy: բացահայտվել է թվային ստեղն

[ctx: numeric types]
en: Numeric
hy: Թվային

en: pages
hy: էջ

en: partitioned
hy: մասնահատված

en: per day
hy: օրում

en: per hour
hy: ժամում

en: per hour:
hy: ժամում՝

en: per minute
hy: րոպեում

en: per minute:
hy: րոպեում՝

en: per second
hy: վայրկյանում

en: per second:
hy: վայրկյանում՝

en: phpMyAdmin Demo Server
hy: phpMyAdmin-ի ցուցադրողական սպասարկիչ

en: phpMyAdmin documentation
hy: phpMyAdmin-ի պաշտոնական ուղեցույց

en: phpMyAdmin homepage
hy: phpMyAdmin-ի կայքէջ

en: possible exploit
hy: հնարավոր խոցելիություն

en: query_cache_limit is set to 1 MiB
hy: query_cache_limit նշված է 1 մեբիԲայթ

en: query_cache_size is set to 0 or query_cache_type is set to 'OFF'
hy: query_cache_size նշված է 0 կամ query_cache_type նշված է 'OFF'

en: routine
hy: գործընթացը

en: shared
hy: բաց

en: slow_launch_time is set to %s
hy: slow_launch_time նշված է %s

en: slow_query_log and general_log are disabled.
hy: slow_query_log և general_log փոփոխականները կասեցված են։

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
hy: slow_query_log-ը միացրած է, սակայն սպասարկիչը գրանցում է միայն %d վայրկյանից երկար տևող հարցումները։ Ցանկալի է նշանակել long_query_time-ը 0-2 վայրկյան, ձեր համակարգից կախված։

en: slow_query_log is enabled.
hy: slow_query_log փոփոխականը միացրած է։

en: slow_query_log is set to 'OFF'
hy: slow_query_log նշված է 'OFF'

[ctx: spatial types]
en: Spatial
hy: Տարածական

en: static
hy: կայուն

en: structure
hy: կառուցվածքը

en: structure and data
hy: կառուցվածքը և տվյալները

en: subquery
hy: ենթահարցում

en: take it
hy: կիրառել

en: the exact phrase
hy: ըստ ամբողջական արտահայտության

en: trigger
hy: ձգան

en: unavailable
hy: անհասանելի է

en: unknown
hy: անհայտ

en: up to date
hy: արդի է

en: use this for future exports
hy: օգտագործել հետագա արտահանուների համար

en: wildcard
hy: դերանշան

en: zipped
hy: zip

en: ø Time
hy: ø Ժամանակ

en: … delete the old one from the user tables.
hy: … ջնջել օգտվողների աղյուսակներից ավելի հինը։

en: … keep the old one.
hy: … պահել ավելի հինը։
