phpMyAdmin 4.6.5-dev - en to si translation catalogue (1898 entries)

en: "%s" requires %s extension
si: "%s" සඳහා %s දිගුව අවශ්‍යය

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
si: "DROP DATABASE" ප්‍රකාශ අක්‍රීය කර ඇත.

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
si: "PRIMARY" නාමය ප්‍රාථමික මූලය සඳහා <b>පමණක්</b> භාවිතා කල <b>යුතුය</b>!

en: % Time
si: % කාලය

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
si[0]: දත්තගබඩා %1$d ක් සාර්ථකව හලන ලදි.
si[1]: දත්තගබඩා %1$d ක් සාර්ථකව හලන ලදි.

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
si[0]: පේළියකට බලපෑවේය.
si[1]: පේළි %1$dකට බලපෑවේය.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
si[0]: පේළි %1$d ක් ඉවත් කෙරුනි.
si[1]: පේළි %1$d ක් ඉවත් කෙරුනි.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
si[0]: පේළි %1$d ක් ඇතුල් කෙරුනි.
si[1]: පේළි %1$d ක් ඇතුල් කෙරුනි.

en: %1$s from %2$s branch
si: %2$s ශාඛාවේ %1$s සංස්කරණය

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
si[0]: <strong>%2$s</strong> තුල ගැලපීම් %1$s කි
si[1]: <strong>%2$s</strong> තුල ගැලපීම් %1$s කි

en: %B %d, %Y at %I:%M %p
si: %B %d, %Y දින %I:%M %p ට

en: %d is not valid row number.
si: %d වලංගු පේළි අංකයක් නොවේ.

en: %d minute | %d minutes
si[0]: මිනිත්තු %dක්
si[1]: මිනිත්තු %dක්

en: %d object(s) created.
si: වස්තූන් %d ක් නිමැවිණි.

en: %d second | %d seconds
si[0]: තත්පර %dක්
si[1]: තත්පර %dක්

en: %d table(s)
si: වගු %d

en: %d total
si: මුළු එකතුව %d

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
si: දින %s, පැය %s, මිනිත්තු %s සහ තප්පර %s

en: %s has been disabled for this MySQL server.
si: මෙම MySQL සේවාදායකයේ %s අක්‍රීය කර ඇත.

en: %s is available on this MySQL server.
si: මෙම MySQL සේවාදායකයේ %s ඇත.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
si: %s මෙම සේවාදායකයේ පෙරනිමි ගබඩා යන්ත්‍රයයි.

en: %s of %s
si: %s/%s

en: %s table | %s tables
si[0]: %s වගු
si[1]: %s වගු

en: %s/sec.
si: %s/තත්පර.

en: %sZip compression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
si: %sZip හැකිළුමට%s (%s) කෘත්‍ය අවශ්‍ය අතර එය ඔබගේ පද්ධතියේ නොමැත.

en: %sZip decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
si: %sZip දිගහැරුමට%s (%s) කෘත්‍ය අවශ්‍ය අතර එය ඔබගේ පද්ධතියේ නොමැත.

en: '%s' database does not exist.
si: '%s' දත්තගබඩාව නොමැත.

en: (continued)
si: (ඉදිරියට)

en: , @DATABASE@ will become the database name
si: , @DATABASE@ දත්තගබඩාවේ නාමයෙන් ප්‍රතිස්ථාපනය කෙරෙනු ඇත

en: , @TABLE@ will become the table name
si: , @TABLE@ වගුවේ නාමයෙන් ප්‍රතිස්ථාපනය කෙරෙනු ඇත

en: , latest stable version:
si: , නවතම ස්ථායි අනුවාදය:

en: - none -
si: - කිසිවක් නොමැත -

en: -- None --
si: - කිසිවක් නොමැත -

en: <b>Total:</b> <i>%s</i> match | <b>Total:</b> <i>%s</i> matches
si[0]: <b>එකතුව:</b> <i>%s</i> ගැලපුමයි
si[1]: <b>එකතුව:</b> ගැලපුම් <i>%s</i> යි

en: <code>INSERT DELAYED</code> statements
si: <code>INSERT DELAYED</code> ප්‍රකාශ

en: <code>INSERT IGNORE</code> statements
si: <code>INSERT IGNORE</code> ප්‍රකාශ

en: @SERVER@ will become the server name
si: @SERVER@ සේවාදායකයේ නාමයෙන් ප්‍රතිස්ථාපනය කෙරෙනු ඇත

en: A 1-byte integer, signed range is -128 to 127, unsigned range is 0 to 255
si: තනි බයිටයේ නිඛිලයකි, සලකුණ සහිත පරාසය -128 සිට 127, සලකුණ රහිත පරාසය 0 සිට 255

en: A 2-byte integer, signed range is -32,768 to 32,767, unsigned range is 0 to 65,535
si: ද්වී බයිට නිඛිලයකි, සලකුණ සහිත පරාසය -32,768 සිට 32,767, සලකුණ රහිත පරාසය 0 සිට 65,535

en: A 3-byte integer, signed range is -8,388,608 to 8,388,607, unsigned range is 0 to 16,777,215
si: ත්‍රිත්ව බයිට නිඛිලයකි, සලකුණ සහිත පරාසය -8,388,608 සිට 8,388,607, සලකුණ රහිත පරාසය 0 සිට 16,777,215

en: A 4-byte integer, signed range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647, unsigned range is 0 to 4,294,967,295
si: සිවු බයිට නිඛිලයකි, සලකුණ සහිත පරාසය -2,147,483,648 සිට 2,147,483,647, සලකුණ රහිත පරාසය 0 සිට 4,294,967,295

en: A BLOB column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value
si: බයිට 16,777,215 (2^24 - 1) ක උපරිම දිගක් සහිත බ්ලොබ් තීරුවකි, ඉදිරියෙන් යෙදු, අන්තර්ගතයේ දිග සඳහන් කෙරෙන බයිට තුනක් සමඟ ගබඩා කෙරේ

en: A BLOB column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) bytes, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value
si: බයිට 255(2^8 - 1) ක උපරිම දිගක් සහිත බ්ලොබ් තීරුවකි, ඉදිරියෙන් යෙදු, අන්තර්ගතයේ දිග සඳහන් කෙරෙන එක් බයිටයක් සමඟ ගබඩා කෙරේ

en: A BLOB column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) bytes, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value
si: බයිට 4,294,967,295 නැතිනම් 4GiB (2^32 - 1) ක උපරිම දිගක් සහිත බ්ලොබ් තීරුවකි, ඉදිරියෙන් යෙදු, අන්තර්ගතයේ දිග සඳහන් කෙරෙන බයිට හතරක් සමඟ ගබඩා කෙරේ

en: A BLOB column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) bytes, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value
si: බයිට 65,535 (2^16 - 1) ක උපරිම දිගක් සහිත බ්ලොබ් තීරුවකි, ඉදිරියෙන් යෙදු, අන්තර්ගතයේ දිග සඳහන් කෙරෙන බයිට දෙකක් සමඟ ගබඩා කෙරේ

en: A TEXT column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) characters, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value in bytes
si: සලකුණු 16,777,215 (2^24 - 1) ක උපරිම දිගක් සහිත පෙළ තීරුවකි, ඉදිරියෙන් යෙදු, අන්තර්ගතයේ දිග සඳහන් කෙරෙන බයිට තුනක් සමඟ ගබඩා කෙරේ

en: A TEXT column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) characters, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value in bytes
si: සලකුණු 255 (2^8 - 1) ක උපරිම දිගක් සහිත පෙළ තීරුවකි, ඉදිරියෙන් යෙදු, අන්තර්ගතයේ දිග සඳහන් කෙරෙන එක් බයිටයක් සමඟ ගබඩා කෙරේ

en: A TEXT column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) characters, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value in bytes
si: සලකුණු 4,294,967,295 නැතිනම් 4GiB (2^32 - 1) ක උපරිම දිගක් සහිත පෙළ තීරුවකි, ඉදිරියෙන් යෙදු, අන්තර්ගතයේ දිග සඳහන් කෙරෙන බයිට හතරක් සමඟ ගබඩා කෙරේ

en: A TEXT column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) characters, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value in bytes
si: සලකුණු 65,535 (2^16 - 1) ක උපරිම දිගක් සහිත පෙළ තීරුවකි, ඉදිරියෙන් යෙදු, අන්තර්ගතයේ දිග සඳහන් කෙරෙන බයිට දෙකක් සමඟ ගබඩා කෙරේ

en: A bit-field type (M), storing M of bits per value (default is 1, maximum is 64)
si: බිටු (M) ක්ෂේත්‍ර වර්ගයකි, අගයක් සඳහා බිටු M ගණනක් ගබඩා කරයි (පෙරනිමි බිටු ගණන 1 කි, උපරිම 64 කි)

en: A collection of curves with linear interpolation between points
si: ලක්ෂ්‍ය අතර සරල රේඛා අඩංගු වක්‍ර එකතුවකි

en: A collection of geometry objects of any type
si: ඕනෑම වර්ගයක ජ්‍යාමිතීන් එකතුවකි

en: A collection of points
si: ලක්ෂ්‍ය එකතුවකි

en: A collection of polygons
si: බහු අස්‍ර එකතුවකි

en: A compressed file's name must end in <b>.[format].[compression]</b>. Example: <b>.sql.zip</b>
si: හැකිළූ ගොනුවක නම <b>.[ආකෘතිය].[හැකිළීම]</b> ලෙස අවසන් විය යුතුයි. උදා: <b>.sql.zip</b>

en: A curve with linear interpolation between points
si: ලක්ෂ්‍ය අතර සරල රේඛා අඩංගු වක්‍රයකි

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
si: දිනය සහ වේලාවේ සංයුක්තයකි, සහයැති පරාසය %1$s සිට %2$s

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
si: දිනයකි, සහයැති පරාසය %1$s සිට %2$s

en: A double-precision floating-point number, allowable values are -1.7976931348623157E+308 to -2.2250738585072014E-308, 0, and 2.2250738585072014E-308 to 1.7976931348623157E+308
si: ද්වී-නියත දශම සංඛ්‍යාවකි, ලබා දිය හැකි අගයන් වන්නේ -1.7976931348623157E+308 විට -2.2250738585072014E-308, 0, හා 2.2250738585072014E-308 සිට 1.7976931348623157E+308

en: A dropdown will be used if fewer items are present.
si: අයිතම ගණන අඩු නම් පතනයක් භාවිතා කෙරෙයි.

en: A fixed-length (0-255, default 1) string that is always right-padded with spaces to the specified length when stored
si: ස්ථිර-දිගැති පෙළකි (0-255, පෙරනිමි 1), සෑම විටම නියමිත දිග ලැබෙන තුරු දකුණු පසින් හිස් අවකාශ එක් කෙරේ

en: A fixed-point number (M, D) - the maximum number of digits (M) is 65 (default 10), the maximum number of decimals (D) is 30 (default 0)
si: ස්ථිර ලෙස දැක්වූ දශම සංඛ්‍යාවකි (M, D) - උපරිම පූර්නස්ථාන ගණන (M) 65 කි (පෙරනිමි 10), උපරිම දශමස්ථාන (D) ගණන 30 කි (පෙරනිමි 0)

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
si: නව phpMyAdmin අනුවාදයක් නිකුත් වී ඇති බැවින් එය ලබා ගැනීම සලකා බලන්න. නවතම phpMyAdmin අනුවාදය %s අනුවාදයයි (%s දින නිකුත් කරන ලද).

en: A point in 2-dimensional space
si: ද්වීමාන අවකාශයේ ලක්ෂ්‍යයකි

en: A polygon
si: බහු අස්‍රයකි

en: A primary key has been added on %s.
si: %s ට ප්‍රාථමික මූලයක් එක් කරන ලදි.

en: A single value chosen from a set of up to 64 members
si: අගයන් 64 ක් දක්වා අඩංගු විය හැකි කුලකයකින් තෝරාගන්නා අගයකි

en: A small floating-point number, allowable values are -3.402823466E+38 to -1.175494351E-38, 0, and 1.175494351E-38 to 3.402823466E+38
si: කුඩා දශම සංඛ්‍යාවකි, ලබා දිය හැකි අගයන් වන්නේ -3.402823466E+38 සිට -1.175494351E-38, 0, හා 1.175494351E-38 සිට 3.402823466E+38

en: A synonym for TINYINT(1), a value of zero is considered false, nonzero values are considered true
si: TINYINT(1) සඳහා සමානාර්ථ පදයකි, ශුන්‍ය අගය false ලෙස සැලකෙන අතර ශුන්‍ය නොවන අගයන් true ලෙස සැලකේ

en: A time, range is %1$s to %2$s
si: වේලාවකි, පරාසය %1$s සිට %2$s

en: A timestamp, range is 1970-01-01 00:00:01 UTC to 2038-01-09 03:14:07 UTC, stored as the number of seconds since the epoch (1970-01-01 00:00:00 UTC)
si: කාල මුද්‍රාවකි, පරාසය 1970-01-01 00:00:01 UTC සිට 2038-01-09 03:14:07 UTC, කාලරම්භයේ (1970-01-01 00:00:00 UTC) සිට ගත වූ තත්පර ගණන ලෙස ගබඩා කර ඇත

en: A type that can store a geometry of any type
si: ඕනෑම වර්ගයක ජ්‍යාමිතියක් ගබඩා කල හැකි වර්ගයකි

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
si: සේවාදායකය සඳහා පරිශ්‍රීලක මිත්‍ර විස්තරයක්. එය වෙනුවට දායක නාමය පෙන්වීමට හිස්ව තබන්න.

en: A variable-length (%s) string, the effective maximum length is subject to the maximum row size
si: විචල්‍ය-දිගැති පෙළකි (%s), පෙළෙහි උපරිම දිග, පේළියේ උපරිම ප්‍රමාණය මත තීරණය වේ

en: A year in four-digit (4, default) or two-digit (2) format, the allowable values are 70 (1970) to 69 (2069) or 1901 to 2155 and 0000
si: අංක හතරකින් (4, පෙරනිමි) හෝ අංක දෙකකින් (2) දැක්වෙන වර්ෂයකි, ගත හැකි අගයන් වන්නේ 70 (1970) සිට 69 (2069) හෝ 1901 සිට 2155 සහ 0000

en: Aborted
si: අත්හැර දමන ලදි

en: About %MIN min. %SEC sec. remaining.
si: තවත් මිනිත්තු %MIN තත්පර %SEC ක් පමණ ඉතිරිව ඇත.

en: About %SEC sec. remaining.
si: තවත් තත්පර %SEC ක් පමණ ඉතිරිව ඇත.

en: Access denied!
si: පිවිසුම වලක්වා ඇත!

en: Action
si: ක්‍රියාව

en: Activate now
si: සක්‍රීය කරන්න

en: Activate tracking for %s
si: %s සඳහා අවධානය සක්‍රීය කරන්න

en: Active options
si: සක්‍රිය විකල්ප

en: Add %d value(s)
si: අගයන් %dක් එක් කරන්න

en: Add %s
si: %s එක් කරන්න

en: Add %s column(s)
si: %s ක්ෂේත්‍ර(ය) එක් කරන්න

en: Add %s column(s) to index
si: සුචියට ක්ෂේත්‍ර %s ක් එක් කරන්න

en: Add %s statement
si: %s ප්‍රකාශය එක්කරන්න

en: Add AUTO_INCREMENT value
si: AUTO_INCREMENT අගයක් එක් කරන්න

en: Add DROP DATABASE
si: DROP DATABASE එක් කරන්න

en: Add DROP TABLE
si: DROP TABLE එක් කරන්න

en: Add DROP VIEW
si: DROP VIEW එක් කරන්න

en: Add a linestring
si: රේඛාවක් එක් කරන්න

en: Add a new server
si: නව සේවාදායකයක් එක් කරන්න

en: Add a point
si: ලක්ෂ්‍යයක් එක් කරන්න

en: Add a polygon
si: බහු අස්‍රයක් එක් කරන්න

en: Add an inner ring
si: ඇතුල් කවයක් එක් කරන්න

en: Add chart
si: ප්‍රස්ථාර එක් කරන්න

en: Add chart to grid
si: ජාලකයට ප්‍රස්තාර එක් කරන්න

en: Add column
si: තීරයක් එක් කරන්න

en: Add constraints
si: සීමා බාධවන් එක් කරන්න

en: Add event
si: සිද්ධියක් එක් කරන්න

en: Add geometry
si: ජ්‍යාමිතියක් එක් කරන්න

en: Add index
si: සුචිය එක් කරන්න

en: Add parameter
si: පරාමිතය එක් කරන්න

en: Add prefix
si: නාම මූලයක් එක් කරන්න

en: Add prefix to table
si: වගුවට නාම මූලයක් එක් කරන්න

en: Add primary key
si: ප්‍රාථමික මූලය එක් කරන්න

en: Add privileges on the following table:
si: පහත වගුවට වරප්‍රසාද එක් කරන්න:

en: Add routine
si: නෛත්‍යකයක් එක් කරන්න

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
si: සෙවීම් කොන්දේසි එක් කරන්න ("where" වාක්‍යාංශය යටතේ):

en: Add slave replication user
si: අනුගාමි අනුරූකරණ භාවිතා කරන්නෙක් එක් කරන්න

en: Add statements:
si: ප්‍රකාශ එක් කරන්න:

en: Add this series
si: මෙම ශ්‍රේණිය එක් කරන්න

en: Add to central columns
si: මධ්‍යම තීර වලට එක් කරන්න

en: Add trigger
si: ප්‍රේරකයක් එක් කරන්න

en: Add user account
si: භාවිත ගිණුමක් එක් කරන්න

en: Add user group
si: භාවිතා කරන්නන් කණ්ඩායමක් එක් කරන්න

en: Add/Delete columns
si: තීර එක් කරන්න/ඉවත් කරන්න

en: Add/Delete criteria rows
si: නිර්ණායක පේළියක් එක් කරන්න/ඉවත් කරන්න

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
si: හෙඩිමට වෙනත් විස්තර එක් කරන්න (\n පේළි වි‍භේදනය):

en: Additional search criteria
si: අමතර සෙවීම් නිර්ණායක

en: Administration
si: පරිපාලනය

en: Advisor
si: උපදේශකය

en: Advisor system
si: උපදේශක පද්ධතිය

en: Affected rows:
si: වෙනස් වූ පේළි:

en: Aggregate
si: එකතු කරන්න

en: Alias:
si: අන්වර්ථය:

en: All
si: සියලු

en: All status variables
si: සියලුම තත්ත්ව විචල්‍යයන්

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
si: කාල සීමාව අවසානයට ආසන්න බව දැණුනු විට අනයනනයට බාධා කිරීම සිදුකරන්න. විශාල ගොනු ආනයනයට මෙය හොඳ ක්‍රමයක් වන නමුත් මෙමඟින් transactions බිඳීම සිදුවිය හැක.

en: Allow login to any MySQL server
si: MySQL සේවාදායකයට ලොග්වීමට ඉඩ දෙන්න

en: Allow logins without a password
si: මුරපදයක් රහිතව ඇතුල් වීමට ඉඩ ලබා දෙන්න

en: Allow root login
si: root ලෙස ඇතුල් වීමට ඉඩ දෙන්න

en: Allow the interruption of an import in case the script detects it is close to the PHP timeout limit. <i>(This might be a good way to import large files, however it can break transactions.)</i>
si: කාල සීමාව අවසානයට ආසන්න බව දැණුනු විට අනයනනයට බාධා කිරීම සිදුකරන්න. <i>(විශාල ගොනු ආනයනයට මෙය හොඳ ක්‍රමයක් වන නමුත් මෙමඟින් transactions බිඳීම සිදුවිය හැක.)</i>

en: Allow third party framing
si: තෙවන පාර්ශවීය ෆ්රේමින්ග් සඳහා ඉඩ ලබා දෙන්න

en: Allow to display all the rows
si: සියලුම පේළි දර්ශනය කිරීමට ඉඩ ලබාදෙයි

en: Allow users to customize this value
si: මෙම අගය වෙනස් කිරීමට භවිතා කරන්නන්ට ඉඩ දෙන්න

en: Allows creating and dropping triggers.
si: ප්‍රේරක සැදීමට හා ඉවත් කිරීමට අවසර ලබා දෙයි.

en: Alter table order by
si: වගු අනුපිළිවෙල වෙනස් කරන්න

en: An 8-byte integer, signed range is -9,223,372,036,854,775,808 to 9,223,372,036,854,775,807, unsigned range is 0 to 18,446,744,073,709,551,615
si: අෂ්ට බයිට නිඛිලයකි, සලකුණ සහිත පරාසය -9,223,372,036,854,775,808 සිට 9,223,372,036,854,775,807, සලකුණ රහිත පරාසය 0 සිට 18,446,744,073,709,551,615

en: An alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE
si: BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE සඳහා අන්වර්ථ නාමයකි

en: An enumeration, chosen from the list of up to 65,535 values or the special '' error value
si: අගයන් 65535 ක් දක්වා ඇතුලත් කල හැකි ලැයිස්තුවකින් තෝරාගන්නා අගයක් හෝ විශේෂ දෝෂ අගය වන '' හෝ වේ

en: An index has been added on %s.
si: %s සඳහා සූචියක් එක්කරන ලදි.

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
si: අදාල අන්‍ය මූලය ඇති විට අභ්‍යන්තර සබඳතාවක් අවශ්‍ය නොවේ.

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
si: ලොග විශ්ලේෂණය සහ පූරණය කෙරෙමින්. මේ සඳහා මඳ වේලාවක් ගත විය හැක.

en: Analysing logs
si: ලොග විශ්ලේෂණය කෙරෙමින්

en: Analyze
si: විශ්ලේෂණය

en: Analyze table
si: වගුව විශ්ලේෂණය කරන්න

en: Analyzing…
si: විශ්ලේෂණය…

en: Angular links
si: ආංශික සබැඳුම

en: Any
si: ඕනෑම

en: Any host
si: ඕනෑම දායකයෙක්

en: Any user
si: ඕනෑම භාවිතා කරන්නෙක්

en: Appearance settings
si: මුහුණුවර සම්බන්ධ සිටුවම්

en: Append unit to data values
si: දත්ත අගයන් සඳහා ඒකකයක් එක් කරන්න

en: Apply a divisor
si: භාජකයක් භාවිතා කරන්න

en: Apr
si: අ‍ප්‍රේල්

en: April
si: අ‍ප්‍රේල්

en: Arabic
si: අරාබියානු

en: Armenian
si: ඇමෙරිකානු

en: Ascending
si: ආරෝහන

en: Attributes
si: ගුණාංග

en: Aug
si: අගෝස්තු

en: August
si: අගෝස්තු

en: Authentication
si: සත්‍යාපනය

en: Authentication settings.
si: සත්‍යාපන සිටුවම්.

en: Authentication type
si: සත්‍යාපන වර්ගය

en: Autoextend increment
si: ස්වයංක්‍රීය-විස්තීරණ ප්‍රමාණය

en: Automatic recovery mode
si: ස්වයංක්‍රීය ප්‍රතිසාධන ප්‍රකාරය

en: Automatically create versions
si: ස්වයංක්‍රියව අනුවාද සාදන්න

en: Average load
si: මධ්‍යක භාරය

en: Back
si: ආපසු

en: Bad parameters!
si: වැරදි පරාමිතියන්!

en: Bad type!
si: වැරදි වර්ගය!

en: Baltic
si: බෝල්ටික

en: Basic settings
si: මූලික සිටුවම්

en: Bigger textarea for LONGTEXT
si: LONGTEXT සඳහා විශාල පෙළ පෙදෙසක්

en: Binary
si: ද්වීමය

en: Binary - do not edit
si: ද්වීමය - සංස්කරණය නොකරන්න

en: Binary log
si: ද්වීමය ලොගය

en: Bind parameters
si: පරාමිතියන් බඳින්න

en: Blowfish secret
si: Blowfish රහස

en: Bookmark %s has been created.
si: %s පොත් සලකුණ සාදන ලදි.

en: Bookmark not created!
si: පොත් සලකුණ නොසාදන ලදි!

en: Bookmark table
si: පොත්සලකුණු ගොනුව

en: Bookmark this SQL query
si: මෙම SQL විමසුම පොත් සලකුණුගත කරන්න

en: Bookmark this SQL query:
si: මෙම SQL විමසුම පොත් සලකුණුගත කරන්න:

en: Bookmarked SQL query
si: පොත් සලකුණු කරන ලද SQL විමසුම

en: Both
si: දෙකම

en: Browse
si: පිරික්සන්න

en: Browse foreign values
si: අන්‍ය අගයන් පිරික්සන්න

en: Browse mode
si: පිරික්සුම් ප්‍රකාරය

en: Browse your computer:
si: පරිගණකය තුළ පිරික්සන්න:

en: Browse/Edit the points
si: ලක්ෂ්‍ය පිරික්සීම/සංස්කරණය

en: Browser transformation
si: බ්‍රව්සර රූපාන්තරනය

en: Browsing
si: පිරික්සමින්

en: Buffer Pool
si: අන්තරාච එකතුව

en: Buffered memory
si: බෆරගත මතකය

en: Build Query
si: විමසුම ගොඩ නඟන්න

en: Bulgarian
si: බල්ගේරියානු

en: Busy pages
si: කාර්ය බහුල පිටු

en: Bytes received
si: ලැබුණු බයිට ගණන

en: Bytes sent
si: යැවුණු බයිට ගණන

en: CHAR columns editing
si: CHAR තීරු සංස්කරණය

en: CHAR textarea columns
si: CHAR පෙළ පෙදෙසේ පළල

en: CHAR textarea rows
si: CHAR පෙළ පෙදෙසේ උස

en: CREATE DATABASE before copying
si: පිටපත් කිරීමට ප්‍රථම දත්තගබඩාවක් සාදන්න

en: CSV for MS Excel
si: MS එක්සෙල් සඳහා CSV

en: CSV using LOAD DATA
si: LOAD DATA භාවිතයෙන් CSV

en: Cached memory
si: කෑෂ්ගත මතකය

en: Cached queries are removed due to low query cache memory from the query cache.
si: අඩු විමසුම් කෑෂ් ධාරිතාව හේතුවෙන් කෑෂ්ගත කරන ලද විමසුම් කෑෂයෙන් ඉවත් කෙරෙයි.

en: Can not find signon authentication script:
si: signon සත්‍යාපන විධානාවලිය සොයාගත නොහැක:

en: Can't copy table to same one!
si: එම වගුවටම පිටපත් කල නොහැක!

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Cancel request
si: ඉල්ලීම අවලංගු කරන්න

en: Cannot connect: invalid settings.
si: සම්බන්ධ විය නොහැක : වලංගු නොවන සැකසුමකි.

en: Cannot load or save configuration
si: සැකසුම්, පූරණය සහ සුරැකීම කල නොහැක

en: Cannot log in to the MySQL server
si: MySQL සේවාදායකයට ලොග් විය නොහැක

en: Cannot save UI property "%s". The changes made will not be persistent after you refresh this page. Please check if the table structure has been changed.
si: අතුරුමුහුණත් විචල්‍යය "%s" සුරැකිය නොහැක. මෙම පිටුව ප්‍රතිපූර්ණයෙන් පසු සිදුකල වෙනස්කම් අහිමි වනු ඇත. අදාල වගුවේ සැකිල්ල වෙනස් වී ඇත්දැයි පරීක්ෂාකර බලන්න.

en: Cardinality
si: අනේකත්වය

en: Central European
si: මධ්‍යම යුරෝපීය

en: Central columns
si: මධ්‍යම තීර

en: Change
si: වෙනස් කරන්න

en: Change login information / Copy user account
si: ලොගින් තොරතුරු වෙනස් කරන්න / භාවිත ගිණුම පිටපත් කරන්න

en: Change or reconfigure master server
si: ප්‍රධාන සේවාදායකය වෙනස් කරන්න හෝ නැවත වින්‍යාස කරන්න

en: Change password
si: මුරපදය වෙනස් කරන්න

en: Change settings
si: සිටුවම් වෙනස් කිරීම

en: Change to %s
si: %s ලෙස වෙනස් කරන්න

en: Changes tracking
si: වෙනස්කම් පිළිබඳ අවධානය

en: Character Sets and Collations
si: අක්ෂර කට්ටල සහ පරිතුලන

en: Character set of the file
si: ගොනුවේ අක්ෂර කට්ටලය

en: Character set of the file:
si: ගොනුවේ අක්ෂර කට්ටලය:

en: Charset
si: අක්ෂර කට්ටලය

en: Charsets
si: අක්ෂර කට්ටලය

en: Chart
si: ප්‍රස්ථාර

en: Chart Title
si: ප්‍රස්තාර මාතෘකාව

en: Chart arrangement
si: ප්‍රස්ථාර සැකසුම

en: Chart columns
si: ප්‍රස්ථාරයේ තීර

en: Chart title
si: ප්‍රස්ථාර මාතෘකාව

[ctx: Chart type]
en: Bar
si: තීර

[ctx: Chart type]
en: Column
si: ස්ථම්භ

[ctx: Chart type]
en: Line
si: රේඛා

[ctx: Chart type]
en: Pie
si: වට

[ctx: Chart type]
en: Spline
si: සුනම්‍ය රේඛා

[ctx: Chart type]
en: Timeline
si: කාලරාමු

en: Check
si: පරීක්ෂාව

en: Check config file permissions
si: වින්‍යාස ගොනුවේ අවසරයන් පරීක්ෂා කරන්න

en: Check for latest version
si: නවතම අනුවාදය සඳහා පරීක්ෂා කරන්න

en: Check privileges for database "%s".
si: "%s" දත්තගබඩාව සඳහා වරප්‍රසාද පරීක්ෂා කරන්න.

en: Check table
si: වගුව පරීක්ෂා කරන්න

en: Check tables having overhead
si: පිරිවැයක් සහිත වගු පරීක්ෂා කරන්න

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field.
si: "ශ්‍රිතය" තීරුවෙන් "GeomFromText" තෝරා පහත ඇති දේ "අගය" ක්ෂේත්‍රයට පිටපත් කරන්න.

en: Choose column to display
si: පෙන්වීම සඳහා තීරය ‍තෝරාගන්න

en: Choose column to display:
si: පෙන්වීම සඳහා තීරය ‍තෝරාගන්න:

en: Choose from which log you want the statistics to be generated from.
si: සංඛ්‍යාලේඛන උත්පාදනය කල යුත්තේ කුමන ලොගයෙන් දැයි තෝරන්න.

en: Choose how you want tabs to work.
si: ටැබ් ක්‍රියා කල යුතු ආකාරය තෝරන්න.

en: Choose which details to show in the database structure (list of tables).
si: දත්තගබඩා සැකිල්ලේ (වගු ලයිස්තුවේ) පෙන්විය යුතු විස්තර තෝරන්න.

en: Clear
si: මකන්න

en: Clear series
si: ශ්‍රේණිය ඉවත් කරන්න

en: Click
si: ක්ලික් කිරීමෙන්

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
si: පේළියක දත්ත පරීකෂා කිරීමට හා සමහරක් දත්ත වෙනස් කිරීමට ලක්ෂ්‍යයක් මත ක්ලික් කරන්න.

en: Click on the bar to scroll to top of page
si: පිටුව මුලට යාමට මෙය මත ක්ලික් කරන්න

en: Click reset zoom button to come back to original state.
si: පෙර තත්ත්වයට පැමිණීම සඳහා සූමකරණය ප්‍රතිසකසන බොත්තම ක්ලික් කරන්න.

en: Click the drop-down arrow<br />to toggle column's visibility.
si: තීර පෙන්වීමට/සැඟවීමට<br />ඊතලය ක්ලික් කරන්න.

en: Click to dismiss this notification
si: මෙම නිවේදනය ඉවත් කිරීමට ක්ලික් කරන්න

en: Click to mark/unmark.
si: සලකුණු කිරීමට/ ඉවත් කිරීමට ක්ලික් කරන්න.

en: Click to sort.
si: අනුපිළිවෙල අනුව සැකසීමට ක්ලික් කරන්න.

en: Click to toggle
si: මාරු කිරීමට ක්ලික් කරන්න

en: Close
si: වසන්න

en: Closed
si: වසන ලද

en: Collation
si: පරිතුලනය

en: Collation:
si: පරිතුලනය:

en: Column
si: තීර

en: Column %s has been dropped.
si: %s තීරුව හලන ලදි.

en: Column information table
si: තීර විස්තර ගොනුව

en: Column names
si: තීර නම්

en: Column names in first row
si: පළමු පේළියේ තීරු නම්

en: Column names:
si: තීර නම්:

en: Column-specific privileges
si: තීර-විශේෂී වරප්‍රසාද

en: Column:
si: තීර:

en: Columns
si: තීර

en: Columns enclosed with
si: තීර ඇවුරුම් සළකුණ

en: Columns enclosed with:
si: තීර ඇවුරුම් සළකුණ:

en: Columns escaped with
si: තීර මගහැරීමේ සළකුණ

en: Columns escaped with:
si: තීර මගහැරීමේ සළකුණ:

en: Columns separated with:
si: තීර වෙන් කිරීමේ සළකුණ:

en: Columns terminated with
si: තීර වෙන් කිරීමේ සළකුණ

en: Command
si: විධානය

en: Comment
si: ටීකාව

en: Comment:
si: ටීකාව:

en: Comments
si: විස්තරය

en: Commonly monitored
si: සාමාන්‍යයෙන් අධීක්ෂණය කරනු ලබන

en: Compress connection
si: සම්බන්ධතාව හකුළුවන්න

en: Compress gzip exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip files disable this feature.
si: අධික මතක භාවිතයකින් තොරව gzip ප්‍රතිදානයන් එවෙලේම හකුළුවන්න; මෙසේ හැකිලු ගොනු ගැටළු ගෙනදේ නම් මෙය අක්‍රීය කරන්න.

en: Compress on the fly
si: එවෙලේම හකුළුවන්න

en: Compressed export will not work due to missing function %s.
si: %s ක්‍රියාවලිය නොමැති හෙයින් හකුළුවූ ගොනු අපනයන අකර්මණ්‍යයි.

en: Compressed import will not work due to missing function %s.
si: %s ක්‍රියාවලිය නොමැති හෙයින් හකුළුවා ඇති ගොනු ආනයනය අකර්මණ්‍යයි.

en: Compression
si: හැකිළීම

en: Compression:
si: හැකිළීම:

en: Config authentication
si: Config සත්‍යාපනය

en: Configuration file
si: වින්‍යාස ගොනුව

en: Configuration has been saved.
si: වින්‍යාස සුරකින ලදි.

en: Configuration saved.
si: වින්‍යාසය සුරකින ලදි.

en: Configuration storage
si: වින්‍යාස ගබඩාව

en: Configure phpMyAdmin configuration storage to gain access to additional features, see [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc] in documentation.
si: අමතර විශේෂාංග භාවිතා කිරීම සඳහා phpMyAdmin වින්‍යාස ගබඩාව සකසන්න. ලියකියවිලි වල [doc@linked-tables]phpMyAdmin වින්‍යාස ගබඩාව[/doc] බලන්න.

en: Confirm DROP queries
si: DROP විමසුම් තහවුරු කරන්න

en: Connect without password
si: මුරපදය නොමැතිව සම්බන්ධ වන්න

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
si: වින්‍යාසයන් හි අර්ථදක්වා ඇති පරිදි පරිපාලක භාවිතා කරන්නා ලෙස සම්බන්ධ වීම අසමත් විය.

en: Connection type
si: සම්බන්ධතා වර්ගය

en: Connections
si: සම්බන්ධතා

en: Connections / Processes
si: සම්බන්ධතා / ක්‍රියාවලි

en: Constraints for dumped tables
si: නික්ෂේපනය කරන ලද වගු සඳහා සීමා බාධක

en: Constraints for table
si: වගුව සඳහා සීමා බාධක

en: Containing the word:
si: වචනය අඩංගු:

en: Content of table @TABLE@
si: @TABLE@ වගුවේ අන්තර්ගතය

en: Continue insertion with %s rows
si: පේළි %s බැගින් තවදුරටත් ඇතුල් කරන්න

en: Continued table caption
si: සබැඳි වගු සිරස්තල

en: Contribute
si: දායක වන්න

en: Control host
si: පාලක දායකයා

en: Control port
si: පාලක පෝර්ටය

en: Control slave:
si: පරිපාලක අනුගාමි:

en: Control user
si: පරිපාලක භාවිතා කරන්නා

en: Control user password
si: පරිපාලක භාවිතා කරන්නාගේ මුරපදය

en: Convert to Kana
si: Kana වෙත පරිවර්තනය කරන්න

en: Copy
si: පිටපත් කරන්න

en: Copy column name.
si: තීර නම් පිටපත් කරන්න.

en: Copy database to
si: වෙත දත්තගබඩාව පිටවත් කරන්න

en: Copy table to (database<b>.</b>table)
si: වගුව (දත්තගබඩාව<b>.</b>වගුව) වෙතට පිටපත් කරන්න

en: Copy table with prefix
si: නාම මූලය සහිත වගු පිටපත් කරන්න

en: Could not import configuration
si: වින්‍යාස ආනයනය අසමත් විය

en: Could not load default configuration from: %1$s
si: %1$s වෙතින් පෙරනිමි සිටුවම් පූරණය කර ගත නොහැකි විය

en: Could not load export plugins, please check your installation!
si: අපනයන පේණු පූරණය කල නොහැකි විය, ඔබගේ ස්ථාපනය පරීක්ෂා කර බලන්න!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
si: ආනයනය පේනු පූරණය අසමත් විය. ඔබගේ ස්ථාපිතය පරීක්ෂා කරන්න!

en: Could not save configuration
si: වින්‍යාස සුරැකීම අසමත් විය

en: Could not save recent table!
si: මෑතදී භාවිතා කල වගු සුරැකීම අසමත් විය!

en: Could not save table UI preferences!
si: වගු පරිශීලක අතුරුමුහුණත් සඳහා අභිමතයන් සුරැකීම අසමත් විය!

en: Create
si: සාදන්න

en: Create a new user account with the same privileges and …
si: සහ එකම වරප්‍රසාද සහිතව නව භාවිත ගිණුමක් එක් කරන්න …

en: Create a pma user and give access to these tables.
si: පරිපාලක භාවිතා කරන්නෙක් තනා ඔහුට මෙම වගු සඳහා පරිශීලන වරප්‍රසාද ලබා දෙන්න.

en: Create an index on &nbsp;%s&nbsp;columns
si: පේළි&nbsp;%s&nbsp;මත සුචියක් සාදන්න

en: Create database
si: දත්තගබඩාවක් සාදන්න

en: Create database with same name and grant all privileges.
si: එම නමින්ම දත්තගබඩාවක් සාදා එයට සියලු වරප්‍රසාද ප්‍රදානය කරන්න.

[ctx: Create new column]
en: New
si: නව තීරයක්

[ctx: Create new event]
en: New
si: නව සිද්ධියක්

[ctx: Create new function]
en: New
si: නව ශ්‍රිතයක්

[ctx: Create new index]
en: New
si: නව සුචියක්

[ctx: Create new procedure]
en: New
si: නව ක්‍රියාපටිපාටියක්

[ctx: Create new table]
en: New
si: නව වගුවක්

[ctx: Create new trigger]
en: New
si: නව ප්‍රේරකයක්

[ctx: Create new user]
en: New
si: නව භාවිතා කරන්නෙක්

[ctx: Create new view]
en: New
si: නව දසුනක්

en: Create relation
si: සම්බන්දතාවයක් සාදන්න

en: Create table
si: වගුව සාදන්න

en: Create version
si: අනුවාදය සාදන්න

en: Create version %1$s of %2$s
si: %2$s හි %1$s වන අනුවාදය සාදන්න

en: Create view
si: දසුනක් සාදන්න

en: Created
si: සාදන ලදි

en: Creation
si: සෑදීම

en: Creation/Update/Check dates
si: සෑදීම/යාවත් කාලීන/පරීක්ෂා කිරීමේ දින

en: Creation:
si: සෑදීම:

en: Criteria:
si: නිර්ණායක:

en: Croatian
si: ක්‍රොයේශියානු

en: Current amount of Questions: %s
si: වත්මන් ප්‍රශ්න ගණන: %s

en: Current query cache size: %s
si: වත්මන් විමසුම් කෑෂයේ ප්‍රමාණය: %s

en: Current settings
si: වර්තමාන සිටුවම්

en: Current version: %s
si: වත්මන් අනුවාදය: %s

en: Custom
si: අභිමත

en: Custom - display all possible options
si: අභිමත - සියලුම තෝරා ගැනීම් පෙන්වන්න

en: Custom - display all possible options to configure
si: අභිමත - සියලුම තෝරා ගැනීම් පෙන්වන්න

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
si: අභිමත - ඉහත මෙන්, නමුත් අභිමත/කඩිනම් තෝරාගැනීම් නොමෙතිව

en: Customize appearance of the navigation panel.
si: යාත්‍රණ පැනලයේ පෙනුම රිසි සේ සකසන්න.

en: Customize browse mode.
si: පිරික්සුම් ප්‍රකාරය රිසි සේ සකසන්න.

en: Customize default common import options.
si: පොදු ආනයන විකල්ප සඳහා පෙරනිමි අගයන් සකසන්න.

en: Customize default export options.
si: පෙරනිමි අපනයන විකල්ප රිසි සේ සකසන්න.

en: Customize default options
si: පෙරනිමි විකල්ප රිසි සේ සකසන්න

en: Customize default options.
si: පෙරනිමි විකල්ප රිසි සේ සකසන්න.

en: Customize edit mode.
si: සංස්කරණ ප්‍රකාරය රිසි සේ සකසන්න.

en: Customize export options
si: අපනයන සිටුවම් රිසි සේ සකසන්න

en: Customize import defaults
si: ආනයන පෙරනිමි රිසි සේ සකසන්න

en: Customize links shown in SQL Query boxes.
si: SQL විමසුම් කවුළුවේ ඇති සබැඳුම් රිසි සේ සකසන්න.

en: Customize main panel
si: ප්‍රධාන පැනලය රිසි සේ සකසන්න

en: Customize navigation panel
si: යාත්‍රණ පැනලය රිසි සේ සකසන්න

en: Customize startup page.
si: ඇරඹුම් පිටුව රිසි සේ සකසන්න.

en: Customize text input fields.
si: පෙළ ආදාන ක්ෂේත්‍රයන් රිසි සේ සකසන්න.

en: Cyrillic
si: සිරිලික්

en: Czech
si: චෙකොස්ලෝවැකියානු

en: Czech-Slovak
si: චෙකොස්ලෝවැකියානු-ස්ලෝවැකියානු

en: Danish
si: ඩෙන්මාර්කියානු

en: Data
si: දත්ත

en: Data creation options
si: දත්ත සෑදීමේ විකල්ප

en: Data definition statement
si: දත්ත අර්ථ දැක්වීම

en: Data dump options
si: දත්ත නික්ෂේපන විකල්ප

en: Data files
si: දත්ත ගොනු

en: Data home directory
si: දත්ත මුල් පිටුව

en: Data only
si: දත්ත පමණයි

en: Data point content
si: ලක්ෂයට අදාල දත්ත

en: Data:
si: දත්ත:

en: Database
si: දත්තගබඩාව

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
si: %1$s දත්තගබඩාව %2$s වෙතට පිටපත් කරන ලදි.

en: Database %1$s has been created.
si: %1$s දත්තගබඩාව සාදන ලදි.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
si: %1$s දත්තගබඩාව %2$s බවට නම වෙනස් කරන ලදි.

en: Database %s has been dropped.
si: %s දත්තගබඩාව හලන ලදි.

en: Database Log
si: දත්තගබඩා ලොගය

en: Database client version:
si: දත්තගබඩා සේවාලාභියාගේ අනුවාදය:

en: Database comment
si: දත්තගබඩා විස්තර

en: Database for user account
si: භාවිත ගිණුම සඳහා දත්තගබඩාව

en: Database name
si: දත්තගබඩාවේ නම

en: Database name template
si: දත්තගබඩා නාම ටෙම්ප්ලේටය

en: Database seems to be empty!
si: දත්තගබඩාව හිස්ය!

en: Database server
si: දත්තගබඩා සේවාදායකය

en: Database structure
si: දත්තගබඩා සැකිල්ල

en: Database system or older MySQL server to maximize output compatibility with:
si: ප්‍රතිදාන අනුකූලතාව උපරිම කල යුතු පැරණි MySQL සේවාදායකය හෝ වෙනත් දත්තගබඩා පද්ධතිය:

en: Database tree separator
si: දත්තගබඩා ගසෙහි වෙන්කරණය

en: Database-specific privileges
si: දත්තගබඩා විශේෂිත වරප්‍රසාද

en: Database:
si: දත්තගබඩාව:

en: Databases
si: දත්තගබඩා

en: Databases display options.
si: දත්තගබඩා පෙන්වුම් විකල්ප.

en: Databases statistics
si: දත්තගබඩා සංඛ්‍යා ලේඛන

en: Date
si: දිනය

en: Deactivate now
si: අක්‍රීය කරන්න

en: Deactivate tracking for %s
si: %s සඳහා අවධානය අක්‍රීය කරන්න

en: Debug SQL
si: SQL නිදොසන්න

en: Dec
si: දෙසැම්බර්

en: December
si: දෙසැම්බර්

en: Default
si: පෙරනිමි

en: Default database tab
si: පෙරනිමි දත්තගබඩා ටැබය

en: Default format; be aware that this list depends on location (database, table) and only SQL is always available.
si: පෙරනිමි ආකෘතිය; මෙම ලැයිස්තුව ඔබ සිටිනා ස්ථානය (දත්තගබඩා, වගු) මත තීරණය වේ. SQL පමණක් සෑම විටම ඇත.

en: Default language
si: පෙරනිමි භාෂාව

en: Default server
si: පෙරනිමි සේවාදායකය

en: Default server tab
si: පෙරනිමි සේවාදායක ටැබය

en: Default sorting order
si: පෙරනිමි අනුපිළිවෙල

en: Default table tab
si: පෙරනිමි වගු ටැබය

en: Default theme %s not found!
si: ‍%s පෙරනිමි තේමාව සොයාගැනීමට නොමැත!

en: Default title
si: පෙරනිමි නාමය

en: Define how long (in seconds) a login cookie is valid.
si: ලොගින් කුකියේ වලංගු කාලය (තත්පර වලින්) සඳහන් කරන්න.

en: Definer
si: අර්ථ දක්වන්නා

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
si: ඇතුල් වීමේ කුකිය කොපමණ කාලයක් (තත්පර වලින්) බ්‍රව්සරයේ තබාගත යුතුදැයි සඳහන් කරයි. පෙරනිමි අගය වන 0 න් අදහස් වනුයේ එය වත්මන් සැසිය සඳහ පමණක් තබාගෙන බ්‍රව්සරය වැසීමෙන් පසු ඉවත් කල යුතුය යන්නය. විශ්වාසදායි නොවන පරිසරයන් සඳහා මෙම පෙරනිමි අගය නිර්දේශිතය.

en: Defines the list of statements the auto-creation uses for new versions.
si: නව අනුවාදයක් සඳහා ස්වයංක්‍රීය-සැදුම විසින් භාවිතා කලයුතු ප්‍රකාශන ලැයිස්තුව සඳහන් කරයි.

en: Defines the maximum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
si: CHAR සහ VARCHAR තීර සඳහා දත්ත ඇතුලත් කිරීමේ ක්ෂේත්‍රවල උපරිම ප්‍රමාණය දක්වයි.

en: Defines the minimum number of items (tables, views, routines and events) to display a filter box.
si: පෙරහන් කවුළුව පෙන්වීමට අවම වශයෙන් තිබිය යුතු අයිතම (වගු, දසුන්, නෛත්‍යක සහ සිද්ධි) ගණන.

en: Defines the minimum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
si: CHAR සහ VARCHAR තීර සඳහා දත්ත ඇතුලත් කිරීමේ ක්ෂේත්‍රවල අවම ප්‍රමාණය දක්වයි.

en: Defines which type of editing controls should be used for CHAR and VARCHAR columns; [kbd]input[/kbd] - allows limiting of input length, [kbd]textarea[/kbd] - allows newlines in columns.
si: CHAR සහ VARCHAR තීර සංස්කරණය සඳහා කුමක් භාවිතා කල යුතු දැයි දක්වයි; [kbd]input[/kbd] - අදානයේ දිග පාලනය කිරීමට ඉඩ ලබා දේ, [kbd]textarea[/kbd] - දත්ත පේලි කීපයක් ලෙස ඇතුලත් කිරීමට ඉඩ ලබා දේ.

en: Definition
si: අර්ථ දැක්වීම

en: Del
si: ඉවත්

en: Delayed inserts
si: ප්‍රමාදිත ඇතුළු කිරීම්

en: Delete
si: ඉවත් කරන්න

en: Delete all cookies on logout
si: පිටවීමේදී කුකී සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: Delete data or table
si: වගුව හෝ දත්ත ඉවත් කරන්න

en: Delete the matches for the %s table?
si: %s වගුව තුල ගැලපීම් ඉවත් කරන්නද?

en: Delete the table (DROP)
si: වගුව ඉවත් කරන්න (DROP)

en: Delete tracking data for these tables?
si: මෙම වගු වල අවධානය පිළිබඳ දත්ත ඉවත් කරන්නද?

en: Delete tracking data for these versions?
si: මෙම අනුවාද සඳහා අවධානය පිළිබඳ දත්ත ඉවත් කරන්නද?

en: Delete tracking data for this table?
si: මෙම වගුවේ අවධානය පිළිබඳ දත්ත ඉවත් කරන්නද?

en: Delete tracking data for this version?
si: මෙම අනුවාදය සඳහා අවධානය පිළිබඳ දත්ත ඉවත් කරන්නද?

en: Delete tracking data row from report
si: අවධානය පිළිබඳ දත්ත පේළිය වාර්තාවෙන් ඉවත් කරන්න

en: Deleting
si: ඉවත් කෙරෙමින්

en: Deleting %s
si: %s ඉවත් කරමින් පවතී

en: Deleting tracking data
si: අවධානය පිළිබඳ දත්ත ඉවත් කෙරෙමින්

en: Delimiter
si: පරිසීමකය

en: Descending
si: අවරෝහන

en: Description
si: විස්තරය

en: Designer
si: සැලසුම්කරණය

en: Details
si: තොරතුරු

en: Details…
si: තොරතුරු…

en: Developer
si: මෘදුකාංග සංවර්ධනය කරන්නා

en: Differential
si: ආන්තර

en: Direct links
si: ඍජු සබැඳුම

en: Direction
si: දිශාව

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. It is strongly recommended to remove it once phpMyAdmin has been configured. Otherwise the security of your server may be compromised by unauthorized people downloading your configuration.
si: පිහිටුවීමේ විධානාවලිය විසින් භාවිතා කරන [code]config[/code] ඩිරෙක්ටරිය තවමත් ඔබගේ phpMyAdmin ඩිරෙක්ටරිය තුල ඇත. phpMyAdmin වින්‍යාස සකසා අවසන් වූ පසු ඔබ එය ඉවත් කිරීම නිර්දේශිතයි. නැතහොත් ඔබගේ සේවාදායකයේ ආරක්ෂාව මෙම වින්‍යස අනවසරයෙන් බාගත කරගන්නන් විසින් තර්ජනයට ලක්කල  හැකිය.

en: Dirty pages
si: අපවිත්‍ර පිටු

en: Disable %s
si: %s අක්‍රිය කරන්න

en: Disable foreign key checks
si: අන්‍ය මූල පරීක්ෂා අක්‍රිය කරන්න

en: Disable multi table maintenance
si: වගු කිහිපයක් එක වර නඩත්තු කිරීම අක්‍රීය කරන්න

en: Disable some of the warnings shown by phpMyAdmin.
si: phpMyAdmin හි සමහර අනතුරු ඇඟවීම් අක්‍රීය කරන්න.

en: Disable the default warning that is displayed if a difference between the MySQL library and server is detected.
si: MySQL පුස්තකාලය සහ සේවාදායකය අතර වෙනසක් හඳුනාගත් විට පෙන්වන අනතුරු ඇඟවීම අක්‍රීය කරන්න.

en: Disable the default warning that is displayed on the database details Structure page if any of the required tables for the phpMyAdmin configuration storage could not be found.
si: phpMyAdmin වින්‍යාස ගබඩාවට අවශ්‍ය එක් වගුවක් හෝ සොයාගත නොහැකි අවස්ථාවකදී දත්තගබඩා සැකිල්ල පිටුවේ පෙන්වන පෙරනිමි අනතුරු ඇඟවීම අක්‍රීය කරන්න.

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
si: දත්තගබඩාවක් තුල තෝරාගත් වගු කිහිපයක් සඳහා අලුත්වැඩියා කිරීම, ප්‍රශස්තකරණය වැනි නඩත්තු කටයුතු එක වර සිදු කිරීම අක්‍රීය කරන්න.

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
si: INFORMATION_SCHEMA භාවිතය අක්‍රීය කරන්න

en: Disabled
si: අක්‍රිය

en: Display
si: පෙන්වන්න

en: Display Features
si: දර්ශන ලක්ෂණ

en: Display GIS Visualization
si: ජ්‍යාමිතික දත්ත නිරූපණය

en: Display MIME types
si: MIME වර්ග පෙන්වන්න

en: Display as differential value
si: ආන්තර අගයන් ලෙස පෙන්වන්න

en: Display chart
si: ප්‍රස්තාරගත කරන්න

en: Display columns table
si: පෙන්විය යුතු තීර පිළිබඳ දත්ත ඇතුලත් වගුව

en: Display comments
si: විස්තර පෙන්වන්න

en: Display comments <i>(includes info such as export timestamp, PHP version, and server version)</i>
si: විස්තර පෙන්වන්න <i>(අපනයන වේලාව, PHP අනුවාදය සහ සේවාදායකයේ අනුවාදය වැනි තොරතුරු ඇතුලත් කරන්න)</i>

en: Display foreign key relationships
si: අන්‍ය යතුරු සබඳතා පෙන්වන්න

[ctx: Display format]
en: Table
si: වගුව

en: Display logo
si: ලාංඡනය පෙන්වන්න

en: Display order:
si: දර්ශනය කිරීමේ අනුපිළිවෙල:

en: Display relational schema
si: ක්‍රමානුරූපය පෙන්වන්න

en: Display server choice at the top of the navigation panel.
si: සේවාදායක තේරීම යාත්‍රණ පැනලයේ ඉහල පෙන්වන්න.

en: Display servers as a list
si: සේවාදායකයන් ලැයිස්තුවක් ලෙස පෙන්වන්න

en: Display servers selection
si: සේවාදායක තේරීම පෙන්වන්න

en: Displaying Column Comments
si: තීර විස්තර පෙන්වීම

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
si: ක්ලික් කල හැකි පින්තුරයක් පෙන්වයි; විකල්ප පික්සල් වලින් උපරිම පළල සහ උස විය යුතුය. පෙර තිබූ උසට පළල අනුපාතය සුරැකේ.

en: Displays a link to download the binary data of the column. You can use the first option to specify the filename, or use the second option as the name of a column which contains the filename. If you use the second option, you need to set the first option to the empty string.
si: තීරයේ ද්වීමය දත්ත බාගත කිරීම සඳහා සබැඳියක් පෙන්වයි. පළමු විකල්පය ගොනුව සඳහා නාමයක් සඳහන් කිරීමට භාවිතා කල හැකි අතර දෙවන විකල්පය ගොනුව සඳහා නාමයක් ලබාගත යුතු තීරය සඳහන් කිරීමට භාවිතා කල හැක. ඔබ දෙවන විකල්පය භාවිතා කරන්නේ නම් පළමු විකල්පය හිස්ව තැබිය යුතුය.

en: Displays a link to download this image.
si: මෙම පින්තුරය බාගත කිරීම සඳහා සබැඳියක් පෙන්වයි.

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second option is a title for the link.
si: සබැඳියක් පෙන්වයි; ක්ෂේත්‍රයේ අඩංගු විය යුත්තේ ගොනුවේ නාමයයි. පළවන විකල්පය URLය සඳහා "https://www.example.com/" වැනි උපසර්ගයකි. දෙවන විකල්පය සබැඳිය සඳහා පෙන්විය යුතු පෙළයි.

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
si: පින්තූරයක හා සබැඳියක් පෙන්වයි; ක්ෂේත්‍රයේ අඩංගු විය යුත්තේ ගොනුවේ නාමයයි. පළවන විකල්පය URLය සඳහා "https://www.example.com/" වැනි උපසර්ගයකි. දෙවන සහ තෙවන විකල්ප පික්සල් වලින් පළල සහ උස විය යුතුය.

en: Displays the contents of the column as-is, without running it through htmlspecialchars(). That is, the column is assumed to contain valid HTML.
si: තීරයේ අන්තර්ගතය htmlspecialchars() භාවිතා කිරීමෙන් තොරව ඇති සැටියෙන්ම පෙන්වයි. එනම් මෙම තීරුවේ වලංගු HTML අඩංගු බවට උපකල්පනය කෙරේ.

en: Distinct values
si: එකිනෙකට වෙනස් අගයන්

en: Distribution
si: ව්‍යප්තිය

en: Divided by %s
si: %s න් බෙදන ලද

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
si: "උදාහරණයෙන් විමසුම" ක් සිදු කරන්න (wildcard: "%")

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
si: තීර දෙකක් සඳහා "උදාහරණයෙන් විමසුම" ක් සිදු කරන්න (wildcard: "%")

en: Do not abort on INSERT error
si: ඇතුළු කිරීමේ දෝෂ මත අත් නොහරින්න

en: Do not change the password
si: මුරපදය වෙනස් නොකරන්න

en: Do not import empty rows
si: හිස් පේළි ආනයනය නොකරන්න

en: Do not use <code>AUTO_INCREMENT</code> for zero values
si: ශුන්‍ය අගයන් සඳහා <code>AUTO_INCREMENT</code> භාවිතා නොකරන්න

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
si: ශුන්‍ය අගයන් සඳහා AUTO_INCREMENT භාවිතා නොකරන්න

en: Do note however that this system provides recommendations based on simple calculations and by rule of thumb which may not necessarily apply to your system.
si: කෙසේ වෙතත් මෙම නිර්දේශ ලබා දෙනුයේ සරල ගණනය කිරීම් හා ආනුභූතික රීති පදනම් කරගෙන බවත් එම නිසා එවැනි නිර්දේශ ඔබගේ පද්ධතියට අදාල නොවීමට ඉඩ ඇති බවත් සලකන්න.

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
si: තේරූ කොටස් හිස් කිරීමට ඔබට ඇත්තෙන්ම අවශ්‍යද?

en: Do you really want to delete the search "%s"?
si: "%s" සෙවුම ඉවත් කිරීමට ඔබට ඇත්තෙන්ම අවශ්‍යද?

en: Do you really want to delete the selected items?
si: තේරූ අයිතම ඉවත් කිරීමට ඔබට ඇත්තෙන්ම අවශ්‍යද?

en: Do you really want to delete this central column?
si: මෙම මධ්‍යම තීරය ඉවත් කිරීමට ඔබට ඇත්තෙන්ම අවශ්‍යද?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
si: "%s" භාවිතා කරන්නන් සමූහය ඉවත් කිරීමට ඔබට ඇත්තෙන්ම අවශ්‍යද?

en: Do you really want to execute "%s"?
si: "%s" ක්‍රියාත්මක කිරීමට ඔබට ඇත්තෙන්ම අවශ්‍යද?

en: Do you really want to execute the following query?
si: පහත විමසුම ක්‍රියාත්මක කිරීමට ඔබට ඇත්තෙන්ම අවශ්‍යද?

en: Do you really want to remove partitioning?
si: කොටස් කිරීම ඉවත් කිරීමට ඔබට ඇත්තෙන්ම අවශ්‍යද?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
si: තේරු භාවිතා කරන්නන් අවලංගු කිරීමට ඔබට ඇත්තෙන්ම අවශ්‍යද?

en: Documentation
si: ලියකියවිලි

en: Donate
si: පරිත්‍යාග කරන්න

en: Done
si: තෝරන්න

en: Double click
si: ද්විත්ව ක්ලික් කිරීමෙන්

en: Double size of textarea for LONGTEXT columns.
si: LONGTEXT තීර සඳහා දෙගුණයක් විශාල පෙළපෙදෙසක්.

en: Double-click to copy column name.
si: තීර නාමය පිටපත් කිරීම සඳහා ද්වි ක්ලික් කරන්න.

en: Download
si: බාගත කරන්න

en: Drag to reorder.
si: අනුපිලිවෙල නැවත සකස් කිරීමට අදින්න.

en: Drop
si: හලන්න

en: Drop the database (DROP)
si: දත්තගබඩාව හලන්න. (DROP)

en: Drop the databases that have the same names as the users.
si: භාවිතා කරන්නන් හා සමාන නම් ඇති දත්තගබඩා හලන්න.

en: Dropping Foreign key.
si: අන්‍ය මූලය හලමින්.

en: Dropping Primary Key/Index
si: ප්‍රාථමික මූලය/සුචිය ඉවත් කෙරෙමින්

en: Dump TIMESTAMP columns in UTC <i>(enables TIMESTAMP columns to be dumped and reloaded between servers in different time zones)</i>
si: TIMESTAMP තීර UTC ලෙස නික්ෂේපනය කරන්න <i>(වෙනස් වේලා කලාපවල ඇති සේවාදායක අතර TIMESTAMP තීර නික්ෂේපනය හා ප්‍රතිපූරණයට අවස්ථාව ලබා දේ)</i>

en: Dump all rows
si: සියළුම පේළි ප්‍රතිදානය කරන්න

en: Dump binary columns in hexadecimal notation <i>(for example, "abc" becomes 0x616263)</i>
si: ද්වීමය තීර hexadecimal ලෙස නික්ෂේපනය කරන්න <i>(උදාහරණ: "abc", 0x616263 ලෙස)</i>

en: Dump has been saved to file %s.
si: %s ගොනුවට නික්ෂේප දත්ත සුරකින ලදි.

en: Dump some row(s)
si: සමහර පේළි(ය) පමණක් ප්‍රතිදානය කරන්න

en: Dump table
si: වගු නික්ෂේපනය

en: Dumping data for table
si: වගු සඳහා නික්ෂේප දත්ත

en: ENUM/SET editor
si: ENUM/SET සංස්කාරකය

en: ESRI Shape File
si: ESRI Shape ගොනුව

en: Each point represents a data row.
si: එක් ලක්ෂ්‍යයකින් දත්ත පේළියක් නියෝජනය කෙරේ.

en: Edit
si: සංස්කරණය කරන්න

en: Edit event
si: සිද්ධිය සංස්කරණය කරන්න

en: Edit mode
si: සංස්කරණ ප්‍රකාරය

en: Edit next row
si: මීලඟ පේළිය සංස්කරණය කරන්න

en: Edit routine
si: නෛත්‍යකය සංස්කරණ කරන්න

en: Edit server
si: සේවාදායකය සංස්කරණය කරන්න

en: Edit settings for %s
si: %s සඳහා සිටුවම් සංස්කරණය කරන්න

en: Edit trigger
si: ප්‍රේරකය සංස්කරණය කරන්න

en: Edit user group
si: භාවිතා කරන්නන් කණ්ඩායම සංස්කරණය කරන්න

en: Edit user group: '%s'
si: '%s' භාවිතා කරන්නන් කණ්ඩායම සංස්කරණය කරන්න

en: Edit view
si: දසුන සංස්කරණය කරන්න

en: Edit/Insert
si: සංස්කරණය/ඇතුල් කරන්න

en: Effective
si: එලදායී

en: Empty
si: හිස් කරන්න

en: Empty phpMyAdmin control user password while using phpMyAdmin configuration storage!
si: pmadb භාවිතා කිරීමේදී phpMyAdmin පරිපාලක භාවිතා කරන්නාගේ මුරපදය සඳහා හිස් අගයක්!

en: Empty phpMyAdmin control user while using phpMyAdmin configuration storage!
si: pmadb භාවිතා කිරීමේදී phpMyAdmin පරිපාලක භාවිතා කරන්නා සඳහා හිස් අගයක්!

en: Empty the table (TRUNCATE)
si: වගුව හිස් කරන්න (TRUNCATE)

en: Enable %s
si: %s සක්‍රිය කරන්න

en: Enable CodeMirror
si: CodeMirror සක්‍රීය කරන්න

en: Enable foreign key checks
si: අන්‍ය මූල පරීක්ෂා සක්‍රිය කරන්න

en: Enable highlighting
si: ඉස්මතු කිරීම සක්‍රීය කරන්න

en: Enable the Developer tab in settings
si: සිටුවම් හි ක්‍රමලේඛනය කරන්නන් සදහා වූ ටැබය සක්‍රීය කරන්න

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
si: {concurret_insert} 1ට සිටුවා සක්‍රීය කරන්න

en: Enabled
si: සක්‍රිය කරන ලද

en: Enabling the general_log may increase the server load by 5-15%. Also be aware that generating statistics from the logs is a load intensive task, so it is advisable to select only a small time span and to disable the general_log and empty its table once monitoring is not required any more.
si: general_log සක්‍රීය කිරීම සේවාදායකය මත භාරය 5-15% අතර ප්‍රමාණයකින් වැඩි කරයි. එමෙන්ම ලොගගත දත්ත මගින් සංඛ්‍යාලේඛන උත්පාදනය කිරීම අධික භාරයක් ගෙනදෙන කාර්යයක් බව සලකන්න. එම නිසා මේ සඳහා කුඩා කාල පරාසයක් තෝරා ගැනීමද අධීක්ෂණය තවදුරටත් අවශ්‍ය නොවන විට general_log අක්‍රීය කිරීම හා ඊට අයත් වගුව හිස් කිරීම ද නිර්දේශිතය.

en: Enclose export in a transaction
si: අපනයන transaction යක් තුල අඩංගු කරන්න

en: Enclose table and column names with backquotes
si: වගු සහ තීර නම් පසු-උදෘත මගින් අවුරන්න

en: Enclose table and column names with backquotes <i>(Protects column and table names formed with special characters or keywords)</i>
si: වගු සහ තීර නාමයන් පසු උධෘත මගින් අවුරන්න <i>(විශේෂ අනුලකුණු හෝ මූල පද වලින් සැදි වගු සහ තීර නාමයන් ආරක්ෂා කරයි)</i>

en: Encoding Conversion:
si: කේතීකරණ පරිවර්තනය:

en: End of line
si: පේළියේ අවසානය

[ctx: End of recurring event]
en: End
si: නවතන්න

en: Engines
si: යන්ත්‍රයන්

en: English
si: ඉංග්‍රීසි

en: Enter each value in a separate field.
si: එක් එක් අගයන් වෙන වෙනම ක්ෂේත්‍ර වලට ඇතුලත් කරන්න.

en: Enter server connection parameters.
si: සේවාදායකයට සම්බන්ධ වීමේ පරාමිතියන් ඇතුල් කරන්න.

en: Error
si: දෝෂය

en: Error code: %s
si: දෝෂ කේතය: %s

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
si: %1$s මත අන්‍ය මූලය සෑදීමේදී දෝෂ ඇතිවිය (දත්ත වර්ග පරීක්ෂා කරන්න)

en: Error in ZIP archive:
si: ZIP ආරක්ෂණයේ දෝෂයක් ඇත:

en: Error in processing request:
si: ඉල්ලීම පිරිසැකසීමේදී දෝශ ඇතිවිය:

en: Error management:
si: දෝෂ කළමනාකරණය:

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].
si: උඩුගත කෙරුණු ගොනුව ගෙන යාමේදී දෝෂයක් ඇති විය, [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc] බලන්න.

en: Error reading data:
si: දත්ත කියවීමේදී දෝෂයකි:

en: Error text: %s
si: දෝෂ පණිවුඩය: %s

en: Error while creating PDF:
si: PDF සැදීමේදී දෝෂ:

en: Error while moving uploaded file.
si: උඩුගත කරන ලද ගොනුව චලනයේදී දෝෂයක් මතු විය.

en: Error.
si: දෝෂය.

en: Error: Token mismatch
si: දෝෂය: ටෝකන නොගැලපීම

en: Esperanto
si: එස්පෙරන්තෝ

en: Estonian
si: එස්තෝනියානු

en: Event
si: සිද්ධිය

en: Event %1$s has been created.
si: %1$s සිද්ධිය සාදන ලදි.

en: Event %1$s has been modified.
si: %1$s සිද්ධිය වෙනස් කරන ලදි.

en: Event name
si: සිද්ධියේ නම

en: Event scheduler status
si: සිද්ධි නියමකාරනියේ තත්වය

en: Event type
si: සිද්ධි වර්ගය

en: Events
si: සිද්ධි

en: Excel edition
si: එක්සෙල් සංස්කරණය

en: Excel edition:
si: එක්සෙල් සංස්කරණය:

en: Except
si: හැර

en: Execute
si: ක්‍රියාත්මක කරන්න

en: Execute at
si: ක්‍රියාත්මක කල යුත්තේ

en: Execute every
si: ක්‍රියාත්මක කරන්න සෑම

en: Execute routine
si: නෛත්‍යකය ක්‍රියාත්මක කරන්න

en: Execution results of routine %s
si: %s නෛත්‍යකයේ ප්‍රතිදානය

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
si: වත්මන් වින්‍යාස ගොනුව (%s) කියවිය නොහැක.

en: Existing settings will be overwritten!
si: වත්මන් සිටුවම් උඩින් නව සිටුවම් ලියැවේ!

en: Existing templates:
si: පවත්නා ආකෘති:

en: Explain SQL
si: SQL ය පහදන්න

en: Explain output
si: ප්‍රතිදානය පහදන්න

en: Export
si: අපනයනය

en: Export as %s
si: අපනයන කරන්න %s ලෙස

en: Export contents
si: අන්තර්ගතය අපනයනය කරන්න

en: Export defaults
si: අපනයන පෙරනිමි

en: Export method
si: අපනයන ක්‍රමය

en: Export of event %s
si: %s සිද්ධියේ අපනයන

en: Export of routine %s
si: %s නෛත්‍යකයේ අපනයනය

en: Export of trigger %s
si: %s ප්‍රේරකයේ අපනයන

en: Export table headers
si: වගු ශීර්ෂක අපනයනය කරන්න

en: Export table names
si: වගු නම් අපනයනය කරන්න

en: Export templates table
si: අපනයන ආකෘති වගුව

en: Export templates:
si: අපනයන ආකෘති:

en: Export time in UTC
si: වේලාව UTC ලෙස අපනයනය කරන්න

en: Export type
si: අපනයන වර්ගය

en: Exporting databases from the current server
si: වත්මන් සේවාදායකයෙන් දත්තගබඩා අපනයනය කිරීම

en: Exporting rows from "%s" table
si: "%s" වගුවෙන් පේළි අපනයනය කිරීම

en: Exporting tables from "%s" database
si: "%s" දත්තගබඩාවෙන් වගු අපනයනය කිරීම

en: Extra
si: අතිරේක

en: Extra parameters for iconv
si: iconv සඳහා අමතර පරාමිතියන්

en: Failed attempts
si: අසාර්ථක උත්සාහයන්

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
si: අනයනිත වින්‍යාස සමඟින් ප්‍රස්ථාර ජාලය ගොඩනැගීම අසමත් විය. පෙරනිමි වින්‍යාස වෙත මාරු වෙමින්…

en: Failed calculating value for rule '%s'.
si: '%s' රීතිය සඳහා අගය ගණනය කිරීම අසමත් විය.

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'.
si: '%s' රීතිය සඳහා පූර්ව කොන්දේසි විනිශ්චය කිරීම අසමත් විය.

en: Failed formatting string for rule '%s'.
si: '%s' රීතිය සඳහා පෙළ සැකසීම අසමත් විය.

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
si: වින්‍යාස ගොනුව විග්‍රහ කිරීම අසමත් විය. ගොනුවෙහි වලංගු JSON කේත ඇත්දැයි පරීක්ෂා කරන්න.

en: Failed running test for rule '%s'.
si: '%s' රීතිය සඳහා පරීක්ෂණය සිදු කිරීම අසමත් විය.

en: Failed to cleanup table UI preferences (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)
si: අතුරුමුහුණත සඳහා තේරීම් අඩංගු ගොනුව පවිත්‍ර කිරීම අසමත් විය ($cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s බලන්න)

en: Failed to read configuration file!
si: වින්‍යාස ගොනුව කියවීමට අසමත් විය!

en: Failed to write file to disk.
si: ගොනුව ඩිස්කයට පිටපත් කිරීම අසාර්ථක විය.

en: Favorite tables
si: ප්‍රියතම වගු

en: Favorites
si: ප්‍රියතම

en: Features
si: විශේෂාංග

en: Feb
si: පෙබරවාරි

en: February
si: පෙබරවාරි

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
si: %s ගොනුව මේ වන විටත් සේවාදායකයෙහි පවතී, ගොනු නාමය වෙනස් කරන්න නැතහොත් උඩින් ලිවීමේ හැකියාව සලකා බලන්න.

en: File could not be read!
si: ගොනුව කියවිය නොහැක!

en: File may be compressed (%s) or uncompressed.
si: ගොනුව, හකුළුවා ඇති (උදා: %s) හෝ හකුළුවා නැති එකක් විය හැක.

en: File name template:
si: ගොනු නාම අච්චුව:

en: File upload stopped by extension.
si: දිගුව නිසා ගොනුව උඩුගත කිරීම නවතන ලදි.

en: File uploads are not allowed on this server.
si: මෙම සේවාදායකයේ ගොනු උඩුගත කිරීමට අවසර නොමැත.

en: File was not an uploaded file.
si: ගොනුව උඩුගත කරන ලද්දක් නොවේ.

en: Files
si: ගොනු

en: Filter
si: පෙරහන්න

en: Filter by category…
si: වර්ගය මත පෙරන්න…

en: Filter queries by word/regexp:
si: විමසුම් වචන/regexp මගින් පෙරහන්න:

en: Filters
si: පෙරහන්

en: Find:
si: සොයන්න:

[ctx: First page]
en: Begin
si: ඇරඹුම

en: Flush query cache
si: විමසුම් කෑෂය හිස් කරන්න

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
si: පහත සිටුවම් සැමට බලපැවැත්වෙන ලෙස යෙදෙන අතර සේවාදායකය නැවත ආරම්භයේදී පෙරනිමි අගයන් වෙත ප්‍රතිසැකසේ:

en: Font size
si: ෆොන්ටයෙහි ප්‍රමාණය

en: Foreign key constraint
si: අන්‍ය මූල නිරෝධය

en: Foreign key dropdown order
si: අන්‍ය-මූල පතන කොටුවේ අනුපිළිවෙල

en: Foreign key limit
si: අන්‍ය මූල සීමාව

en: Format
si: ආකෘතිය

en: Format of imported file
si: ආනයනය කරන ලද ගොනුවේ ආකෘතිය

en: Format-specific options:
si: ආකෘති-විශේෂී තෝරා ගැනීම්:

en: Format:
si: ආකෘතිය:

en: Fr
si: සිකු

en: Free memory
si: නිදහස් මතකය

en: Free pages
si: නිදහස් පිටු

en: Fri
si: සිකුරා

en: Friday
si: සිකුරාදා

en: From
si: සිට

en: From general log
si: general log වෙතින්

en: From slow log
si: slow log වෙතින්

en: Full start
si: පූර්ණ ඇරඹුම

en: Full stop
si: පූර්ණ නැවතුම

en: Full texts
si: පූර්ණ පෙළ

en: Fulltext
si: සම්පූර්ණ පාඨය

en: Function
si: ශ්‍රිතය

en: Function to use when dumping data:
si: දත්ත නික්ෂේපනයේදී භාවිතා කල යුතු ශ්‍රිතය:

en: Functions
si: ශ්‍රිත

en: GLOBALS overwrite attempt
si: GLOBALS අගයන් උඩින් ලිවීමේ උත්සාහය

en: GZip output buffering
si: GZip ප්‍රතිදාන ගොඩගැසීම

en: General
si: සාමාන්‍ය

en: General relation features
si: වගු සබඳතා වලට අදාල සාමාන්‍ය විශේෂාංග

en: General settings
si: සාමාන්‍ය සිටුවම්

en: Generate
si: උත්පාදනය කරන්න

en: Generate password
si: මුරපදය උත්පාදනය කරන්න

en: Generation Time:
si: උත්පාදන වේලාව:

en: Geometry
si: ජ්‍යාමිතිය

en: Geometry %d:
si: %dවන ජ්‍යාමිතිය:

en: Georgian
si: ජෝජියානු‍

en: German
si: ජර්මානු

en: Get auto-saved query
si: ස්වයං සුරැකුණු විමසුම ලබාගන්න

en: Get more themes!
si: තවත් තේමාවන් ලබා ගන්න!

en: Get support
si: සහාය ලබා ගන්න

en: Git revision:
si: Git සංස්කරණය:

en: Global
si: ගෝලීය

en: Global privileges
si: ගෝලීය වරප්‍රසාද

en: Global value
si: ගෝලීය අගය

en: Go
si: යන්න

en: Go back to previous page
si: පෙර පිටුවට ආපසු යන්න

en: Go back to this page
si: මෙම පිටුව වෙත ආපසු යන්න

en: Go to database: %s
si: %s දත්තගබඩාව වෙත යන්න

en: Go to table: %s
si: %s වගුව වෙත යන්න

en: Go to view: %s
si: %s දසුන වෙත යන්න

en: Grant
si: ප්‍රදානය කරන්න

en: Grant all privileges on database "%s".
si: "%s" දත්තගබඩාව සඳහා සියලු වරප්‍රසාද ප්‍රදානය කරන්න.

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
si: අභිමත ආදේශක නාමයන් සඳහා සියලු වරප්‍රසාද ප්‍රදානය කරන්න (භාවිත නාමය\_%).

en: Greek
si: ග්‍රීක්

en: Grid editing: save all edited cells at once
si: ජාලය තුල සංස්කරණය: සංස්කරණය කල කොටු සියල්ල එකවර සුරකින්න

en: Grid editing: trigger action
si: ජාලය තුල සංස්කරණය: සංස්කරණය ඇරඹිය යුත්තේ

en: Group items in the tree
si: ගසෙහි අයිතම සමූහගත කරන්න

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
si: WHERE වාක්‍යඛණ්ඩයේ ඇති විචල්‍ය දත්ත මගහැර, විමසුම් කාණ්ඩ කරන්න

en: HTTP authentication
si: HTTP සත්‍යාපනය

en: Handler
si: හසුරුවනය

en: Hebrew
si: හීබෲ

en: Help
si: උදවු

en: Hide
si: සඟවන්න

en: Hide browser transformation
si: බ්‍රව්සර රූපාන්තරනය සඟවන්න

en: Hide databases
si: දත්තගබඩා සඟවන්න

en: Hide query box
si: විමසුම් කවුළුව සඟවන්න

en: Hide search criteria
si: සෙවුම් නිර්ණායක සඟවන්න

en: Hide search results
si: සෙවුම් ප්‍රතිඵල සඟවන්න

en: Hide table structure actions
si: වගු සැකිල්ලට අදාල ක්‍රියාවන් සඟවන්න

en: Hide/Show all
si: සියල්ල පෙන්වන්න/සඟවන්න

en: Highlight pointer
si: දක්වනය ඉස්මතු කරන්න

en: Highlight row pointed by the mouse cursor.
si: කර්සරය එල්ල වී ඇති පේළිය ඉස්මතු කරන්න.

en: Highlight selected rows.
si: තෝරාගත් පේළි ඉස්මතු කරන්න.

en: Highlight server under the mouse cursor.
si: කර්සරයෙන් දැක්වෙන සේවාදායකය ඉස්මතු කරන්න.

en: Home
si: මුල් පිටුව

en: Host
si: දායකයා

en: Host authorization order
si: දායකයන් සඳහා අවසර ලබා දීමේ අනුපිළිවෙල

en: Host authorization rules
si: දායක සඳහා අවසර දීමේ රීති

en: Host name
si: දාරක නාමය

en: Host name:
si: දාරක නාමය:

en: Host:
si: දායකයා:

en: Hour
si: පැය

en: Hovering over a point will show its label.
si: ලක්ෂ්‍යයක් මතින් ගමන් කරන විට එහි ලේබලය පෙන්නුම් කරයි.

en: How many rows can be inserted at one time.
si: වරකට ඇතුල් කල හැකි පේළි ගණන.

en: How to use
si: භාවිතා කරන අයුරු

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
si: කෙසේ නමුදු අවසන් වාරයේදී කිසිදු දත්තයක් ලබා ගත නොහැකි විය. මෙයින් අදහස් වන්නේ ඔබගේ php කාල සීමාව වැඩි කිරීමකින් තොරව phpMyAdmin හට මෙම ආනයනය සම්පූර්ණ කිරීමට හැකි නොවන බවය.

en: Hungarian
si: හංගේරියානු

en: ID
si: හැඳුනුම් අංකය

en: Icelandic
si: අයිස්ලන්තික

en: Icons
si: අයිකන

en: If enabled, phpMyAdmin continues computing multiple-statement queries even if one of the queries failed.
si: සක්‍රීය කළහොත් විමසුම් වැඩි ගණනක් එකවර ක්‍රියාත්මක කිරීමේදී එක විමසුමක් අසමත් වුවද ඉතිරි විමසුම් ක්‍රියාත්මක කරවයි.

en: If enabled, user can enter any MySQL server in login form for cookie auth.
si: සක්‍රීය කළහොත් භාවිතා කරන්නාට ඇතුල් වීමේ පෝරමයේ අඩංගු cookie සත්‍යාපනය සහිත ඕනෑම MySQL සේවාදායකයක් වෙත ඇතුල් විය හැක.

en: If the data in each row of the file is not in the same order as in the database, list the corresponding column names here. Column names must be separated by commas and not enclosed in quotations.
si: ගොනුවේ එක් එක් පේළියේ අඩංගු දත්ත දත්තගබඩාවේ අනුපිළිවල හා නොගැලපේ නම්, අදාල තීර අනුපිළිවල මෙහි සඳහන් කරන්න. තීර නම් උධෘත මගින් ඇහිරිය යුතු අතර කොමා සලකුණු වලින් වෙන් කල යුතුය.

en: If your server is also configured to accept HTTPS requests follow [a@%s]this link[/a] to use a secure connection.
si: ඔබගේ සේවාදායකය HTTPS ඉල්ලීම් භාර ගැනීමට සකස් කර ඇත්නම්, ආරක්‍ෂිත සම්බන්ධතාවන් භාවිත කිරීමට [a@%s]මෙම[/a] සබැඳුම වෙත යන්න.

en: Ignore
si: නොසලකන්න

en: Ignore all databases; Replicate:
si: සියලු දත්තගබඩා නොසලකා හරින්න, අනුරූ කරන්න:

en: Ignore errors
si: දෝෂ නොසලකන්න

en: Ignore multiple statement errors
si: විමසුම් වැඩි ගණනකදී දෝෂ නොසලකන්න

en: Import
si: ආනයනය

en: Import / export
si: ආනයන / අපනයන

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
si: ව්‍යවහාර මුදල් අගයන් ආනයනය කරන්න (උදා. $5.00, 5.00 ලෙස)

en: Import currencies <i>(ex. $5.00 to 5.00)</i>
si: ව්‍යවහාර මුදල් අගයන් ආනයනය කරන්න <i>(උදා. $5.00, 5.00 ලෙස)</i>

en: Import defaults
si: ආනයන පෙරනිමි

en: Import from browser's storage
si: බ්‍රවුසරයේ ගබඩාවෙන් ආනයනය කරන්න

en: Import from file
si: ගොනුවකින් ආනයනය කරන්න

en: Import has been successfully finished, %d query executed. | Import has been successfully finished, %d queries executed.
si[0]: ආනයනය සාර්ථකව අවසන් කරන ලදි, එක් විමසුමක් ක්‍රියාත්මක කරන ලදි.
si[1]: ආනයනය සාර්ථකව අවසන් කරන ලදි, විමසුම් %dක් ක්‍රියාත්මක කරන ලදි.

en: Import monitor configuration
si: අධීක්ෂකයේ වින්‍යාසයන් ආනයනය

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
si: ප්‍රතිශත පූර්ණ සංඛ්‍යා ලෙස ආනයනය කරන්න (උදා. 12.00%, 12 ලෙස)

en: Import percentages as proper decimals <i>(ex. 12.00% to .12)</i>
si: ප්‍රතිශත පූර්ණ සංඛ්‍යා ලෙස ආනයනය කරන්න <i>(උදා. 12.00%, .12 ලෙස)</i>

en: Importing into the current server
si: වත්මන් සේවාදායකය තුළට ආනයනය කිරීම

en: Importing into the database "%s"
si: "%s" දත්තගබඩාව තුළට ආනයනය කිරීම

en: Importing into the table "%s"
si: "%s" වගුව තුළට ආනයනය කිරීම

en: Improve table structure
si: වගුවේ සැකිල්ල වැඩි දියුණු කරන්න

en: Include a timestamp of when databases were created, last updated, and last checked
si: දත්තගබඩා සෑදූ, අවසන් වරට යාවත්කාලීන කල හා අවසන් වරට පරීක්ෂා කල වේලාවන් ඇතුලත් කරන්න

en: Include table caption
si: වගු ශිර්ෂ පාඨ ඇතුලත් කරන්න

en: Incomplete params
si: අසම්පූර්ණ පරාමිති

en: Incorrect IP address: %s
si: වැරදි IP යොමුව: %s

en: Incorrect value!
si: වැරදි අගයකි!

en: Incorrect value:
si: වැරදි අගයකි:

en: Index
si: සූචිය

en: Index %s has been dropped.
si: %s සූචිය හලන ලදි.

en: Index name:
si: සූචියේ නම:

en: Index type:
si: සූචි වර්ගය:

en: Indexes
si: සූචියන්

en: Information
si: තොරතුරු

en: Initial state for sliders
si: හැකිලුමේ ආරම්භක ආකාරය

en: Inner ring %d:
si: %dවන ඇතුලත කවය:

en: InnoDB Status
si: InnoDB තත්වය

en: InnoDB is usually the better choice for table engines.
si: සාමාන්‍යයෙන් වගු එන්ජිම සඳහා වඩාත් සුදුසු InnoDB වේ.

en: InnoDB log size
si: InnoDB ලොග විශාලත්වය

en: Ins
si: ඇතුල්

en: Insecure connection
si: අනාරක්ෂිත සම්බන්ධතාවය

en: Insert
si: ඇතුල් කරන්න

en: Insert another new row
si: නව පේළියක් එක් කරන්න

en: Insert as new row
si: නව පේළියක් ලෙස ඇතුල් කරන්න

en: Insert as new row and ignore errors
si: දෝෂ නොසලකමින් නව පේළියක් ලෙස ඇතුල් කරන්න

en: Inserted row id: %1$d
si: %1$d පේළිය ඇතුල් කරන ලදි

en: Inside column:
si: තීරය තුල:

en: Inside tables:
si: වගු තුල:

en: Instead of <code>INSERT</code> statements, use:
si: <code>INSERT</code> ප්‍රකාශ වෙනුවට භාවිතා කරන්න:

en: Instructions
si: උපදෙස්

en: Instructions/Setup
si: උපදෙස්/පිහිටුවීම

en: Insufficient space to save the file %s.
si: %s ගොනුව සුරැකීමට ප්‍රමාණවත් ඉඩ අවකාශ නොමැත.

en: Internal relation
si: අභ්‍යන්තර සබඳතා

en: Internal relations
si: අභ්‍යන්තර සබඳතා

en: Invalid authentication method set in configuration:
si: වින්‍යසයන්හි වලංගු නැති සත්‍යාපන ක්‍රමයක් සිටුවා ඇත:

en: Invalid column (%s) specified! Ensure that columns names are spelled correctly, separated by commas, and not enclosed in quotes.
si: සැපයූ තීර නාමය (%s) වලංගු නොවේ! තීර නම් නිවැරදි අක්ෂර වින්‍යාසය සහිත බවට, උධෘත මගින් අහුරා ඇති බවට සහ කොමා සලකුණු වලින් වෙන් කර ඇති බවට වගබලා ගන්න.

en: Invalid column count in CSV input on line %d.
si: CSV අදානයේ %d පේළියේ වැරදි තීර ගණනකි.

en: Invalid database:
si: වලංගු නොවන දත්තගබඩාව:

en: Invalid direction "%s" given for parameter.
si: පරාමිතිය සඳහා සපයන ලද "%s", දිශාව සඳහා වැරදි අගයකි.

en: Invalid format of CSV input on line %d.
si: CSV ආනයනයේ %d පේළියේ වැරදි ආකෘතියක්.

en: Invalid format of mediawiki input on line: <br />%s.
si: Mediawiki ආනයනයේ වැරදි ආකෘතියකි, පේළිය: <br />%s.

en: Invalid hostname for server %1$s. Please review your configuration.
si: %1$s සේවාදායකය සඳහා වැරදි දායක නාමයක්. ඔබ ඔබගේ වින්‍යාසයන් පරීකෂා කර බැලිය යුතුය.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
si: CSV ආනයනය සඳහා වැරදි පරාමිතියක්: %s

en: Invalid routine type: "%s"
si: වලංගු නැති නෛත්‍යක වර්ගය: "%s"

en: Invalid rule declaration on line %1$s, expected line %2$s of previous rule.
si: %1$s පේළියේ වැරදි රීති අර්ථ දැක්වීමකි, පෙර රීතියේ %2$s වන පේළිය බලාපොරොත්තු විය.

en: Invalid rule declaration on line %s.
si: %s වන පේළියේ වැරදි රීති අර්ථදැක්වීමකි.

en: Invalid server index: %s
si: අවලංගු සේවාදායක සුචිය: %s

en: Invalid table name
si: වලංගු නොවන වගු නම

en: Invalid table name:
si: වලංගු නොවන වගු නම:

en: Is InnoDB disabled?
si: InnoDB අක්‍රීයද?

en: Is deterministic
si: නිර්ණයනය කල හැකිද යන වග

en: Issue
si: ගැටළු

en: Jan
si: ජනවාරි

en: January
si: ජනවාරි

en: Japanese
si: ජපන්

en: Javascript must be enabled past this point!
si: මෙම ස්ථානයයෙන් පසු JavaScript සක්‍රිය කර තිබීම අවශ්‍යය!

en: Joins
si: ඈඳුම්

en: Jul
si: ජූලි

en: July
si: ජූලි

en: Jump to Log table
si: ලොග වගුව වෙත යන්න

en: Jump to database
si: දත්තගබඩාව වෙත යන්න

en: Jump to database "%s".
si: "%s" දත්තගබඩාව වෙත යන්න.

en: Jun
si: ජුනි

en: June
si: ජුනි

en: Justification
si: යුක්තිසාධනය

en: Key cache
si: යතුරු කෑෂ් කිරීම

en: Key should contain letters, numbers [em]and[/em] special characters.
si: මූලයේ අක්ෂර, ඉලක්කම් [em]සහ[/em] විශේෂ සලකුණු තිබිය යුතුය.

en: Keyname
si: යතුරු නම

en: Kill
si: නවතා දමන්න

en: Korean
si: කොරියානු

en: Label column
si: ලේබල තීරුව

en: Label key
si: ලේබල යතුර

en: Label key:
si: ලේබල යතුර:

en: Label:
si: ලේබලය:

en: Landscape
si: තිරස් දිශානතිය

en: Language
si: භාෂාව

en: Last check
si: අවසන් පරීක්ෂාව

en: Last check:
si: අවසන් පරීක්ෂාව:

[ctx: Last page]
en: End
si: අවසන

en: Last update
si: අවසන් යාවත්කාලීන කිරීම

en: Last update:
si: අවසන් යාවත්කාලීන කිරීම:

en: Last version
si: අවසන් අනුවාදය

en: Latvian
si: ලැට්වියානු

en: Left
si: වම

en: Length/Values
si: දිග/අගයන්

en: Let every user access this bookmark
si: සියලු භාවිතා කරන්නනට මෙම පොත් සලකුණට පිවිසීමට ඉඩ දෙන්න

en: Limit column characters
si: තීරුවක අනුලකුණු සීමා කරන්න

en: Lines terminated with
si: පේළි අවසන් කිරීමේ සළකුණ

en: Lines terminated with:
si: පේළි අවසන් කිරීමේ සළකුණ:

en: Linestring
si: රේඛාව

en: Linestring %d:
si: %dවන රේඛාව:

en: Link not found!
si: සබැඳිය හමු නොවිණි!

en: Links to
si: සම්බන්ද වන්නේ

en: List of changes
si: වෙනස්කම් ලැයිස්තුව

en: Lithuanian
si: ලිතුවේනියානු

en: Load
si: පූරණය කරන්න

en: Loading logs
si: ලොගයන් පූරණය කෙරෙමින්

en: Loading…
si: පූරණය කෙරෙමින්…

en: Local
si: ස්වදේශී

en: Log analysed, but no data found in this time span.
si: ලොගය විශ්ලේෂණය කෙරුනමුත් මෙම කාල පරාසයට අදාල දත්ත කිසිවක් හමු නොවිණි.

en: Log buffer size
si: ලොග බෆරයේ විශාලත්වය

en: Log cache size
si: ලොග කෑෂ් විශාලත්වය

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
si: ලගු දත්ත පූරණය කරන ලදී. මේ අතරතුර කෙරුණු විමසුම්:

en: Log in
si: ප්‍රවේශ වන්න

en: Log name
si: ලොග් නම

en: Log out
si: පිටවන්න

en: Log statistics
si: ලොග සංඛ්‍යලේඛන

en: Log table filter options
si: ලොග වගුව සඳහා පෙරහන් විකල්ප

en: Login Information
si: ලොගින තොරතුරු

en: Login cookie store
si: ඇතුල් වීමේ කුකිය රඳවාගන්න

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
si: ලොගින් කුකියේ වලංගු කාලය phpMyAdmin හි සිටුවා ඇති කුකී වලංගු කාලය ට වඩා අඩු අගයක් ගනී. මේ හේතුවෙන් ඔබගේ සැසිය phpMyAdmin හි සිටුවා ඇති කාලයට පෙර කල් ඉකුත් විය හැක.

en: Login cookie validity
si: ලොගින් කුකියේ වලංගුතාවය

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
si: මුර පදයක් නොමැතිව ඇතුල් වීම ඔබගේ සිටුවම් මගින් වලකා ඇත. (AllowNoPassword බලන්න)

en: Logo link URL
si: ලාංඡනය හා සබැඳි URL

en: Logo link target
si: ලාංඡනයේ සබැඳුම

en: Logout URL
si: පිටවිය යුතු URLය

en: Long query time
si: දිගු විමසුම් කාලය

en: MIME type
si: MIME වර්ගය

en: Main panel
si: ප්‍රධාන පැනලය

en: Make sure, you have unique server-id in your configuration file (my.cnf). If not, please add the following line into [mysqld] section:
si: ඔබගේ වින්‍යාස ගොනුවේ (my.cnf) අනන්‍ය සේවාදායක-හැඳුනුමක් ඇති බවට තහවුරු කරගන්න. එසේ නොමැති නම් පහත පේළිය [mysqld] කොටසට ඇතුලත් කරන්න:

en: Manage your settings
si: සිටුවම් පරිපාලනය

en: Mar
si: මාර්තු

en: March
si: මාර්තු

en: Master configuration
si: ප්‍රධාන සේවාදායකය සඳහා වින්‍යාස

en: Master replication
si: ප්‍රධාන අනුරූකරණය

en: Master server changed successfully to %s.
si: ප්‍රධාන සේවාදායකය %s වෙත සාර්ථකව වෙනස් කරන ලදි.

en: Master status
si: ප්‍රධාන සේවාදායකයේ තත්වය

en: Max InnoDB log size
si: උපරිම InnoDB ලොග විශාලත්වය

en: Max: %s%s
si: උපරිම: %s%s

en: Maximal length of created query
si: නිර්මිත විමසුමේ උපරිම දිග

en: Maximal number of table preferences to store
si: ගබඩා කල යුතු උපරිම වගු අභිරුචි ගණන

en: Maximum databases
si: උපරිම දත්තගබඩා

en: Maximum displayed SQL length
si: දර්ෂිත SQL සඳහා උපරිම දිග

en: Maximum execution time
si: උපරිම ක්‍රියාත්මක කාලය

en: Maximum items in branch
si: අත්තක උපරිම අයිතම ගණන

en: Maximum number of characters shown in any non-numeric column on browse view.
si: වගු පිරික්සීමේදී සංඛ්‍යාමය නොවන තීරුවක පෙන්විය යුතු උපරිම අනුලකුණු ගණන.

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed.
si: SQL විමසුම පෙන්වීමේදී භාවිතා කල යුතු උපරිම අනුලකුණු ගණන.

en: Maximum number of databases displayed in database list.
si: දත්තගබඩා ලයිස්තුවේ උපරිම ලෙස පෙන්විය යුතු දත්තගබඩා ගණන.

en: Maximum number of recently used tables; set 0 to disable.
si: මෑතදී භාවිතා කල වගු ලයිස්තුවේ පෙන්විය යුතු වගු ගණන; අක්‍රීය කිරීමට 0 යොදන්න.

en: Maximum number of rows to display
si: පෙන්විය යුතු උපරිම පේළි ගණන

en: Maximum number of tables displayed in table list.
si: වගු ලයිස්තුවේ උපරිම ලෙස පෙන්විය යුතු වගු ගණන.

en: Maximum rows to plot
si: උපරිම තීර ගණන

en: Maximum size for input field
si: දත්ත ඇතුලත් කිරීමේ ක්ෂේත්‍රයක් සඳහා උපරිම ප්‍රමාණය

en: Maximum table tree depth
si: වගු ගසෙහි උපරිම මට්ටම් ගණන

en: Maximum tables
si: උපරිම වගු

en: May
si: මැයි

en: May be approximate. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
si: සමහර විට ආසන්න වශයෙන්. [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc] බලන්න.

en: MediaWiki Table
si: MediaWiki වගු

en: Memory limit
si: මතක සීමාව

en: Merge with current configuration
si: වත්මන් වින්‍යාස සමග ඒකාබද්ධ කරන්න

en: Microsoft Office
si: මයික්‍රොසොෆ්ට් ඔෆිස්

en: Microsoft Word 2000
si: මයික්‍රොසොෆ්ට් වර්ඩ් 2000

en: Minimum number of databases to display the database filter box
si: දත්තගබඩා පෙරහන් කවුළුව පෙන්වීමට අවම වශයෙන් තිබිය යුතු දත්තගබඩා ගණන

en: Minimum number of items to display the filter box
si: වගු පෙරහන් කවුළුව පෙන්වීමට අවම වශයෙන් තිබිය යුතු අයිතම ගණන

en: Minimum size for input field
si: දත්ත ඇතුලත් කිරීමේ ක්ෂේත්‍රයක් සඳහා අවම ප්‍රමාණය

en: Minor Version
si: සුළු අනුවාදය

en: Minute
si: මිනිත්තු

en: Missing a temporary folder.
si: තාවකාලික ෆෝල්ඩරයක් නැතිවී ඇත.

en: Missing data for %s
si: %s සඳහා දත්ත නොමැත

en: Missing parameter:
si: නොමැති පරාමිතිය:

en: Missing phpMyAdmin configuration storage tables
si: phpMyAdmin වින්‍යාස ගබඩාවේ අඩු වගු

en: Missing value in the form!
si: පෝරම‍යේ අස්ථනගත වූ අගයන් ඇත!

en: Mo
si: සඳු

en: Modifications have been saved
si: වෙනස් කිරීම් සුරකින ලදි

en: Modify:
si: වෙනස් කිරීම:

en: Mon
si: සඳුදා

en: Monday
si: සඳුදා

en: Monitor
si: අධීක්ෂකය

en: Monitor Instructions
si: අධීක්ෂකය පිලිබඳ උපදෙස්

en: Monitor refresh failed
si: අධීක්ෂකය යාවත්කාලින කිරීම අසමත් විය

en: More
si: තවත්

en: More settings
si: තවත් සිටුවම්

en: Move column
si: පේළිය ගෙනයන්න

en: Move columns
si: තීර අනුපිළිවල සකසන්න

en: Move table to (database<b>.</b>table)
si: වගුව (දත්තගබඩාව<b>.</b>වගුව) වෙතට ගෙන යන්න

en: Move the columns by dragging them up and down.
si: ඉහළ පහළ ඇදීමෙන් තීර අනුපිළිවෙල සකසන්න.

en: MySQL Architecture
si: MySQL නිර්මිතය

en: MySQL Spatial Extension does not support ESRI type "%s".
si: MySQL ජ්‍යාමිතික දිගුව ESRI "%s" වර්ගය සඳහා සහාය නොදක්වයි.

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
si: MySQL හිස් ප්‍රතිඵල කුලකයක් (පේළි කිසිවක් අඩංගු නොවන) සපයන ලදි.

en: MySQL said:
si: MySQL පවසන ලදි:

en: Name
si: නම

en: Natural order
si: ස්වභාවික අනුපිළිවල

en: Navigation panel
si: යාත්‍රණ පැනලය

en: Network traffic since startup: %s
si: ආරම්භයේ සිට ජාලය හරහා ගමන් ගත් දත්ත ප්‍රමාණය: %s

en: New name
si: නව නාමය

en: New server
si: නව සේවාදායකය

en: New template:
si: නව ආකෘතිය:

en: Next autoindex
si: මීළඟ ක්‍රමාංකය

[ctx: Next month]
en: Next
si: මීලඟ

[ctx: Next page]
en: Next
si: මීලඟ

en: No
si: නැත

en: No Password
si: මුරපදයක් නැත

en: No Privileges
si: වරප්‍රසාද නොමැත

en: No activity within %s seconds; please log in again.
si: පසුගිය තත්පර %s තුල අක්‍රීයයි; නැවත ඇතුළු වන්න.

en: No change
si: වෙනස්කම් නැත

en: No data
si: දත්ත නොමැත

en: No data found
si: දත්ත කිසිවක් හමු නොවිණි

en: No data to display
si: පෙන්වීම සඳහා දත්ත නොමැත

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
si: ආනයනය සඳහා දත්ත කිසිවක් නොලැබුණි. ගොනුව ආනයනය සඳහා යොමු නොකිරීම හෝ යොමු කල ගොනුවේ විශාලත්වය PHP වින්‍යාසයන්හි අනුමත ප්‍රමාණයට වැඩ විශාල වීම මීට හේතු විය හැකිය. [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc] බලන්න.

en: No databases
si: දත්තගබඩා නොමැත

en: No databases selected.
si: දත්තගබඩාවක් තෝරාගෙන නොමැත.

en: No index defined!
si: සුචියක් අර්ථදක්වා නැත!

en: No newer stable version is available
si: අලුත් ස්ථායී අනුවාදයක් නොමැත

en: No preview available.
si: පූර්වදර්ශනයක් නොමැත.

en: No privileges.
si: වරප්‍රසාද නොමැත.

en: No tables found in database.
si: දත්තගබඩාවේ වගු කිසිවක් සොයා ගැනීමට නොමැත.

en: No tables selected.
si: වගුවක් තෝරාගෙන නොමැත.

en: No user found.
si: භාවිතා කරන්නන් හමු නොවිණි.

en: No users selected for deleting!
si: ඉවත් කිරීම සඳහා භාවිතා කරන්නන් කිසිවෙක් තෝරාගෙන නොමැත!

en: None
si: කිසිවක් නැත

[ctx: None encoding conversion]
en: None
si: නැත

[ctx: None for default]
en: None
si: කිසිවක් නැත

[ctx: None privileges]
en: None
si: කිසිවක් නැත

en: Not a non-negative number!
si: ඍණ නොවන සංඛ්‍යාවක් නොවේ!

en: Not a positive number!
si: ධන සංඛ්‍යාවක් නොවේ!

en: Not a valid port number!
si: වලංගු පොර්ට් අංකයක් නොවේ!

en: Not replicated
si: අනුරූ නොකරන ලද

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
si: සටහන: සංඛ්‍යාලේඛන සක්‍රීය කිරීම මගින් වෙබ් සේවාදායකය සහ MySQL සේවාදායකය අතර විශාල දත්ත හුවමාරුවක් ඇති විය හැකිය.

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
si: සටහන: ගොනුවේ වගු එකකට වැඩි ගණනක් ඇත්නම්, ඒවා එකකට සංයුක්ත කෙරෙනු ඇත.

en: Note: MySQL privilege names are expressed in English.
si: සටහන: MySQL වරප්‍රසාද නම් සඳහන් වනුයේ ඉංග්‍රීසියෙනි.

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
si: සටහන: මෙම විකල්පය 0 (බිංදුවට) පත් කිරීම මගින්සීමා ඉවත් වනු ලැ‍‍බේ.

en: Note: phpMyAdmin gets the users' privileges directly from MySQL's privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
si: සටහන: phpMyAdmin භාවිත කරන්නන්ගේ වරප්‍රසාද ලබාගනුයේ MySQL හි වරප්‍රසාද වගුවෙනි. සේවාදායකයේ වරප්‍රසාද වෙනම ම වෙනස් කර ඇත්නම් ඉහත වගුවේ දත්ත සේවාදායකයේ වරප්‍රසාද වලට වඩා වෙනස් විය හැකිය. එවැනි අවස්ථාවක ඔබ %sවරප්‍රසාද පූරණය%s කල යුතුය.

en: Nov
si: නොවැම්බර්

en: November
si: නොවැම්බර්

en: Now, add the following lines at the end of [mysqld] section in your my.cnf and please restart the MySQL server afterwards.
si: දැන් පහත දැක්වෙන පේළි ඔබගේ my.cnf හි [mysqld] කොටසේ අවසානයට එක්කර අනතුරුව සේවාදායකය නැවත පණගන්වන්න.

en: Nowhere
si: කොහේවත් නැත

en: Number of columns
si: තීර ගණන

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas.
si: CHAR/VARCHAR දත්ත ඇතුලත් කිරීමේ පෙළ පෙදෙසේ පළල.

en: Number of inserted rows
si: ඇතුල් කල පේළි ගණන

en: Number of queries to skip from start.
si: ආරම්භයේ සිට ඇත හැරිය යුතු විමසුම් ගණන.

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, "Previous" and "Next" links will be shown.
si: ප්‍රථිඵල පිරික්සීමේදී එකවර පෙන්විය යුතු පේළි ගණන. ප්‍රතිඵලයේ ඊට වඩා පේළි ඇත්නම් "පෙර" සහ "මීළඟ" සබැඳි පෙන්වයි.

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas.
si: CHAR/VARCHAR දත්ත ඇතුලත් කිරීමේ පෙළ පෙදෙසේ උස.

en: Number of rows per page
si: පිටුවකට පේළි ගණන

en: Number of rows:
si: පේළි ගණන:

en: Number of tables:
si: වගු ගණන:

en: OFF
si: අක්‍රීයයි

en: ON
si: සක්‍රීයයි

en: Object creation options
si: වස්තු නිර්මාණය කිරීමේ විකල්ප

en: Object creation options (all are recommended)
si: වස්තු නිර්මාණය කිරීමේ විකල්ප (සියල්ලම නිර්දේශ කෙරේ)

en: Oct
si: ඔක්තෝම්බර්

en: October
si: ඔක්තෝම්බර්

en: Official Homepage
si: නිල phpMyAdmin මුල් පිටුව

en: On completion preserve
si: සමාප්තියේදී සුරකින්න

en: Once you restarted MySQL server, please click on Go button. Afterwards, you should see a message informing you, that this server <b>is</b> configured as master.
si: සේවාදායකය නැවත පණගැන්වීමෙන් අනතුරුව 'යන්න' බොත්තම ඔබන්න. ඉන් අනතුරුව මෙම සේවාදායකය ප්‍රධාන සේවාදායකය ලෙස සකසා <b>ඇති</b> බවට පණිවිඩයක් දර්ශනය වනු ඇත.

en: One or more errors have occurred while processing your request:
si: ඔබගේ ඉල්ලීම පිරිසකසන අතරතුර දෝෂ එකක් හෝ වැඩි ගණනක් ඇති විය:

en: Only retrieve SELECT,INSERT,UPDATE and DELETE Statements
si: SELECT,INSERT,UPDATE සහ DELETE ප්‍රකාශ පමණක් ලබාගන්න

en: Only show keys
si: මූල පමණක් පෙන්වන්න

en: Only slaves started with the --report-host=host_name option are visible in this list.
si: --report-host=host_name විකල්පය සමඟ ඇරඹි අනුගාමි සේවාදායක පමණක් මෙම ලැයිස්තුවේ පෙන්වයි.

en: Open
si: විවෘත

en: Open new phpMyAdmin window
si: නව phpMyAdmin කවුළුවක් විවෘත කරන්න

en: Open the linked page in the main window ([kbd]main[/kbd]) or in a new one ([kbd]new[/kbd]).
si: සබැඳි පිටුව ප්‍රධාන කවුළුව ([kbd]main[/kbd]) තුල හෝ නව කවුළුවක් ([kbd]new[/kbd]) තුල විවෘත කරන්න.

en: OpenDocument Spreadsheet
si: OpenDocument පැතුරුම්පත

en: OpenDocument Text
si: OpenDocument පෙළ

en: Operations
si: මෙහෙයුම්

en: Operator
si: මෙහෙයවනය

en: Optimize
si: ප්‍රශස්තනය

en: Optimize table
si: වගුව ප්‍රශස්තගත කරන්න

en: Options
si: විකල්ප

en: Or
si: හෝ

en: Or:
si: හෝ:

en: Orientation
si: දිශානතිය

en: Original position
si: මුල් පිහිටුම

en: Other
si: අනෙකුත්

en: Other core settings
si: අනෙකුත් ප්‍රධාන සිටුවම්

en: Outer ring:
si: පිටත කවය:

en: Output
si: ප්‍රතිදානය

en: Output:
si: ප්‍රතිදානය:

en: Overhead
si: පිරිවැය

en: Overview
si: දළ විශ්ලේෂණය

en: Overwrite existing file(s)
si: වත්මන් ගොනු(ව) උඩින් ලියන්න

en: PDF schema: pages table
si: PDF ක්‍රමනුරූපයේ පිටු පිලිබඳ විස්තර අඩංගු වගුව

en: PHP Version:
si: PHP අනුවාදය:

en: PHP extension:
si: PHP දිගුව:

en: PHP threw following error: %s
si: PHP විසින් පහත දෝෂය දක්වන ලදී: %s

en: PHP version:
si: PHP අනුවාදය:

en: Packed
si: අහුරන ලද

en: Page name
si: පිටුවේ නම

en: Page number:
si: පිටු අංකය:

en: Page titles
si: පිටු නාම

en: Pages containing data
si: දත්ත අඩංගු පිටු

en: Paper size
si: පිටුවේ ප්‍රමාණය

en: Parameters
si: පරාමිතියන්

en: Partial import: allow interrupt
si: අර්ධ ආනයනය: අතුරු බිඳිය හැක

en: Partial import: skip queries
si: අර්ධ ආනයනය: විමසුම් නොසලකා හරිමින්

en: Partial texts
si: අර්ධ පෙළ

en: Partition %s
si: %s කොටස

en: Partition maintenance
si: කොටස් නඩත්තුව

en: Password
si: මුරපදය

en: Password Hashing:
si: මුරපදය hash කිරීම:

en: Password for config auth
si: config සත්‍යාපනය සඳහා මුරපදය

en: Password:
si: මුරපදය:

en: Pause monitor
si: අධීක්ෂණය තාවකාලිකව නවතන්න

en: Pending log file writes.
si: ඉදිරියේදී ලොග ගොනුව වෙත සිදු කිරීමට ඇති ලිවීම්.

en: Percentage of slow queries
si: මන්දගාමී විමසුම් ප්‍රතිශතය

en: Percentage of sorts that cause temporary tables
si: තාවකාලික වගු සැදීමට සිදුවූ අනුපිළිවෙල සැකසීම් ප්‍රතිශතයක් ලෙස

en: Percentage of used key cache (calculated value)
si: යතුරු කෑෂයේ භාවිතා කරන ලද ප්‍රතිශතය (ගණනය කරන ලද අගයකි)

en: Permanent query history
si: ස්ථායී විමසුම් ඉතිහාසය

en: Persian
si: පර්සියානු

en: Persistent connections
si: කල්පවතිනා සබඳතා

en: Persistent recently used tables
si: කල්පවතිනා ලෙස සටහන් කෙරෙන මෑතදී භාවිතා කල වගු

en: Persistent tables' UI preferences
si: කල්පවතිනා ලෙස සටහන් කෙරෙන වගු අතුරු මුහුණත සම්බන්ධ අභිරුචි

en: Please add at least one variable to the series!
si: කරුණාකර ශ්‍රේණියට අවම වශයෙන් එක විචල්‍යයක්වත් ඇතුලත් කරන්න!

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
si: කරුණාකර ඉවසා සිටින්න. ගොනුව උඩුගත කෙරෙමින් පවතී. උඩුගත කිරීම පිලිබඳ වැඩි විස්තර ලබා ගත නොහැක.

en: Please check privileges of directory containing database.
si: කරුණාකර දත්තගබඩාව අඩංගු ඩිරෙක්ටරිය සඳහා වරප්‍රසාද පරීක්ෂා කරන්න.

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL.
si: phpMyAdmin අතුරුමුහුණතක් පමණක් බව හා MySQL හි විශේෂාංග මෙයට සීමා නොවන බව කරුණාවෙන් සලකන්න.

en: Please note:
si: කරුණාවෙන් සලකන්න:

en: Please select databases:
si: කරුණාකර දත්තගබඩා තෝරන්න:

en: Please select the file you want to import.
si: ඔබට ආනයනය කිරීමට අවශ්‍ය ගොනුව තෝරන්න.

en: Please select the primary key or a unique key!
si: කරුණාකර ප්‍රාථමික මූලය හෝ අනුපම මූලයක් තෝරන්න!

en: Plugins
si: පේණු

en: Point
si: ලක්ෂ්‍යය

en: Point %d
si: %dවන ලක්ෂ්‍යය

en: Point:
si: ලක්ෂ්‍යය:

en: Polish
si: පෝලන්ත

en: Polygon
si: බහු අස්‍රය

en: Polygon %d:
si: %dවන බහු අස්‍රය:

en: Port:
si: පෝර්ට්:

en: Portrait
si: සිරස් දිශානතිය

en: Position
si: පිහිටුම

en: Possible performance issues
si: විය හැකි කාර්ය සාධනය ආශ්‍රිත ගැටළු

en: Preset chart
si: පෙරසැදි ප්‍රස්ථාර

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
si: පෙර උඩුගත කිරීම නියමිත කාලය ඉක්මවා ගියේය. නැවත වරක් යොමු කල විට උඩුගත කිරීම %d ස්ථානයෙන් ඇරඹෙනු ඇත.

[ctx: Previous month]
en: Prev
si: පෙර

[ctx: Previous page]
en: Previous
si: පෙර

en: Primary
si: ප්‍රාථමික

en: Primary key default sort order
si: ප්‍රාථමික යතුරු පෙරනිමි සුබෙදුම් අනුපිළිවෙල

en: Print
si: මුද්‍රණය කරන්න

en: Print view
si: මුද්‍රණ දර්ශනය

en: Prior to changing any of the configuration, be sure to know what you are changing (by reading the documentation) and how to undo the change. Wrong tuning can have a very negative effect on performance.
si: කිසියම් වින්‍යාසයක් වෙනස් කිරීමට පළමුව ඔබ වෙනස් කරන්නේ කුමක්ද යන්න (ලියකියවිලි කියවීමෙන්) සහ එම වෙනස්කම් ප්‍රතිවර්තනය කරන්නේ කෙසේද යන්න දැනගන්න. වැරදි සුසර කිරීම් මඟින් පද්ධතියේ කාර්යසාධනය තවදුරටත් නරක විය හැකිය.

en: Privileges
si: වරප්‍රසාද

en: Privileges for %s
si: %s සඳහා වරප්‍රසාද

en: Procedures
si: ක්‍රියාපටිපාටි

en: Processes
si: ක්‍රියාවලි

en: Progress
si: ප්‍රගතිය

en: Propose table structure
si: සැකිල්ලක් යෝජනා කරන්න

en: Protect binary columns
si: ද්වීමය තීරු ආරක්ෂා කරන්න

en: Protocol version:
si: ප්‍රෝටකෝල අනුවාදය:

en: Put columns names in the first row
si: තීර නම් පළමු පේළියේ යොදන්න

en: Put columns names in the first row:
si: තීර නම් පළමු පේළියේ යොදන්න:

en: Query
si: විමසුම

en: Query Cache usage
si: විමසුම් කෑෂ් භාවිතය

en: Query analyzer
si: විමසුම් විශ්ලේශකය

en: Query cache
si: විමසුම් කෑෂ්

en: Query cache disabled
si: විමසුම් කෑෂ් අක්‍රීයයි

en: Query cache efficiency
si: විමසුම් කෑෂ් කාර්යක්ෂමතාව

en: Query cache efficiency (%%)
si: විමසුම් කෑෂ් කාර්යක්ෂමතාව (%%)

en: Query cache fragmentation
si: විමසුම් කෑෂ් ඛණ්ඩනීකරණය

en: Query cache max size
si: විමසුම් කෑෂ් උපරිම ප්‍රමාණය

en: Query cache min result size
si: විමසුම් කෑෂ් අවම ප්‍රථිඵල ප්‍රමාණය

en: Query cache usage
si: විමසුම් කෑෂ් භාවිතය

en: Query cache used
si: භාවිතා කරන ලද විමසුම් කෑෂ්

en: Query caching method
si: විමසුම් කෑෂ්ගත කරන ක්‍රමය

en: Query error
si: විමසුම් දෝෂය

en: Query history length
si: විමසුම් ඉතිහාසයේ ප්‍රමාණය

en: Query results operations
si: විමසුම් ප්‍රථිඵල සඳහා මෙහෙයුම්

en: Query statistics
si: විමසුම් සංඛ්‍යාලේඛන

en: Query took %01.4f seconds.
si: විමසුම තත්පර %01.4f ගන්නා ලදි.

en: Questions
si: ප්‍රශ්න

en: Questions below 1,000
si: ප්‍රශ්න ගණන 1,000 ට වඩා අඩුය

en: Questions since startup: %s
si: ආරම්භයේ සිට සේවාදායකය වෙත යැවුණු ප්‍රශ්න ගණන: %s

en: Quick
si: කඩිනම්

en: Quick - display only the minimal options
si: කඩිනම් - අවම තෝරා ගැනීම් පමණක් පෙන්වන්න

en: Quick - display only the minimal options to configure
si: කඩිනම් - අවම තෝරා ගැනීම් පමණක් පෙන්වන්න

en: Rate of sorts that cause temporary tables
si: තාවකාලික වගු සැදීමට සිදුවූ අනුපිළිවෙල සැකසීම් ගණන

en: Re-login to phpMyAdmin to load the updated configuration file.
si: යාවත්කාලීන කරන ලද වින්‍යාස ගොනුව පූරණය සඳහා phpMyAdmin වෙත නැවත වරක් ඇතුල් වන්න.

en: Re-type
si: නැවත ටයිප් කරන්න

en: Re-type:
si: නැවත ටයිප් කරන්න:

en: Read misses
si: කියවීම් අතෑරුම්

en: Read requests
si: කියවීම සඳහා වූ ඉල්ලීම්

en: Reading of version failed. Maybe you're offline or the upgrade server does not respond.
si: අනුවාදය කියවීමට අසමත් විය. ඔබ offline වීම හෝ උත්ශ්‍රේණි (upgrade) සේවාදායකය ප්‍රතිචාර නොදැක්වීම හෝ නිසා විය හැකිය.

en: Rebuild
si: නැවත සෑදීම

en: Recall user name
si: භාවිත නාමය සිහියට නගන්න

en: Received
si: ලබන ලද

en: Recent
si: මෑතකාලීන

en: Recent tables
si: මෑතදී භාවිතා කල වගු

en: Recently used table
si: මෑතදී භාවිතා වූ වගුව

en: Recently used tables
si: මෑතදී භාවිතා කල වගු

en: Recoding engine
si: පටිගත කිරීමේ යන්ත්‍රය

en: Recommendation
si: නිර්දේශය

en: Refresh
si: අලුත් කරන්න

en: Refresh rate
si: යාවත්කාලීන කිරීමේ ශ්‍රීඝ‍්‍රතාව

en: Related links:
si: අදාල සබැඳි:

en: Relation table
si: සබැඳුම් දත්ත ඇතුලත් වගුව

en: Relational key
si: සබැඳි යතුර

en: Relational schema
si: ක්‍රමානුරූපය

en: Relations
si: සබඳතා

en: Reload
si: ප්‍රතිපූරණය

en: Reload page
si: පිටුව ප්‍රතිපූරණය කරන්න

en: Reloading the privileges
si: වරප්‍රසාද පූරණය කෙරෙමින්

en: Remember file name template
si: ගොනු නාම ටෙම්ප්ලේටය මතක තබා ගන්න

en: Remember table's sorting
si: වගුව සැකසූ අනුපිළිවෙල මතක තබාගන්න

en: Remove CRLF characters within columns
si: තීර තුල ඇති CRLF අනුලකුණු ඉවත් කරන්න

en: Remove carriage return/line feed characters within columns
si: තීර තුළ අඩංගු carriage return/line feed අනු ලකුණු ඉවත් කරන්න

en: Remove database
si: දත්තගබඩාව ඉවත් කරන්න

en: Remove from central columns
si: මධ්‍යම තීර වලින් ඉවත් කරන්න

en: Remove last parameter
si: අවසන් පරාමිතය ඉවත් කරන්න

en: Remove partitioning
si: කොටස් කිරීම ඉවත් කරන්න

en: Remove selected user accounts
si: තෝරාගත් භාවිත ගිණුම් ඉවත් කරන්න

en: Remove variable data in INSERT statements for better grouping
si: වඩා හොඳ සමූහනයන් සඳහා INSERT ප්‍රකාශ වල අඩංගු විචල්‍ය දත්ත ඉවත් කරන්න

en: Removing Selected Users
si: තෝරාගත් භාවිතා කරන්නන් ඉවත් කෙරෙමින්

en: Rename database to
si: බවට දත්තගබඩාවේ නම වෙනස් කරන්න

en: Rename table to
si: වගුව බවට නම වෙනස් කරන්න

en: Rename to
si: නව නාමය

en: Rename view to
si: දසුනේ නම වෙනස් කරන්න

en: Repair
si: ප්‍රතිසංස්කරණය

en: Repair table
si: වගුව ප්‍රතිසංස්කරණය කරන්න

en: Repeat headers
si: ශීර්ෂක පුනරාවර්තනය

en: Replace NULL with
si: NULL වෙනුවට භාවිතා කරන්න

en: Replace NULL with:
si: NULL වෙනුවට භාවිතා කරන්න:

en: Replace existing bookmark of same name
si: එකම නම ඇති පොත් සලකුණ ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්න

en: Replace table prefix
si: වගු නාම මූලය ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්න

en: Replace with:
si: වෙනුවට භාවිතා කරන්න:

en: Replicate all databases; Ignore:
si: සියලුම දත්තගබඩා අනුරූකරන්න; අතහරින්න:

en: Replicated
si: අනුරූ කරන ලද

en: Replication
si: අනුරූකරණය

en: Replication status
si: අනුරූ කරණයේ තත්වය

en: Report title:
si: වාර්තා මාතෘකාව:

en: Reset
si: ප්‍රතිසකසන්න

en: Reset slave
si: අනුගාමි සේවාදායකය ප්‍රත්‍යාරම්භ කරන්න

en: Reset to default
si: පෙරනිමි අගයන් පිහිටුවන්න

en: Reset zoom
si: සූමය ප්‍රතිසකසන්න

en: Resource limits
si: සම්පත් සීමා

en: Restore column order
si: තීර අනුපිලිවල ප්‍රතිෂ්ඨාපනය කරන්න

en: Restore default value
si: පෙරනිමි අගය ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්න

en: Results are grouped by query text.
si: ප්‍රතිඵල විමසුම් පෙළ මගින් සමූහනය කර ඇත.

en: Resume monitor
si: අධීක්ෂණය නැවත අරඹන්න

en: Retain query box
si: විමසුම් කවුළුව රඳවාගන්න

en: Return length/values
si: ප්‍රතිදානයේ දිග/අගයන්

en: Return options
si: ප්‍රතිදාන විකල්ප

en: Return type
si: ප්‍රතිදාන වර්ගය

en: Returns
si: ප්‍රතිදානය

en: Revoke
si: අහෝසි කරන්න

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
si: භාවිතා කරන්නන්ගේ සියලුම සක්‍රීය වරප්‍රසාද අහෝසි කර අනතුරුව ඔවුන් ඉවත් කරන්න.

en: Right
si: දකුණ

en: Right-click the column name to copy it to your clipboard.
si: පසුරු පුවරුව වෙත පිටපත් කිරීම සඳහා තීර නාමය දකුණු ක්ලික් කරන්න.

en: Romanian
si: රුමේනියානු

en: Routine %1$s has been created.
si: %1$s නෛත්‍යකය සාදන ලදි.

en: Routine %1$s has been modified.
si: %1$s නෛත්‍යකය වෙනස් කරන ලදී.

en: Routine name
si: නෛත්‍යකයේ නම

en: Routine parameters
si: නෛත්‍යක පරාමිති

en: Routines
si: නෛත්‍යක

en: Row length
si: පේළියේ දිග

en: Row marker
si: පේළි සලකුණු කරණය

en: Row size
si: පේළියේ ප්‍රමාණය

en: Row statistics
si: පේළි සංඛ්‍ය ලේඛන

en: Row to begin at:
si: ආරම්භක පේළිය:

en: Rows
si: පේළි

en: Rows:
si: පේළි:

en: Rule details
si: රීතිය සම්බන්ද තොරතුරු

en: Run SQL query/queries on database %s
si: SQL විමසුමක් සිදු කරන්න/%s දත්තගබඩාව මත විමසුම්

en: Run SQL query/queries on server %s
si: SQL විමසුමක් සිදු කරන්න/%s සේවාදායකය මත විමසුම්

en: Russian
si: රුසියානු

en: SCHEMA ERROR:
si: ක්‍රමානුරූප දෝෂය:

en: SQL Query box
si: SQL විමසුම් කවුළුව

en: SQL compatibility mode
si: SQL ගැලපුම් ප්‍රකාරය

en: SQL compatibility mode:
si: SQL ගැළපුම් ප්‍රකාරය:

en: SQL data access
si: SQL දත්ත පරිශීලනය

en: SQL execution
si: SQL ක්‍රියාත්මක කිරීම

en: SQL history
si: SQL ඉතිහාසය

en: SQL queries
si: SQL විමසුම

en: SQL queries settings.
si: SQL විමසුම් සිටුවම්.

en: SQL query
si: SQL විමසුම

en: SQL query history table
si: SQL විමසුම් ඉතිහාස වගුව

en: SQL query on database <b>%s</b>:
si: <b>%s</b> දත්තගබඩාව මත SQL විමසුම:

en: SQL query tracking table
si: SQL විමසුම් අවධානයට අදාළ වගුව

en: SQL query:
si: SQL විමසුම:

en: SQL statements executed.
si: SQL ය ක්‍රියාත්මක කරන ලදි.

en: Sa
si: සෙන

en: Sat
si: සෙනසු

en: Saturday
si: සෙනසුරාදා

en: Save
si: සුරකින්න

en: Save as file
si: ගොනුවක් ලෙස තෝරන්න

en: Save directory
si: සුරැකුම් ඩිරෙක්ටරිය

en: Save edited data
si: සංස්කරණය කල දත්ත සුරකින්න

en: Save on server
si: සේවාදායකයේ සුරකින්න

en: Save on server in the directory <b>%s</b>
si: සේවාදායකයේ <b>%s</b> ඩිරෙක්ටරියේ සුරකින්න

en: Save output to a file
si: ප්‍රතිදානය ගොනුවකට සුරකින්න

en: Save to browser's storage
si: බ්‍රවුසරයේ ගබඩාවේ සුරකින්න

en: Saving export templates
si: අපනයන ආකෘති සුරකිමින්

en: Schema of the %s database - Page %s
si: %s දත්තගබඩාවේ ක්‍රමානුරූපය - %sවන පිටුව

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
si: විධානාවලිය ක්‍රියාත්මක වීමට ලබා දුන් කාලය අවසන් විය. ඔබට ආනයනය සම්පූර්ණ කිරීමට අවශ්‍ය නම් %sඑම ආනයන ගොනුවම නැවත ආනයනය සඳහා යොමු කරන්න%s.

en: Scroll down to fill in the options for the selected format and ignore the options for other formats.
si: තෝරාගත් ආකෘතිය සඳහා විකල්ප භාවිතා කිරීමට පහලට යන්න. අනෙකුත් ආකෘති සඳහා විකල්ප නොසලකන්න.

en: Search
si: සෙවීම

en: Search in database
si: දත්තගබඩාවේ සොයන්න

en: Search results for "<i>%s</i>" %s:
si: "<i>%s</i>" %s සඳහා සෙවීම් ප්‍රතිළුල:

en: Search:
si: සෙවීම:

en: Searching
si: සොයමින්

en: Second
si: තත්පර

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication.
si: [kbd]කුකී [/kbd] සත්‍යාපනය භවිතා කිරීමේදී කුකිය encrypt කිරීමට යොදාගන්නා රහස් වාක්‍ය ඛණ්ඩය.

en: Security
si: ආරක්ෂාව

en: Security type
si: ආරක්ෂණ වර්ගය

en: See slave status table
si: අනුගාමි සේවාදායකයේ තත්ත්ව වගුව බලන්න

en: Select Export Relational Type
si: ක්‍රමානුරූපය අපනයනය කල යුතු ආකෘතිය තෝරන්න

en: Select Foreign Key
si: අන්‍ය මූලය තෝරන්න

en: Select all
si: සියල්ල තෝරන්න

en: Select binary log to view
si: පෙන්වීම සඳහා ද්වීමය ලොගය තෝරන්න

en: Select columns (at least one):
si: පේළි තෝරන්න (අවම වශයෙන් එකක්):

en: Select from the web server upload directory <b>%s</b>:
si: වෙබ් සේවාදායකයේ <b>%s</b> උඩුගත කිරීම් ඩිරෙක්ටරියෙන් තෝරන්න:

en: Select page
si: පිටුව තෝරන්න

en: Select referenced key
si: සම්බන්දිත මූලය තෝරන්න

en: Select series:
si: ශ්‍රේණිය තෝරන්න:

en: Select two columns
si: තීර දෙකක් තෝරන්න

en: Select two different columns
si: එකිනෙකට වෙනස් තීර දෙකක් තෝරන්න

en: Selected time range:
si: තෝරාගත් කාල පරාසය:

en: Sent
si: යවන ලද

en: Sep
si: සැප්තැම්බර්

en: September
si: සැප්තැම්බර්

en: Series:
si: ශ්‍රේණි:

en: Server
si: සේවාදායකය

en: Server %d
si: %d වන සේවාදායකය

en: Server Choice:
si: සේවාදායකයේ තේරීම:

en: Server ID
si: සේවාදායකයේ හැඳුනුම් අංකය

en: Server charset:
si: සේවාදායකයේ අක්ෂර කට්ටලය:

en: Server configuration
si: සේවාදායකයේ වින්‍යාස

en: Server connection collation
si: සේවාදායක සමඟ සම්බන්ධතාවේ පරිතුලනය

en: Server hostname
si: සේවාදායකයේ දායක නාමය

en: Server is configured as slave in a replication process. Would you like to:
si: සේවාදායකය අනුරූ ක්‍රියාවලියක අනුගාමි සේවාදායකය ලෙස සකසා ඇත. ඔබ කැමතිද:

en: Server name template
si: සේවාදායක නාම ටෙම්ප්ලේටය

en: Server port
si: සර්වරයේ පොර්ට්

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
si: සේවාදායකය Suhosin සමග ක්‍රියාත්මකයි. මෙමගින් ඇති විය හැකි ගැටළු සම්බන්ධයෙන් %sලියකියවිලි%s බලන්න.

en: Server socket
si: සර්වරයේ සොකට්

en: Server type:
si: සේවාදායකයේ වර්ගය:

en: Server variables and settings
si: සේවාදායකයේ විචල්‍යයන් සහ සිටුවම්

en: Server version:
si: සේවාදායකයේ අනුවාදය:

en: Server:
si: සේවාදායකය:

en: Servers
si: සේවාදායකයන්

en: Servers display options.
si: සේවාදායක පෙන්වුම් විකල්ප.

en: Session value
si: සැසි අගය

en: Set import and export directories and compression options.
si: ආනයන, අපනයන ඩිරෙක්ටරි සහ හැකිලුම් සඳහා විකල්ප තෝරාගන්න.

en: Set log_output to %s
si: log_output %s ට සිටුවන්න

en: Set long_query_time to %d seconds.
si: long_query_time තත්පර %dකට සිටුවන්න.

en: Set some commonly used options.
si: නිතර භාවිතා වන විකල්ප සඳහා අගයන් සිටුවන්න.

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit).
si: විධානාවලියක් ක්‍රියාත්මක වීමට ලබා දෙන කාලය සඳහා අගයක් සිටුවයි. (අසීමිත කාලයක් සඳහා [kbd]0[/kbd] භාවිතා කරන්න).

en: Set value: %s
si: %s අගය පිහිටුවන්න

en: Setting variable failed
si: විචල්‍යය සිටුවීම අසමත් විය

en: Settings
si: සිටුවම්

en: Settings for phpMyAdmin developers.
si: phpMyAdmin හි මෘදුකාංග සංවර්ධනය කරන්නන් සඳහා සිටුවම්.

en: Settings for the table structure (list of columns).
si: වගු සැකිල්ලට අදාල සිටුවම් (තීර ලැයිස්තුව).

en: Settings that didn't fit anywhere else.
si: වෙනත් කිසිඳු තැනකට නොගැලපුණු සිටුවම්.

en: Settings will be imported from your browser's local storage.
si: බ්‍රවුසරයේ ගබඩාවෙන් සිටුවම් ආනයනය කෙරෙනු ඇත.

en: Settings will be saved in your browser's local storage.
si: බ්‍රවුසරයේ ගබඩාවේ සිටුවම් සුරැකෙනු ඇත.

[ctx: Short month name]
en: May
si: මැයි

[ctx: Short week day name]
en: Sun
si: ඉරිදා

en: Show
si: පෙන්වන්න

en: Show "Drop database" link to normal users
si: "Drop database" සබැඳිය සාමාන්‍ය භවිතා කරන්නන්ට පෙන්වන්න

en: Show %1$s with dates from %2$s to %3$s by user %4$s %5$s
si: %1$s පෙන්වන්න, %2$s දින සිට %3$s දින දක්වා %4$s %5$s භාවිතා කරන්නා විසින්

en: Show BLOB contents
si: BLOB දත්ත පෙන්වන්න

en: Show Full Queries
si: සම්පූර්ණ විමසුම් පෙන්වන්න

en: Show SQL queries
si: SQL විමසුම් පෙන්වන්න

en: Show all
si: සියල්ල පෙන්වන්න

en: Show binary contents
si: ද්වීමය දත්ත පෙන්වන්න

en: Show color
si: වර්ණය පෙන්වන්න

en: Show connected slaves
si: සම්බන්ධිත salves පෙන්වන්න

en: Show create database form
si: දත්තගබඩාවක් සෑදීමේ පෝරමය පෙන්වන්න

en: Show detailed MySQL server information
si: MySQL සේවාදායකය පිලිබඳ විස්තරාත්මක තොරතුරු පෙන්වන්න

en: Show field types
si: ක්ෂේත්‍රයේ වර්ගය පෙන්වන්න

en: Show form
si: පෝරමය පෙන්වන්න

en: Show function fields
si: ශ්‍රිතය තීරුව පෙන්වන්න

en: Show grid
si: කොටු සැලැස්ම පෙන්වන්න

en: Show hidden messages (#MSG_COUNT)
si: සැඟවුණු පණිවිඩ පෙන්වන්න (#MSG_COUNT)

en: Show hint
si: ඉඟිය පෙන්වන්න

en: Show insert query
si: ඇතුල් කිරීමේ විමසුම පෙන්වන්න

en: Show logo in navigation panel.
si: යාත්‍රණ පැනලයේ ලාංඡනය පෙන්වන්න.

en: Show master status
si: ප්‍රධාන සේවාදායකයෙහි තත්වය පෙන්වන්න

en: Show only active
si: සක්‍රීය ඒවා පමණක් පෙන්වන්න

en: Show only alert values
si: අනතුරුදායක අගයන් පමණක් පෙන්වන්න

en: Show only listed databases
si: සඳහන් දත්තගබඩා පමණක් පෙන්වන්න

en: Show open tables
si: විවෘත වගු පෙන්වන්න

en: Show password change form
si: මුරපදය වෙනස් කිරීමේ පෝරමය පෙන්වන්න

en: Show query box
si: විමසුම් කවුළුව පෙන්වන්න

en: Show search criteria
si: සෙවුම් නිර්ණායක පෙන්වන්න

en: Show search results
si: සෙවුම් ප්‍රතිඵල පෙන්වන්න

en: Show server listing as a list instead of a drop down.
si: සේවාදායකයන් පතනයක් ලෙස නොව ලැයිස්තුවක් ලෙස පෙන්වන්න.

en: Show slave hosts
si: අනුගාමි දායකයන් පෙන්වන්න

en: Show slave status
si: අනුගාමි සේවාදායකයේ තත්ත්වය පෙන්වන්න

en: Show statistics
si: සංඛ්‍ය ලේඛන පෙන්වන්න

en: Show this query here again
si: මෙම විමසුම මෙහි නැවත පෙන්වන්න

en: Show unformatted values
si: ආකෘතික අගයන් පෙන්වන්න

en: Show:
si: පෙන්වන්න:

en: Showing SQL query
si: SQL විමසුම පෙන්වමින්

en: Showing as PHP code
si: PHP කේත ලෙස පෙන්වමින්

en: Showing bookmark
si: පොත් සලකුණ පෙන්වන්න

en: Showing rows %1$s - %2$s.
si: %1$s - %2$s පේළි පෙන්වමින්.

en: Showing rows %1s - %2s
si: %1s - %2s පේළි පෙන්වමින්

en: Signon URL
si: Signon URLය

en: Signon authentication
si: Signon සත්‍යාපනය

en: Signon session name
si: Signon සැසි නාමය

en: Similar to the CHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
si: CHAR වර්ගයට සමාන මුත් ද්වීමය නොවන සලකුණු පෙළක් වෙනුවට ද්වීමය බයිට පෙළක් ගබඩා කරයි

en: Similar to the VARCHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
si: VARCHAR වර්ගයට සමාන මුත් ද්වීමය නොවන සලකුණු පෙළක් වෙනුවට ද්වීමය බයිට පෙළක් ගබඩා කරයි

en: Simplified Chinese
si: සරලකරන ලද චීන

en: Sinhalese
si: සිංහල

en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: Skip Explain SQL
si: SQL ය පහදා දීමෙන් ඉවත් වන්න

en: Skip current error
si: වත්මන් දෝෂය මගහරින්න

en: Skip locked tables
si: අගුලු ළෑ දත්තගබඩා මඟහරින්න

en: Skipping errors might lead into unsynchronized master and slave!
si: දෝෂ අතහැර යාම සමමුහුර්ත නොවූ ප්‍රධාන හා අනුගාමි සේවාදායකයන් ඇති කරවිය හැක!

en: Slave IO Thread not running!
si: අනුගාමි IO ත්‍රෙඩය අක්‍රීයයි!

en: Slave SQL Thread not running!
si: අනුගාමි SQL ත්‍රෙඩය අක්‍රීයයි!

en: Slave configuration
si: අනුගාමි සේවාදායකය සඳහා වින්‍යාසයන්

en: Slave replication
si: අනුගාමි අනුරූකරණය

en: Slave status
si: අනුගාමි සේවාදායකයේ තත්වය

en: Slovak
si: ස්ලෝවැකි

en: Slovenian
si: ස්ලෝවේනියානු

en: Slow query logging
si: මන්දගාමී විමසුම් ලොගගත කිරීම

en: Slow query rate
si: මන්දගාමී විමසුම් ශ්‍රීඝ‍්‍රතාවය

en: Sorry, we failed to restore the dropped event.
si: හලන ලද සිද්ධිය ප්‍රතිස්ථාපනය කිරීම අසමත් විය.

en: Sorry, we failed to restore the dropped routine.
si: හලන ලද නෛත්‍යකය ප්‍රතිස්ථාපනය කිරීම අසමත් විය.

en: Sorry, we failed to restore the dropped trigger.
si: හලන ලද ප්‍රේරකය ප්‍රතිස්ථාපනය කිරීම අසමත් විය.

en: Sort
si: සුබෙදන්න

en: Sort by key
si: යතුර අනුව තෝරන්න

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value.
si: අන්‍ය-මූල පතන කොටුව තුල භාවිතා කල යුතු අනුපිළිවෙල; [kbd]content[/kbd] යොමුවේ දත්ත සඳහා, [kbd]id[/kbd] යතුරේ අගය සඳහා.

en: Sort order:
si: සුබෙදුම් අනුපිළිවෙල:

en: Sort rows
si: පේළි සුබෙදන්න

en: Sort:
si: සුබෙදන්න:

en: Sorting
si: තේරීම

en: Source database `%s` was not found!
si: `%s` මූලාශ්‍ර දත්තගබඩාව හමු නොවිණි!

en: Space usage
si: අවකාශ භාවිතය

en: Spanish
si: ස්පාඤ්ඤ

en: Spatial
si: ජ්‍යාමිතික

en: Spatial column
si: ජ්‍යාමිතික තීරුව

en: Stacked
si: ගොඩ ගසන ලද

en: Stand-in structure for view
si: දසුන සැදීම සඳහා තාවකාලික සැකිල්ල

en: Start IO Thread only
si: IO ත්‍රෙඩය පමණක් අරඹන්න

en: Start Monitor
si: අධීක්ෂණය අරඹන්න

en: Start SQL Thread only
si: SQL ත්‍රෙඩය පමණක් අරඹන්න

en: Start auto refresh
si: ස්වයංක්‍රීය යාවත්කාලීන කිරීම අරඹන්න

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
si: අරඹන්න

en: Start row:
si: ආරම්භක පේළිය:

en: Startup
si: ඇරඹුම්

en: Statements
si: ප්‍රකාශය

en: Statements to track
si: අවධානය සක්‍රීය කල යුතු ප්‍රකාශ

en: Status
si: තත්වය

en: Status variable(s)
si: තත්ව විචල්‍ය(ය)

en: Stop IO Thread only
si: IO ත්‍රෙඩය පමණක් නවත්තන්න

en: Stop SQL Thread only
si: SQL ත්‍රෙඩය පමණක් නවත්තන්න

en: Stop auto refresh
si: ස්වයංක්‍රීය යාවත්කාලීන කිරීම නවතන්න

en: Storage Engine
si: ගබඩා යන්ත්‍ර‍

en: Storage Engine:
si: ගබඩා යන්ත්‍ර‍:

en: Storage Engines
si: ගබඩා යන්ත්‍ර

en: String that separates databases into different tree levels.
si: දත්තගබඩා ලැයිස්තුව ගසක ආකාරයෙන් පෙන්වීමේදී එක් එක් මට්ටම් වෙන කරන සලකුණ.

en: String that separates tables into different tree levels.
si: වගු ලැයිස්තුව ගසක ආකාරයෙන් පෙන්වීමේදී එක් එක් මට්ටම් වෙන කරන සලකුණ.

en: Structure
si: සැකිල්ල

en: Structure and data
si: සැකිල්ල සහ දත්ත

en: Structure for view
si: දසුන සඳහා සැකිල්ල

en: Structure of %s
si: %s හි සැකිල්ල

en: Structure of table @TABLE@
si: වගුවේ සැකිල්ල @TABLE@

en: Structure only
si: සැකිල්ල පමණයි

en: Structure snapshot
si: සැකිල්ලේ සැණරුව

en: Structure:
si: සැකිල්ල:

en: Su
si: ඉරි

en: Submit
si: ඉදිරිපත් කරන්න

en: Submit Query
si: විමසුම ඉදිරිපත් කරන්න

en: Submitted form contains errors
si: යොමු කල පෝරමයේ දෝෂ සහිතයි

en: Suboptimal caching method.
si: කෑෂ්ගත කරන ක්‍රමය ප්‍රශස්ත නැත.

en: Succeeded
si: සාර්ථකයි

en: Suhosin warning
si: Suhosin අනතුරු ඇඟවීම

en: Sum
si: එකතුව

en: Sum of grouped rows:
si: ගොනු කල පේළි ගණන:

en: Sun
si: ඉරිදා

en: Sunday
si: ඉරිදා

en: Swedish
si: ස්වීඩන

en: Switch to %svisual builder%s
si: %sදෘශ්‍ය ගොඩනංවනය%s වෙත යන්න

en: Switch to copied database
si: පිටපත් කරන ලද දත්තගබඩාව වෙත මාරු වන්න

en: Switch to copied table
si: පිටපත් කල වගුව වෙත මාරු වන්න

en: Synonym for DOUBLE (exception: in REAL_AS_FLOAT SQL mode it is a synonym for FLOAT)
si: DOUBLE සඳහා සමානාර්ථ පදයකි (REAL_AS_FLOAT SQL ප්‍රකාරයේදී හැර, එහිදී එය FLOAT සඳහා සමානාර්ථ පදයකි)

en: Syntax to use when inserting data
si: දත්ත ඇතුල් කිරීමේදී භාවිතා කල යුතු වාග් රීතිය

en: Syntax to use when inserting data:
si: දත්ත ඇතුළු කිරීමේදී භාවිතා කලයුතු වාග් රීතිය:

en: System memory
si: පද්ධතියේ මතකය

en: System swap
si: පද්ධතියේ ප්‍රතිහරණය

en: Tab that is displayed when entering a database.
si: දත්තගබඩාවකට ඇතුල් වීමේදී පෙන්විය යුතු ටැබය.

en: Tab that is displayed when entering a server.
si: සේවාදායකයකට ඇතුල් වීමේදී පෙන්විය යුතු ටැබය.

en: Tab that is displayed when entering a table.
si: වගුවකට ඇතුල් වීමේදී පෙන්විය යුතු ටැබය.

en: Table
si: වගුව

en: Table %1$s has been altered successfully.
si: %1$s වගුව සාර්ථකව වෙනස් කරන ලදි.

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
si: %1$s වගුව %2$s ලෙසට නම වෙනස් කරන ලදි.

en: Table %s already exists!
si: %s වගුව දැනටමත් පවතී!

en: Table %s has been copied to %s.
si: %s වගුව %s වෙතට පිටපත් කරන ලදි.

en: Table %s has been dropped.
si: %s වගුව හලන ලදි.

en: Table %s has been emptied.
si: %s වගුව හිස් කරන ලදි.

en: Table %s has been moved to %s.
si: %s වගුව %s වෙතට ගෙනයන ලදි.

en: Table caption
si: වගු සිරස් තලය

en: Table caption (continued):
si: වගු සිරස්තලය (සබැඳි):

en: Table caption:
si: වගු සිරස් තලය:

en: Table comments
si: වගු විස්තර

en: Table comments:
si: වගු විස්තර:

en: Table maintenance
si: වගු නඩත්තුව

en: Table name
si: වගුවේ නම

en: Table name template
si: ගොනු නාම ටෙම්ප්ලේටය

en: Table of contents
si: පටුන

en: Table options
si: වගු විකල්ප

en: Table structure
si: වගු සැකිල්ල

en: Table structure for table
si: වගුවක් සඳහා වගු සැකිල්ල

en: Table tree separator
si: වගු ගසෙහි වෙන්කරණය

en: Table-specific privileges
si: වගු-විශේෂී වරප්‍රසාද

en: Table:
si: වගුව:

en: Tables
si: වගු

en: Tables display options.
si: ගොනු පෙන්වුම් විකල්ප.

en: Tabs
si: ටැබ්

en: Target database
si: ඉලක්කගත දත්තගබඩාව

en: Target database `%s` was not found!
si: `%s` ඉලක්කගත දත්තගබඩාව හමු නොවිණි!

en: Target for quick access icon
si: ක්ෂණික ප්‍රවේශය අයිකනය සඳහා ඉලක්කය

en: Template:
si: ආකෘතිය:

en: Temporary data
si: තාවකාලික දත්ත

en: Test
si: ඇගයීම

en: Text
si: පෙළ

en: Text fields
si: පෙළ ක්ෂේත්‍රයන්

en: Textarea columns
si: පෙළ පෙදෙසේ පළල

en: Textarea rows
si: පෙළ පෙදෙසේ උස

en: Texy! text
si: Texy! පෙළ

en: Th
si: බ්‍රහ

en: Thai
si: තායි

en: Thank you for submitting this report.
si: මෙම වාර්තාව යොමුකලාට ස්තූතියි.

en: The %s extension is missing. Please check your PHP configuration.
si: %s දිගුව සොයාගත නොහැක. කරුණාකර ඔබගේ PHP වින්‍යාසයන් පරීක්ෂා කර බලන්න.

en: The %s file is not available on this system, please visit www.phpmyadmin.net for more information.
si: %s ගොනුව මෙම පද්ධතියේ නොමැත. වැඩි විස්තර සඳහා www.phpmyadmin.net වෙත යන්න.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
si: %s විශේෂාංගයෙහි හඳුනාගත් දෝෂයක් ඇත, %s බලන්න

en: The %s table doesn't exist!
si: %s නමින් වගුවක් නොපවතියි!

en: The Advisor system can provide recommendations on server variables by analyzing the server status variables.
si: සේවාදායක තත්ත්ව විචල්‍යයන් අධ්‍යයනය කිරීමෙන් සේවාදායක විචල්‍යයන්ට අදාල නිර්දේශ ලබා දීමට උපදේශක පද්ධතියට හැකිය.

en: The XML file specified was either malformed or incomplete. Please correct the issue and try again.
si: ලබා දුන් XML ගොනුව අසම්පූර්ණ හෝ විකෘතිය. මෙම ගැටලුව නිරාකරණය කිරීමෙන් පසු නැවත උත්සාහ කරන්න.

en: The amount of data written so far, in bytes.
si: මේ දක්වා ලියැවුණු දත්ත ප්‍රමාණය, බයිට වලින්.

en: The arrangement of the charts is stored to the browsers local storage. You may want to export it if you have a complicated set up.
si: ප්‍රස්ථාර සැකැස්ම බ්‍රවුසරයේ ගබඩාවේ ගබඩා කර ඇත. සංකීර්ණ වූ සැකැස්මක් ඇත්නම් ඔබට එය අපනයනය කර ගැනීමට අවශ්‍ය විය හැකිය.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
si: පේළි අගුලක් අත්පත් කර ගැනීමට ගතවූ මධ්‍යන්‍ය කාලය, මිලිතත්පර වලින්.

en: The backed up query was:
si: රක්ෂිත විමසුම වූයේ:

en: The best way to tune your system would be to change only one setting at a time, observe or benchmark your database, and undo the change if there was no clearly measurable improvement.
si: ඔබගේ පද්ධතිය සුසර කිරීමට යෝග්‍යම ක්‍රියාවලිය වන්නේ වරකට එක සිටුවම බැගින් වෙනස් කරමින් ඔබගේ දත්තගබඩාව නිරීක්ෂණය කිරීම හා පෙර අවස්ථා සමග සසැදීමත්, මැනිය හැකි වර්ධනයක් ගෙන නොදෙන වෙනස් කිරීම් ප්‍රතිවර්තනය කිරීමත් ය.

en: The bookmark has been deleted.
si: පොත් සලකුණ ඉවත් කරන ලදි.

en: The central list of columns for the current database is empty.
si: මෙම දත්තගබඩාව සඳහා මධ්‍යම තීර ලැයිස්තුව හිස්ය.

en: The columns have been moved successfully.
si: තීර සාර්ථකව ගෙන යන ලදි.

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
si: සියලුම InnoBD දත්ත ගොනු වල පෙතෙහි පොදු කොටස.

en: The configuration file now needs a secret passphrase (blowfish_secret).
si: වින්‍යාස ගොනුවට දැන් රහස්‍ය වාක්‍ය ඛණ්ඩයක් (blowfish_secret) අවශ්‍යය.

en: The database name is empty!
si: දත්තගබඩා නම හිස්ව පවතී!

en: The definer must be in the "username@hostname" format!
si: අර්ථ දක්වන්නා "භාවිත නාමය@සේවාදායක නාමය" ආකෘතියේ විය යුතුය!

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
si: සුරැකි ශ්‍රිතයක නිර්වචනයෙහි RETURN ප්‍රකාශයක් තිබිය යුතුයි!

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
si: උඩුගත කිරීම් සඳහා සැකසූ ඩිරෙක්ටරිය වෙත පිවිසිය නොහැක.

en: The file being uploaded is probably larger than the maximum allowed size or this is a known bug in webkit based (Safari, Google Chrome, Arora etc.) browsers.
si: මෙය ඔබ උඩුගත කරන ගොනුව අවසරැති ප්‍රමාණයට වඩා විශාල වීම හෝ webkit මූලික කරගත් බ්‍රව්සර වල (Safari, Google Chrome, Arora etc.) හඳුනාගත් දෝෂයක් විය හැක.

en: The file is being processed, please be patient.
si: ඔබගේ ගොනුව සැකසෙමින් පවතී. කරුණාකර ඉවසා සිටින්න.

en: The first line of the file contains the table column names <i>(if this is unchecked, the first line will become part of the data)</i>
si: ගොනුවේ පළමු පේළියේ ඇත්තේ වගුවේ තීරවල නම්ය.<i>(මෙය තෝරා නොගතහොත් පළමු පේලිය දත්ත සේ ගැනේ)</i>

en: The following query has failed: "%s"
si: පහත විමසුම් අසමත් විය: "%s"

en: The following structures have either been created or altered. Here you can:
si: පහත සැකිලි අලුතින් සාදා හෝ වෙනස් කර ඇත. මෙහිදී ඔබට:

en: The host name is empty!
si: දාරක නම හිස්ව පවතී!

en: The imported file does not contain any data!
si: ආනයන කල ගොනුවේ දත්ත කිසිවක් අඩංගු නොවේ!

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
si: වගුවේ ඉඩ මදිවී වගුව ස්වයංක්‍රීයව විශාල කිරීමේදී විශාල කල යුතු ප්‍රමාණය.

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
si: %1$s හා %2$s සුචි එක සමාන බැවින් එකක් ඉවත් කල හැක.

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
si: පේළි අගුලක් අත්පත් කර ගැනීමට ගතවූ උපරිම කාලය, මිලිතත්පර වලින්.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
si: mbstring PHP දිගුව සොයාගැනීමට නොමැති අතර ඔබ බහු-බයිට අක්ෂර කට්ටලයක් භාවිතා කරයි. mbstring දිගුව නොමැති ව phpMyAdmin හට නිවැරදිව පෙළ බෙදීමට නොහැකි අතර මෙය බලාපොරොත්තු නොවන ප්‍රතිඵල ගෙන දිය හැක.

en: The number of bytes written to the log file.
si: ලොග ගොනුව වෙත ලියන ලද බයිට ගණන.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
si: සිදු කෙරුණු ද්විත්ව-ලිවීම් මෙහෙයුම් ගණන.

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
si: MySQL සේවාදායකය හා සම්බන්ද වීමට ගත් අසාර්ථක උත්සාහ ගණන.

en: The number of free pages.
si: නිදහස් පිටු ගණන.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
si: ලොග ගොනුව වෙත සිදු කරන ලද fsync() ලිවීම් ගණන.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
si: අභ්‍යන්තරව සිදු කෙරුණු ROLLBACK ප්‍රකාශ ගණන.

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree.
si: යාත්‍රණ ගසෙහි එක පිටුවක පෙන්විය හැකි අයිතම ගණන.

en: The number of log write requests.
si: ලොගය වෙත ලිවීමට කෙරුණු ඉල්ලීම් ගණන.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
si: දත්ත අඩංගු පිටු ගණන (අපවිත්‍ර හෝ පවිත්‍ර).

en: The number of pages created.
si: සාදන ලද පිටු ගණන.

en: The number of pages currently dirty.
si: දැනට අපවිත්‍රව ඇති පිටු ගණන.

en: The number of pages read.
si: කියවන ලද පිටු ගණන.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
si: ද්විත්ව-ලිවීම් මෙහෙයුම් සඳහා ලියැවුණු පිටු ගණන.

en: The number of pages written.
si: ලියන ලද පිටු ගණන.

en: The number of pending log file fsyncs.
si: ඉදිරියේදී ලොග ගොනුව වෙත සිදු කිරීමට ඇති fsync ගණන.

en: The number of requests to insert a row in a table.
si: වගුවකට පේළියක් ඇතුලු කිරීම සඳහා කෙරුණු ඉල්ලීම් ගණන.

en: The number of requests to update a row in a table.
si: වගුවක පේළියක් යාවත්කාලීන කිරීම සඳහා කෙරුණු ඉල්ලීම් ගණන.

en: The number of row locks currently being waited for.
si: නිදහස් වන තුරු බලා සිටින පේළි අගුලු ගණන.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
si: InnoDB වගු වලින් ඉවත් කෙරුණු පේළි ගණන.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
si: InnoDB වගු වෙත ඇතුල් කෙරුණු පේළි ගණන.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
si: InnoDB වගු වෙතින් කියැවුණු පේළි ගණන.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
si: InnoDB වගු තුල යාවත්කාලීන කෙරුණු පේළි ගණන.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
si: පේළි අගුලක් නිදහස් වන තුරු බලා සිටීමට සිදු වූ අවස්ථා ගණන.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
si: ලොග බෆරය කුඩා වීම නිසා ඉදිරියට යාමට පෙර එය හිස් කෙරෙන තුරු බලා සිටීමට සිදු වූ වාර ගණන.

en: The password for %s was changed successfully.
si: %s ගේ මුරපදය සාර්ථකව වෙනස් කරන ලදි.

en: The password is empty!
si: මුරපදය හිස්ව පවතී!

en: The passwords aren't the same!
si: මුරපද නොගැලපේ!

en: The phpMyAdmin Monitor can assist you in optimizing the server configuration and track down time intensive queries. For the latter you will need to set log_output to 'TABLE' and have either the slow_query_log or general_log enabled. Note however, that the general_log produces a lot of data and increases server load by up to 15%.
si: ඔබගේ සේවාදායකයේ වින්‍යාසයන් ප්‍රශස්ත කිරීමටත් වැඩි කාලයක් ගතවන විමසුම් හඳුනා ගැනීමටත් ඔබට phpMyAdmin අධීක්ෂකය යොදාගත හැක. දෙවැන්න සඳහා log_output හි අගය TABLE ලෙස සිටුවීමත් slow_query_log, general_log යන දෙකෙන් එකක් සක්‍රීය කිරීමත් අවශ්‍ය වේ. කෙසේ වෙතත් general_log ය ඉතා විශාල දත්ත ප්‍රමාණයක් උත්පාදනය කරන බව සහ එමගින් සේවාදායකය මත භාරය 15% දක්වා ඉහල යා හැකි බව සලකන්න.

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
si: phpMyAdmin හි configuration storage අක්‍රිය කර ඇත. %sසොයා බලන්න%s.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
si: phpMyAdmin හි configuration storage සම්පූර්ණයෙන් සකසා නැති බැවින් යම් විස්තෘත විශේෂාංග අක්‍රිය වී ඇත. %sඇයිදැයි සොයා බලන්න%s.

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
si: ප්‍රස්තාරයෙහි විශාලත්වය පහළ දකුණු කොණෙන් ඇදීමෙන් වෙනස් කල හැක.

en: The primary key has been dropped.
si: ප්‍රාථමික මූලය හලන ලදි.

en: The privileges were reloaded successfully.
si: සාර්ථකව වරප්‍රසාද පූරණය කරන්න ලදි.

en: The profile has been updated.
si: පරිශීලක පැතිකඩ යාවත්කාලීන කරන ලදි.

en: The query cache is considerably fragmented.
si: විමසුම් කෑෂය භාගීකරණයට ලක්වී ඇත.

en: The query cache is not enabled.
si: විමසුම් කෑෂ් සක්‍රීය කර නැත.

en: The requested page was not found in the history, it may have expired.
si: ඔබ ඉල්ලු පිටුව ඉතිහාසයේ හමු නොවිණි, එය කල් ඉකුත් වී ඇතිවා විය හැකිය.

en: The row has been deleted.
si: පේළිය ඉවත් කරන ලදි.

en: The selected user was not found in the privilege table.
si: තෝරාගත් භාවිත කරන්නා වරප්‍රසාද වගුවේ හමු නොවිණි.

en: The selected users have been deleted successfully.
si: තෝරාගත් භාවිතා කරන්නන් සාර්ථකව ඉවත් කරන ලදි.

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
si: සේවාදායකය ප්‍රතිචාර නොදක්වයි (හෝ සේවාදායකයේ සොකට් නිවැරදිව සකසා නැත).

en: The server is not responding.
si: සේවාදායකය ප්‍රතිචාර නොදක්වයි.

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
si: තම වගු වල දත්ත සහ සුචි කෑෂ්ගත කිරීමට InnoDB භාවිතා කරන මතක බෆරයේ ප්‍රමාණය.

en: The slow query log is disabled.
si: වැඩි කාලයක් ගන්න විමසුම් සටහන් කරනා ලොගය අක්‍රීය යි.

en: The table name is empty!
si: වගුවෙහි නම හිස්ව ඇත!

en: The total number of data reads.
si: මුළු දත්ත කියැවුම් ගණන.

en: The total number of data writes.
si: මුළු දත්ත ලියැවුම් ගණන.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
si: පේළි අගුලු අත්පත් කර ගැනීමට ගතවූ මුළු කාලය, මිලිතත්පර වලින්.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
si: උඩුගත කෙරුනු ගොනුව HTML පෝරමයෙහි සඳහන් MAX_FILE_SIZE අගය ඉක්මවයි.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
si: උඩුගත කෙරුනු ගොනුව php.ini හි upload_max_filesize අගය ඉක්මවයි.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
si: උඩුගත කෙරුනු ගොනුවේ කොටසක් පමණක් උඩුගත විය.

en: The user %s already exists!
si: %s භාවිතා කරන්නා දැනටමත් පවතී!

en: The user name is empty!
si: භාවිත නාමය හිස්ව පවතී!

en: The web server does not have permission to save the file %s.
si: වෙබ් සේවාදායකයට %s ගොනුව සුරැකීමට අවසර නොමැත.

en: Theme
si: තේමාව

en: Theme %s not found!
si: %s තේමාව හමු නොවිණි!

en: Theme path not found for theme %s!
si: %s තේමාව සඳහා තේමාව ඇති තැන හමු නොවිණි!

en: Theme:
si: තේමාව:

en: There are no configured servers
si: සකස් කෙරුණු සේවාදායක කිසිවක් නොමැත

en: There are no events to display.
si: පෙන්වීම සඳහා සිද්ධි නොමැත.

en: There are no files to upload!
si: උඩුගත කිරීම සඳහා ගොනු නොමැත!

en: There are no recent tables.
si: මෑතදී භාවිතා කල වගු කිසිවක් නොමැත.

en: There are no routines to display.
si: පෙන්වීම සඳහා නෛත්‍යක නොමැත.

en: There are no triggers to display.
si: පෙන්වීම සඳහා ප්‍රේරක නොමැත.

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
si: ගබඩා යන්ත්‍රයෙහි තත්වය පිලිබඳ වැඩිදුර තොරතුරු නැත.

en: There was an error importing the ESRI shape file: "%s".
si: "%s" ESRI shape ගොනුව ආනයනය කිරීමේදී දෝෂයක් ඇති විය.

en: These are Edit, Copy and Delete links.
si: මේවා සංස්කරණය කරන්න, පිටපත් කරන්න සහ ඉවත් කරන්න යන සබැඳිය.

en: This Host
si: මෙම දායකයා

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
si: මෙම MySQL සේවාදායකයේ %s ගබඩා යන්ත්‍රය භාවිත කල නොහැක.

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
si: මෙම MySQL සේවාදායකය %1$s තිස්සේ ක්‍රියාත්මකයි. මෙය ඇරඹුයේ %2$s.

en: This MySQL server works as <b>master</b> and <b>slave</b> in <b>replication</b> process.
si: මෙම MySQL සේවාදායකය <b>අනුරූකරණ</b> ක්‍රියාවලියේදී <b>ප්‍රධාන</b> හා <b>අනුගාමි</b> සේවාදායක ලෙස ක්‍රියාකරයි.

en: This MySQL server works as <b>master</b> in <b>replication</b> process.
si: මෙම MySQL සේවාදායකය <b>අනුරූකරණ</b> ක්‍රියාවලියේදී <b>ප්‍රධාන සේවාදායකය</b> ලෙස ක්‍රියාකරයි.

en: This MySQL server works as <b>slave</b> in <b>replication</b> process.
si: මෙම MySQL සේවාදායකය <b>අනුරූකරණ</b> ක්‍රියාවලියේදී <b>අනුගාමි සේවාදායකය</b> ලෙස ක්‍රියාකරයි.

en: This format has no options
si: මෙම ආකෘතියේ ආකෘති-විශේෂී තෝරා ගැනීම් කිසිවක් නැත

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
si: මෙම ක්‍රියාදාමය සඳහා දීර්ඝ වේලාවක් ගත වනු ඇත. කෙසේ වුවත් ඉදිරියට යන්න?

en: This option will replace your table and contained data.
si: මෙම විකල්පය මගින් ඔබගේ වගුව සහ දත්ත ප්‍රතිස්ථාපනය කෙරෙනු ඇත.

en: This plugin does not support compressed imports!
si: මෙම පේණුව හැකිළු ආනයන සඳහා සහාය නොදක්වයි!

en: This server is configured as master in a replication process.
si: මෙම සේවාදායකය අනුරූකරණ ක්‍රියාවලියක ප්‍රධාන සේවාදායකය ලෙස සකසා ඇත.

en: This server is not configured as master in a replication process. Would you like to <a href="%s">configure</a> it?
si: මෙම සේවාදායකය අනුරූකරණ ක්‍රියාවලියක ප්‍රධාන සේවාදායකය ලෙස සකසා නැත. එසේ <a href="%s">සකස් කිරීමට</a> ඔබ කැමතිද?

en: This server is not configured as slave in a replication process. Would you like to <a href="%s">configure</a> it?
si: මෙම සේවාදායකය අනුරූකරණ ක්‍රියාවලියක අනුගාමි සේවාදායකය ලෙස සකසා නැත. එසේ <a href="%s">සකස් කිරීමට</a> ඔබ කැමතිද?

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
si: මෙම සිටුවම අක්‍රීය කර ඇත, ඔබගේ වින්‍යාස සඳහා එය නොයෙදෙනු ඇත.

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
si: මෙම වගුවෙහි අනුපම තීරුවක් නැත. සුරැකීමෙන් අනතුරුව වෙනස් කිරීමට, පිටපත් කිරීමට, මකා දැමීමට අදාළ ඇඳීම් ක්‍රියා විරහිත වනු ඇත.

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
si: මෙහි සාමාන්‍ය අරුත වාක්‍ය වින්‍යාස දෝෂයකි, කරුණාකර පහත දැක්වෙන දෝෂ පරීක්ෂා කර බලන්න.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
si: මෙම දසුනේ අවම වශයෙන් පේළි මෙතරම් සංඛයාවක් ඇත. කරුණාකර %s ලේඛනය %s අධ්‍යනය කරන්න.

en: Threads
si: ත්‍රෙඩයන්

en: Thu
si: බ්‍රහස්

en: Thursday
si: බ්‍රහස්පතින්දා

en: Time
si: කාලය

en: To
si: දක්වා

en: To display queries from the logs, select the relevant time span on any chart by holding down the left mouse button and panning over the chart. Once confirmed, this will load a table of grouped queries, there you may click on any occurring SELECT statements to further analyze them.
si: ලොගයේ ඇතුලත් විමසුම් පරීක්ෂා කිරීම සඳහා ප්‍රස්තාරය මත වම් මූසික බොත්තම පහලට ඔබාගෙන තිරස් අතට ඇදීමෙන් අදාල කාල පරාසය තෝරන්න. සනාත කිරීමකින් අනතුරුව සමූහනය කරන ලද විමසුම් ඇතුලත් වගුවක් පූරණය කෙරෙනු ඇත. එහි ඇතුලත් ඕනෑම SELECT ප්‍රකාශයක් ක්ලික් කිරීමෙන් එය තවදුරටත් විශ්ලේෂණය කල හැක.

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
si: තුළු සූමකරණය සඳහා ප්‍රස්ථාරයේ කොටසක් මූසිකය ආධාරයෙන් තෝරන්න.

en: Today
si: අද දින

en: Toggle relation lines
si: සබඳතා දක්වන ඉරි පෙන්වන්න/සඟවන්න

en: Too many error messages, some are not displayed.
si: දෝෂ පණිවුඩ ප්‍රමාණය ඉක්මවා ගොස් ඇත, ඇතැමෙක් ප්‍රදර්ශනය නොකෙරේ.

en: Too many sorts are causing temporary tables.
si: තාවකාලික වගු සැදීමට සිදුවූ අනුපිළිවෙල සැකසීම් ඉතා විශාල ගණනකි.

en: Total
si: මුළු එකතුව

en: Total Time
si: මුළු කාලය

en: Total memory
si: සම්පූර්ණ මතකය

en: Total time:
si: මුළු කාලය:

en: Total:
si: මුළු එකතුව:

en: Track table
si: වගුව අවධානයට ලක් කරන්න

en: Track view
si: දසුන අවධානයට ලක් කරන්න

en: Tracked tables
si: අවධානය සක්‍රීය වගු

en: Tracking
si: අවධානය

en: Tracking for %1$s was activated at version %2$s.
si: %2$s වන අනුවාදයේදී %1$s සඳහා අවධානය සක්‍රීය කරන ලදී.

en: Tracking for %1$s was deactivated at version %2$s.
si: %2$s වන අනුවාදයේදී %1$s සඳහා අවධානය අක්‍රීය කරන ලදී.

en: Tracking is active.
si: අවධානය සක්‍රීයයි.

en: Tracking is not active.
si: අවධානය අක්‍රීයයි.

en: Tracking of %s is activated.
si: %s සඳහා අවධානය සක්‍රීයයි.

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
si: දත්තගබඩා වල සිදු කරන වෙනස්කම් පිලිබඳ දත්ත තබා ගනියි. phpMyAdmin වින්‍යාස ගබඩාව අවශ්‍ය වේ.

en: Tracking report
si: අවධානය පිළිබඳ වාර්තාව

en: Tracking report for table `%s`
si: `%s` වගුව සඳහා අවධානය පිළිබඳ වාර්තාව

en: Traditional Chinese
si: සාම්ප්‍රධායික චීන

en: Traditional Spanish
si: සාම්ප්‍රධායික ස්පාඤ්ඤ

en: Traffic
si: තදබදය

en: Transaction coordinator
si: ගනුදෙනු සම්බන්ධීකාරක

en: Trigger %1$s has been created.
si: %1$s ප්‍රේරකය සාදන ලදි.

en: Trigger %1$s has been modified.
si: %1$s ප්‍රේරකය වෙනස් කරන ලදි.

[ctx: Trigger action time]
en: Time
si: වේලාව

en: Trigger name
si: ප්‍රේරකයේ නම

en: Triggers
si: ප්‍රේරක

en: Truncate table before insert
si: ඇතුල් කිරීම් වලට පෙර වගුව හිස් කරන්න

en: Try to revert erroneous fields to their default values
si: දෝෂ සහිත ක්ෂේත්‍ර ඒවායේ පෙරනිමි අගයන් වෙත මාරු කරන්න

en: Tu
si: අඟ

en: Tue
si: අඟහ

en: Tuesday
si: අඟහරු‍වදා

en: Turkish
si: තුර්කි

en: Type
si: වර්ගය

en: UI preferences table
si: UI අභිරුචි පිළිබඳ දත්ත ඇතුලත් වගුව

en: URL where logo in the navigation panel will point to.
si: යාත්‍රණ පැනලයේ දැක්වෙන ලාංඡනය සබැඳිය යුතු URL.

en: Ukrainian
si: යුක්රේනියානු

en: Unable to change master!
si: ප්‍රධාන සේවාදායකය වෙනස් කල නොහැක!

en: Unable to connect to master %s.
si: ප්‍රධාන %s වෙත සම්බන්ධ විය නොහැක.

en: Unexpected character on line %1$s. Expected tab, but found "%2$s".
si: %1$s වන පේළියේ අනපේක්ෂිත අනුලකුණකි. ටැබයක් අපේක්ෂිත නමුත් "%2$s" හමුවිය.

en: Unexpected characters on line %s.
si: %s වන පේළියේ අනපේක්ෂිත අනුලකුණකි.

en: Unicode
si: යුනිකෝඩ්

en: Unique
si: අනන්‍ය

en: Unit
si: ඒකකය

en: Unknown error
si: හඳුනා නොගත් දෝෂය

en: Unknown error in file upload.
si: ගොනුව උඩුගත කිරීමේදී දෝෂයක් ඇති විය.

en: Untracked tables
si: අවධානය අක්‍රීය වගු

en: Update
si: යාවත්කාලීන කරන්න

en: Update Query
si: විමසුම යාවත්කාලීන කරන්න

en: Updated
si: යාවත්කාලීන කරන ලදි

en: Upload directory
si: උඩුගත කිරීමේ ඩිරෙක්ටරිය

en: Use GZip output buffering for increased speed in HTTP transfers.
si: HTTP හුවමාරුවල වේගය වැඩි කිරීම සඳහා GZip ප්‍රතිදාන ගොඩගැසීම භාවිතා කරන්න.

en: Use Host Table
si: දායක වගුව භාවිතා කරන්න

en: Use LOCAL keyword
si: LOCAL මූල පදය භාවිතා කරන්න

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
si: මූලික ස්ථරය ලෙස OpenStreetMaps භාවිතා කරන්න

en: Use SSL
si: SSL භාවිතා කරන්න

en: Use Tables
si: වගු භාවිතා කරන්න

en: Use database search
si: දත්තගබඩා සෙවීම භාවිතා කරන්න

en: Use delayed inserts
si: ප්‍රමාදිත ඇතුල් කිරීම භාවිතා කරන්න

en: Use ignore inserts
si: දෝෂ නොසලකා ඇතුල් කිරීම් භාවිතා කරන්න

en: Use natural order for sorting table and database names.
si: වගු හා දත්තගබඩා වල නම් අනුපිළිවෙලට සැකසීම සඳහා ස්වභාවික අනුපිළිවෙල භාවිතා කරන්න.

en: Use only icons, only text or both.
si: භාවිතා කල යුත්තේ අයිකන පමණක්, පෙළ පමණක්, හෝ මේ දෙකම.

en: Use persistent connections to MySQL databases.
si: MySQL දත්තගබඩා වෙත කල්පවතිනා සබඳතා භාවිතා කරන්න.

en: Use text field
si: පෙළ ක්ෂේත්‍ර භාවිතා කරන්න

en: Use text field:
si: පෙළ ක්ෂේත්‍ර භාවිතා කරන්න:

en: Use this column to label each point
si: ලක්ෂ්‍ය ලේබල ගත කිරීමට මෙම තීරය භාවිත කරන්න

en: Use this value
si: මෙම අගය භාවිතා කරන්න

en: Used memory
si: භාවිත මතකය

en: Used variable / formula
si: භාවිතා කරන ලද විචල්‍යයන් / සූත්‍ර

en: User
si: භාවිතා කරන්නා

en: User account
si: භාවිත ගිණුම

en: User accounts
si: භාවිත ගිණුම්

en: User accounts overview
si: භාවිත ගිණුම් පිළිබඳ දළ විශ්ලේෂණය

en: User for config auth
si: config සත්‍යාපනය සඳහා භාවිතා කරන්නා

en: User group
si: භාවිතා කරන්නන් කණ්ඩායම

en: User groups
si: භාවිතා කරන්නන් කණ්ඩායම්

en: User has been added.
si: භාවිතා කරන්නා එක් කරන ලදි.

en: User name
si: භාවිත නාමය

en: User name:
si: භාවිත නාමය:

en: User preferences
si: භාවිතා කරන්නාගේ අභිරුචි

en: User preferences storage table
si: භාවිතා කරන්නාගේ අභිරුචි වගුව

en: User:
si: භාවිතා කරන්නා:

en: Username
si: භාවිත නාමය

en: Username:
si: භාවිත නාමය:

en: Users
si: භාවිතා කරන්නන්

en: Users cannot set a higher value
si: භාවිතා කරන්නන්ට වැඩි අගයක් සිටුවිය නොහැක

en: Users having access to "%s"
si: "%s" වෙත ප්‍රවේශ වරප්‍රසාද ඇති භාවිතා කරන්නන්

en: Using bookmark "%s" as default browse query.
si: "%s" පොත් සලකුණ පිරික්සීම සඳහා වූ පෙරනිමි SQL විමසුම ලෙස යොදා ගනිමින්.

en: Using the monitor:
si: අධීක්ෂකය භාවිතා කිරීම:

en: VIEW name
si: දසුනේ නම

en: Value
si: අගය

en: Value for the column "%s"
si: "%s" තීරය සඳහා අගයන්

en: Value must be equal or lower than %s!
si: අගය %s ට සමාන හෝ අඩු විය යුතුය!

en: Values for a new column
si: නව තීරුවක් සඳහා අගයන්

en: Values for column %s
si: %s තීරුව සඳහා අගයන්

en: Variable
si: විචල්‍යය

en: Variables
si: විචල්‍යනයන්

en: Version
si: අනුවාදය

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
si: තේරු වගු සඳහා %1$s වන අනුවාදය සාදන ලදි. එම වගු සඳහා අවධානය සක්‍රීයයි.

en: Version %1$s was created, tracking for %2$s is active.
si: %1$s වන අනුවාදය සාදන ලදි. %2$s සඳහා අවධානය සක්‍රීයයි.

en: Version %s snapshot (SQL code)
si: %s වන අනුවාදයේ සැණරුව (SQL කේත)

en: Version check
si: අනුවාද පරීක්ෂාව

en: Version information
si: අනුවාදය පිළිබඳ තොරතුරු

en: Version information:
si: අනුවාදය පිළිබඳ තොරතුරු:

en: Versions
si: අනුවාද

en: Vietnamese
si: වියට්නාම්

en: View
si: දසුන

en: View %s has been dropped.
si: %s දසුන හලන ලදි.

en: View dump (schema) of database
si: දත්තගබඩාවේ නික්ෂේපනය (ක්‍රමානුරූපය) දර්ශනය කරන්න

en: View only
si: දර්ශනය කිරීම පමණි

en: View output as text
si: ප්‍රතිදානය පෙළ ලෙස දර්ශනය කරන්න

en: Views
si: දසුන්

en: Visualize GIS data
si: ජ්‍යාමිතික දත්ත නිරූපණය

en: Warning
si: අනතුරු ඇඟවීම

en: Warnings
si: අනතුරු ඇඟවීම්

en: We
si: බදා

en: Web server
si: වෙබ් සේවාදායකය

en: Wed
si: බදාදා

en: Wednesday
si: බදාදා

en: Welcome to %s
si: %s වෙත ආයුබෝවන්

en: West European
si: බටහිර යුරෝපීය

en: When Host table is used, this field is ignored and values stored in Host table are used instead.
si: දායක වගුව භාවිතා කෙරෙයි නම් මෙම ක්ෂේත්‍රය නොසැලකෙන අතර දායක වගුවේ ඇති අගයන් භාවිතා කෙරේ.

en: Where to show the table row links
si: වගුවේ පේළි වලට අදාල සබැඳි පෙන්විය යුත්තේ කොහේද යන වග

en: Whether a DROP DATABASE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a database.
si: දත්තගබඩාවක් සෑදීමේදී ලොගයේ පළමු පේළිය ලෙස DROP DATABASE IF EXISTS ප්‍රකාශයක් එක් කරන්නේද යන වග.

en: Whether a DROP TABLE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a table.
si: වගුවක් සෑදීමේදී ලොගයේ පළමු පේළිය ලෙස DROP TABLE IF EXISTS ප්‍රකාශයක් එක් කරන්නේද යන වග.

en: Whether a DROP VIEW IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a view.
si: දසුනක් සෑදීමේදී ලොගයේ පළමු පේළිය ලෙස DROP VIEW IF EXISTS ප්‍රකාශයක් එක් කරන්නේද යන වග.

en: Whether a warning ("Are your really sure…") should be displayed when you're about to lose data.
si: දත්ත අහිමිවීමකට පෙර අනතුරු ඇඟවීමක් ("ඔබට ඇත්තටම විශ්වාසද…" ආදී ලෙස) කල යුතුද යන වග.

en: Whether the table structure actions should be hidden.
si: වගු සැකිල්ලට අදාල ක්‍රියාවන් සැඟවිය යුතුද යන වග.

en: Whether the tracking mechanism creates versions for tables and views automatically.
si: අවධාන ක්‍රියාවලිය විසින් වගු සහ දසුන් සඳහා ස්වයන්ක්‍රීයව අනුවාද සාදන්නේ ද යන වග.

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
si: ප්‍රස්ථාර සඳහා නව දත්ත ලබාගැනීමේදී සේවාදායකය නොවලංගු ප්‍රතිචාරයක් ලබාදුනි. මෙය බොහෝදුරට ඔබගේ සැසිය කල් ඉකුත්වීමෙන් සිදුවිය හැක. පිටුව ප්‍රතිපූරණය කර ලොගින් වීම සලකා බලන්න.

en: With selected:
si: තෝරාගත්:

en: Wk
si: සති

en: Words are separated by a space character (" ").
si: වචන වෙන් කෙරෙන්නේ හිස් තැනකිනි(" ").

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
si: සෙවීම සඳහා වචන(ය) හෝ අගය(න්) (wildcard: "%"):

en: Write requests
si: ලිවීම සඳහා වූ ඉල්ලීම්

en: Write waits
si: ලිවීම් ප්‍රමාද

en: Wrong data
si: වැරදි දත්ත

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
si: වින්‍යාස ගොනුව සඳහා වැරදි අවසර සිටුවා ඇත. සැමටම ඊට ලිවිය හැකි නොවිය යුතුය!

en: Wrong username/password. Access denied.
si: වැරදි භාවිත නාමය/මුරපදය. පිවිසුම වලක්වා ඇත.

en: X Values
si: X අගයන්

en: X-Axis label:
si: X-අක්ෂයේ ලේබලය:

en: Y Values
si: Y අගයන්

en: Y-Axis label:
si: Y-අක්ෂයේ ලේබලය:

[ctx: Year suffix]
en: none
si: කිසිවක් නැත

en: Yes
si: ඔව්

en: You allow for connecting to the server without a password.
si: ඔබ මුරපදයකින් තොරව සේවාදායකයට සම්බන්ධ වීමට ඉඩ ලබා දෙන්නෙහිය.

en: You are about to DESTROY a complete database!
si: ඔබ සූදානම් වන්නේ සම්පූර්ණ දත්තගබඩාවක් විනාශකර දැමීමටයි!

en: You are about to DESTROY a complete table!
si: ඔබ සූදානම් වන්නේ සම්පූර්ණ වගුවක් විනාශකර දැමීමටයි!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
si: ඔබ සූදානම් වන්නේ සම්පූර්ණ වගුවක් ලොප් කිරීමටයි!

en: You are not using a secure connection; all data (including potentially sensitive information, like passwords) is transferred unencrypted!
si: ඔබ ආරක්‍ෂිත සම්බන්ධතාවක් භාවිතා නොකරයි. සියලුම දත්ත (මුරපද ආදී සංවේදී තොරතුරු ඇතුළුව) අනාරක්ෂිතව හුවමාරු වෙයි!

en: You are using Git version, run [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]The latest stable version is %s, released on %s.
si: ඔබ Git අනුවාදය භාවිතා කරයි. [kbd]git pull[/kbd] විධානය භාවිතා කරන්න :-)[br] නවතම ස්ථායී අනුවාදය %s, %s දින නිකුත් කෙරුණු.

en: You can also edit most values<br />by clicking directly on them.
si: අන්තර්ගත දත්ත මත ක්ලික් කිරීමෙන් ඔබට<br />බොහෝ තීරවල අඩංගු දත්ත වෙනස් කල හැක.

en: You can also edit most values<br />by double-clicking directly on them.
si: අන්තර්ගත දත්ත මත ද්විත්ව-ක්ලික් කිරීමෙන් ඔබට<br />බොහෝ තීරවල අඩංගු දත්ත වෙනස් කල හැක.

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
si: ඔබට සේවාදායකය/IP ලිපිනය සහ පොර්ට් අංකය හිස්තැනක් මගින් වෙන්කර ඇතුල් කල හැක.

en: You can reset all your settings and restore them to default values.
si: ඔබගේ සියලුම සිටුවම් ප්‍රතිසකසා ඒවා පෙරනිමි අගයන් වෙත ප්‍රතිෂ්ඨාපනය කල හැක.

en: You can set more settings by modifying config.inc.php, eg. by using %sSetup script%s.
si: config.inc.php වෙනස් කිරීම මඟින් ඔබට තවත් සිටුවම් සිටුවිය හැකිය. උදා. %sSetup script%s භාවිතා කිරීමෙන්.

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
si: ඔබට මෙම විචල්‍යයන් වෙනස් කල නොහැක. කරුණාකර root ලෙස ප්‍රවේශ වන්න. නැතහොත් දත්ත ගබඩා පරිපාලක විමසන්න.

en: You do not have InnoDB enabled.
si: ඔබ InnoDB සක්‍රීය කර නැත.

en: You have added a new user.
si: ඔබ නව භාවිතා කරන්නනෙක් එක් කරන ලදි.

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
si: ඔබ සංස්කරණය කල දත්ත සුරැකී නැත. දත්ත සුරැකීමෙන් තොරව මෙම පිටුවෙන් ඉවත් වීමට අවශ්‍යද?

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
si: ඔබගේ PHP වින්‍යාසයන් හි mbstring.func_overload සක්‍රීය කර ඇත. මෙම විකල්පය phpMyAdmin සමඟ නොගැළපෙන අතර යම් දත්ත විනාශ වීමට හේතු විය හැකිය!

en: You have no saved settings!
si: සුරැකූ සිටුවම් නොමැත!

en: You have revoked the privileges for %s.
si: ඔබ %s සඳහා වරප්‍රසාද අහෝසි කර ඇත.

en: You have to add at least one column.
si: ඔබ අවම වශයෙන් එක් ක්ෂේත්‍රයක්වත් එක් කල යුතුයි.

en: You have to choose at least one column to display!
si: පෙන්වීම සඳහා අවම වශයෙන් එක් තීරයක්වත් තෝරාගත යුතුයි!

en: You have updated the privileges for %s.
si: ඔබ %s සඳහා වරප්‍රසාද අලුත් කර ඇත.

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
si: සැලැස්මේ සිදුකල වෙනස්කම් සුරැකීම සිදුකර නැත. සුරැකීම සිදු නොකළහොත් ඒවා අහිමි වනු ඇත. ඉදිරියට යන්න?

en: You must provide a name and a type for each routine parameter.
si: සෑම නෛත්‍යක පරාමිතියක් සඳහාම ඔබ නමක් සහ වර්ගයක් ලබා දිය යුතුය.

en: You must provide a routine definition.
si: ඔබ නෛත්‍යක අර්ථදක්වීමක් ලබා දිය යුතුය.

en: You must provide a routine name!
si: ඔබ නෛත්යකය සඳහා නමක් ලබාදිය යුතුයි!

en: You must provide a trigger definition.
si: ඔබ ප්‍රේරක අර්ථදක්වීමක් ලබා දිය යුතුය.

en: You must provide a trigger name!
si: ඔබ ප්‍රේරකය සඳහා නමක් ලබාදිය යුතුයි!

en: You must provide a valid event for the trigger!
si: ඔබ ප්‍රේරකය සඳහා වලංගු සිද්ධියක් ලබාදිය යුතුයි!

en: You must provide a valid execution time for the event.
si: ඔබ සිද්ධිය සඳහා වලංගු ක්‍රියාත්මක කිරීමේ වෙලාවක් ලබාදිය යුතුයි.

en: You must provide a valid interval value for the event.
si: ඔබ සිද්ධිය සඳහා වලංගු කාල පරතරයක් ලබාදිය යුතුයි.

en: You must provide a valid return type for the routine.
si: නෛත්‍යකය සඳහා ඔබ වලංගු ප්‍රතිදාන වර්ගයක් ලබා දිය යුතුය.

en: You must provide a valid table name!
si: ඔබ වලංගු වගු නාමයක් ලබාදිය යුතුයි!

en: You must provide a valid timing for the trigger!
si: ඔබ ප්‍රේරකය සඳහා වලංගු වේලාවක් ලබාදිය යුතුයි!

en: You must provide a valid type for the event.
si: ඔබ සිද්ධිය සඳහා වලංගු වර්ගයක් ලබාදිය යුතුයි.

en: You must provide an event definition.
si: ඔබ සිද්ධි අර්ථ දැක්වීමක් ලබාදිය යුතුයි.

en: You must provide an event name!
si: ඔබ සිද්ධිය සඳහා නමක් ලබාදිය යුතුයි!

en: You must provide length/values for routine parameters of type ENUM, SET, VARCHAR and VARBINARY.
si: ENUM, SET, VARCHAR සහ VARBINARY වර්ගවල නෛත්‍යක පරාමිති සඳහා ඔබ ප්‍රමාණය/අගයන් ලබා දිය යුතුය.

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
si: ඔබ වින්‍යාස ගොනුවක් නොසෑදුවා විය යුතුය. වින්‍යාස ගොනුවක් සෑදීමට %1$sපිහිටුවීමේ විධානාවලිය%2$s භාවිතා කිරීම අවශ්‍ය විය හැකිය.

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
si: ඔබ උඩුගත කිරීමට උත්සාහ කල ගොනුව විශාල වැඩි විය හැක. මෙම සීමාවන් ඉක්මවීමේ ක්‍රම සඳහා කරුණාකර %sලියකියවිලි%s බලන්න.

en: You set the [kbd]config[/kbd] authentication type and included username and password for auto-login, which is not a desirable option for live hosts. Anyone who knows or guesses your phpMyAdmin URL can directly access your phpMyAdmin panel. Set %sauthentication type%s to [kbd]cookie[/kbd] or [kbd]http[/kbd].
si: ඔබ [kbd]config[/kbd] සත්‍යාපනය තෝරා ස්වයංක්‍රීය ඇතුල්වීම සඳහා භාවිත නාමය සහ මුරපදය සඳහන් කර ඇත. සජීවී සත්කාරකයන් සඳහා මෙය නුසුදුසුය. ඔබගේ phpMyAdmin URLය දන්නා ඕනෑම අයෙකුට ඔබගේ phpMyAdmin පැනලය භාවිත කල හැකිය. %sසත්‍යාපනය%s ලෙස [kbd]config[/kbd] හෝ [kbd]http[/kbd] තෝරන්න.

en: You should upgrade to %s %s or later.
si: ඔබ %s %s හෝ ඉන්පසු අනුවාදයක් වෙත යාවත්කාලීන කල යුතුය.

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
si: ඔබගේ දත්තගබඩා සේවාදායකයේ SSL සහයෝගය ඇත්නම් එය භාවිත කල යුතුය.

en: You tried to import an invalid file or the imported file contains invalid data!
si: ඔබ ආනයනය කිරීමට උත්සාහ කල ගොනුව වලංගු නොවන එකක් හෝ එහි වලංගු දත්ත අඩංගු නොවන එකක් හෝ වේ!

en: Your PHP MySQL library version %s differs from your MySQL server version %s. This may cause unpredictable behavior.
si: ඔබගේ PHP MySQL පුස්තකාල අනුවාදය වන %s සේවාදායකයේ MySQL අනුවාදය වන %s න් වෙනස් වේ. මෙය අනපේක්ෂිත හැසිරීම් ගෙන දිය හැක.

en: Your PHP parameter [a@https://php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login might expire sooner than configured in phpMyAdmin.
si: ඔබගේ [a@https://php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] PHP පරාමිතිය phpMyAdmin හි සිටුවා ඇති කුකී වලංගු කාලය ට වඩා අඩු අගයක් ගනී. මේ හේතුවෙන් ඔබගේ සැසිය phpMyAdmin හි සිටුවා ඇති කාලයට පෙර කල් ඉකුත් විය හැක.

en: Your SQL query has been executed successfully.
si: ඔබගේ SQL විමසුම සාර්ථකව ක්‍රියාවට නංවන ලදි.

en: Your browser will refresh all displayed charts in a regular interval. You may add charts and change the refresh rate under 'Settings', or remove any chart using the cog icon on each respective chart.
si: ඔබගේ බ්‍රව්සරය විසින් නියමිත කාලාන්තරයකට වරක් සියලුම ප්‍රස්ථාර යාවත්කාලීන කෙරෙනු ඇත. ඔබට ප්‍රස්ථාර එකතු කිරීම, 'සිටුවම්' භාවිතා කරමින් යාවත්කාලීන කරන වේගය වෙනස් කිරීම හෝ අදාල ප්‍රස්ථාරය මත ඇති අයිකනය භාවිතා කර ඕනෑම ප්‍රස්ථාරයක් ඉවත් කිරීම සිදු කල හැක.

en: Your preferences will be saved for current session only. Storing them permanently requires %sphpMyAdmin configuration storage%s.
si: මෙම සැසිය සඳහා පමණක් ඔබගේ තෝරාගැනීම් සුරැකේ. තෝරාගැනීම් ස්ථාවරව සුරැකීම සඳහා %sphpMyAdmin වින්‍යාස ගබඩාව%s අවශ්‍යය.

en: Your session has expired. Please log in again.
si: ඔබගේ සැසිය කල් ඉකුත් වී ඇත. නැවත ඇතුළු වන්න.

en: [kbd]SMART[/kbd] - i.e. descending order for columns of type TIME, DATE, DATETIME and TIMESTAMP, ascending order otherwise.
si: [kbd]SMART[/kbd] - එනම් TIME, DATE, DATETIME සහ TIMESTAMP තීර සඳහා අවරෝහණ පිළිවෙලත්, අනෙකුත් තීර සඳහා ආරෝහණ පිළිවෙලත්.

en: active
si: සක්‍රිය

en: after %s
si: %s ට පසු

en: all words
si: සියලු වචන

en: and then
si: අනතුරුව

en: as regular expression
si: regular expression ලෙස

en: at least one of the words
si: අවම වශයෙන් එක් වචනයක්වත්

en: authored on %1$s by %2$s
si: %1$s %2$s විසින් රචිත

en: both of the above
si: ඉහත ද්විත්වයම

en: calendar-month-year
si: දින දර්ශන-මාස-වසර

en: case-insensitive
si: පුවරු සංවේදී නොවන

en: case-sensitive
si: පුවරු සංවේදී

en: committed on %1$s by %2$s
si: %1$s %2$s විසින් එක් කරන ලද

en: complete inserts
si: සම්පූර්ණ ඇතුළු කිරීම්

en: concurrent_insert is set to 0
si: concurrent_insert ශුන්‍යයට සිටුවා ඇත

en: data
si: දත්ත

en: database-specific
si: දත්තගබඩා විශේෂිත

[ctx: date and time types]
en: Date and time
si: දිනය සහ වේලාව

en: dictionary
si: කෝෂය

en: disabled
si: අක්‍රීයයි

en: dynamic
si: ගතික

en: event
si: සිද්ධිය

en: extended inserts
si: විස්තෘත ඇතුළු කිරීම්

[ctx: for MIME transformation]
en: Description
si: විස්තරය

[ctx: for default]
en: None
si: කිසිවක් නැත

en: general_log and slow_query_log are enabled.
si: general_log සහ slow_query_log සක්‍රීය යි.

en: general_log is enabled.
si: general_log සක්‍රීය යි.

en: global
si: ගෝලීය

en: gzipped
si: gzipp කරන ලද

en: in use
si: භාවිතා වෙමින් පවතී

en: include column names in every <code>INSERT</code> statement <br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>
si: සියලුම <code>INSERT</code> ප්‍රකාශ වල තීර නම් ඇතුලත් කරන්න <br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; උදාහරණ: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>

en: insert multiple rows in every <code>INSERT</code> statement<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
si: සෑම <code>INSERT</code> ප්‍රකාශයක ම පේළි එකකට වැඩි ගණනක් ඇතුල් කරන්න<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; උදාහරණ: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: let the user choose
si: භාවිත කරන්නාට තෝරා ගෙනීමට ඉඩ දෙන්න

en: log_output is not set to TABLE.
si: log_output අගය TABLE ලෙස සිටුවා නැත.

en: log_output is set to TABLE.
si: log_output අගය TABLE ලෙස සිටුවා ඇත.

en: log_slow_queries is set to 'OFF'
si: log_slow_queries, 'OFF'(අක්‍රීය) වෙත පිහිටුවා ඇත

en: long_query_time is currently set to %ds.
si: long_query_time තත්පර %d කට සිටුවා ඇත.

en: long_query_time is set to %d second(s).
si: long_query_time තත්පර %d කට සිටුවා ඇත.

en: maximum %s
si: උපරිම %s

en: multilingual
si: බහුභාෂා

en: neither of the above
si: ඉහත එක් වර්ගයක්වත් නොව

en: neither of the above<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>
si: ඉහත එක් වර්ගයක්වත් නොව<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; උදාහරණ: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>

en: no branch
si: ශාඛාවක් නොමැත

en: no description
si: විස්තරයක් නොමැත

en: not OK
si: OK නැත

en: not active
si: අක්‍රිය

en: numeric key detected
si: සංඛ්‍යාත්මක යතුරක් අනාවරණය වුණි

[ctx: numeric types]
en: Numeric
si: සංඛ්‍යාත්මක

en: or type variable name:
si: හෝ විචල්‍ය නාමය යතුරු කරන්න:

en: pages
si: පිටු

en: partitioned
si: කොටස් කරන ලද

en: per day
si: දිනකට

en: per hour
si: පැයකට

en: per hour:
si: පැයකට:

en: per minute
si: මිනිත්තුවකට

en: per minute:
si: මිනිත්තුවකට:

en: per second
si: තප්පරයකට

en: per second:
si: තප්පරයකට:

en: phone book
si: දුරකථන පොත

en: phpMyAdmin documentation
si: phpMyAdmin ලියකියවිලි

en: phpMyAdmin homepage
si: phpMyAdmin මුල් පිටුව

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
si: phpMyAdmin MySQL සේවාදායකය වෙත සම්බන්ධ වීමට උත්සාහ කල මුත් සේවාදායකය විසින් සම්බන්ධතාව ප්‍රතික්ෂේප කරන ලදී. ඔබ ඔබගේ වින්‍යාස ගොනුවේ, දායකය, භාවිත නාමය සහ මුරපදය සඳහා අගයන් MySQL සේවාදායකයේ පරිපාලකයා විසින් ලබා දුන් දත්ත සමග ගැලපේ දැයි පරීක්ෂා කල යුතුය.

en: possible exploit
si: විය හැකි අයුතු ප්‍රයෝජන ගැනීමක්

en: routine
si: නෛත්‍යක

en: shared
si: හවුල්

en: slow_query_log and general_log are disabled.
si: slow_query_log සහ general_log අක්‍රීය යි.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
si: slow_query_log සක්‍රීයමුත් සේවාදායකය ලොග ගත කරන්නේ තත්පර %dට වඩා ගතවන විමසුම් පමණි. ඔබගේ පද්ධතියද සලකා long_query_time අගය තත්පර 0-2 අතර අගයකට සිටුවීම සුදුසුය.

en: slow_query_log is enabled.
si: slow_query_log සක්‍රීය යි.

en: slow_query_log is set to 'OFF'
si: slow_query_log, 'OFF'(අක්‍රීය) වෙත පිහිටුවා ඇත

[ctx: spatial types]
en: Spatial
si: අවකාශීය

en: static
si: ස්ථිතික

[ctx: string types]
en: String
si: පෙළ

en: structure
si: සැකිල්ල

en: structure and data
si: සැකිල්ල සහ දත්ත

en: subquery
si: උප විමසුම

en: table-specific
si: වගු විශේෂිත

en: take it
si: ලබාගන්න

en: the exact phrase
si: හරියටම වාක්‍යාංශය

en: trigger
si: ප්‍රේරක

en: unavailable
si: නොතිබෙන

en: unknown
si: නොදන්නා

en: up to date
si: යාවත්කාලීන

en: use this for future exports
si: මතු අපනයන සඳහා භාවිතා කරන්න

en: web server upload directory:
si: වෙබ් සේවාදායකයේ උඩුගත ඩිරෙක්ටරිය:

en: wildcard
si: අව්‍යවස්ථිත කාඩ්පත

en: zipped
si: zip කරන ලද

en: ø Time
si: ø කාලය

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
si: … භාවිතා කරන්නන්ගේ වගුවෙන් පැරණි එක ඉවත් කර වරප්‍රසාද නැවත අලුත් කරන්න.

en: … delete the old one from the user tables.
si: … භාවිතා කරන්නන්ගේ වගුවෙන් පැරණි එක ඉවත් කරන්න.

en: … keep the old one.
si: … පැරණි එක තබා ගන්න.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
si: … පැරැන්නෙන් සියලුම සක්‍රීය වරප්‍රසාද අහෝසි කර අනතුරුව එය ඉවත් කරන්න.
